נחשפו תמונות ה-Core i5 • HWzone
מחשבים

נחשפו תמונות ה-Core i5

אינטל חושפת עוד פרטים על מעבדי ה-Core i5 ומציגה הצצה אל העתיד, לתהליך ייצור קטן יותר למעבדים מתוצרתה.

סדרת מעבדי ה-Core i5 הינה מחליפתה של סדרת ה-Core 2 Duo וסדרת ה-Core 2 Quad הפופולריות כיום. המעבדים בסדרה החדשה יעשו שימוש בליבת ה-Lynnfield ובתושבת חדשה בעלת 1156 פינים, מה שאומר כמובן שלא יהיה שום תאימות למעבדי ה-Core i7 שעושים שימוש ב-1366 פינים, ומיועדת לחובבי הביצועים בינינו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בתחילת הדרך אינטל מדברת על שלושה דגמים ראשונים, כאשר כולם יהיו מרובעי ליבה, ובעלי נפח זיכרון מטמון מרמה שלישית (L3) של 8 מגה-בייט. המעבדים יכילו בקר זיכרון מובנה במעבד שתומך בתצורת dual-channel בזיכורנות מסוג DDR3, בתדרים של 1066 מגה-הרץ או 1333 מגה-הרץ. הדגם החלש בסידרה יציג תדר שעון שעומד על 2.66 גיגה-הרץ, כאשר מעליו נמצאים שני הדגמים האחרים עם תדרי שעון של 2.8 גיגה-הרץ ו-2.93 גיגה-הרץ.

שלושת הדגמים יתמכו בטכנולוגיית ה- Hyper Threadingאשר מדמה ליבה לוגית אחת על כל ליבה פיזית, מה שמביא אותנו לסך של 8 ליבות. המעבדים יתמכו בטכנולוגיה חדשה יחסית, אליה נחשפנו לראשונה בארכיטקטורת ה-Nehalem, הלא היא טכנולוגיית ה-Turbo Boost, אשר תעלה את תדר הליבה (בודדת) בדגמים עד ל-3.2 גיגה-הרץ, 3.4 גיגה-הרץ ו-3.6 גיגה-הרץ בהתאמה.

ASUS
המעבד שנחשף
(מקור: techPowerUp)
ASUS

את הדגמים בסדרת ה-Core i5, שייוצרו בליטוגרפיה של 45 ננומטר ויהנו ממעטפת חום (TDP) של 95 וואט, מתכננת להציג באוקטובר (אחרי שדחתה את השקתם בעבר), כאשר, במפתיע, כבר נחשפו ברשת תמונות של מעבדים בעלי תהליך יצור העומד על 32 ננומטר שהינם בעלי ארכיטקטורה זהה לסדרת Core i5 ו-Core i7.

המעבד שנחשף עושה שימוש בליבת ה-Clarkdale, שמציגה את ארכיטקטורת ה- Nehalemבקטן יותר ועם מקצה שיפורים מרענן: החל מהוספה של סט פקודות מסוג SSE (שמציע שיפור בכל הנוגע ליישומי המולטימידה השונים), שיפור באבטחת המידע וכלה בייעול צריכת החשמל, ופליטת החום.

המעבד שנחשף ברשת מגיע בתדר שעון של 2.4 גיגה-הרץ, 4 מגה-בייט של זיכרון מטמון מרמה שלישית (L3), והינו בעל ליבה גרפית המובנת במעבד עצמו. מלבד החשיפה הראשונית הזו, מתכנתת להציג את המעבדים רק לאחר השקתה של סדרת ה- i5 מה שאומר בפועל כי המעבדים בעלי תהליך הייצור החדש יצאו לעולם רק בשנה הבאה.

אבל בוא נדבר על הרלוונטי אלינו, וזה שלושת הדגמים שיחשפו לקראת סוף השנה. המחירים של שלושת הדגמים מסדרת ה- i5יעמדו על כ-200, כ-280 וכ-560 דולרים לדגם המוביל.


תגיות

10 תגובות

 1. לא מובן מה הולך שם באינטל ?!?!
  כל מי שירצה להחליף מעבד יאלץ להחליף לוח כל פעם מחדש
  מה לעזאזל הם חושבים שאין מיתון בעולם ?

  מה נותן לנו ה I5 לעומת ה I7 ?
  האם הוא פחות טוב?

 2. 560 דולר? על מי הם עובדים?
  מחיר פשוט מופקע! זוועה מה שהולך שם, כאילו אין מיתון, ועוד הם מוציאים תושבת חדשה… פשוט גועל נפש ותאוות בצע.

 3. אינטל
  הם מנצלים את המשתמש הממוצע שרוצה לשדרג מעבד
  במקום לשכנע אותו להחליף בעתיד מעבד הם רק מדכאים אותו למזלי יש לי core i7 הם סתם מפגרים

 4. אינטל מאכזבים
  אולי מי שקנה Q6600 (בעבר) וI7 בעצם לא בזבז את הכסף כ"כ כי זה יהיה הדבר הכי חזק עוד שנה…..

  מצד שני AMD מוציאה כבר את הפנום 2 955 BE שמתחרה טוב מאוד עם הQ9550 הפופולארי היום אני מקווה שהם יעלו את הקצב…. כבר נמאס שמוציאים ספינות דגל עם FUTUREFPROOF מזוייף כשאין סיבה לעשות זאת

 5. בין i5 ל- i7
  אם אני עוקב נכון, i5 הוא פחות איכותי מ i7, ככה לפחות לפי המשפט "שלא יהיה שום תאימות למעבדי ה-Core i7 שעושים שימוש ב-1366 פינים, ומיועדת לחובבי הביצועים בינינו."

 6. תגידו תודה
  שכבר שמה שנים טובות אינטל שמרה על תושבת 775…

 7. אולי כותרת כמו: לא לרוץ ולקנות
  את המעבד i7
  בגלל ה i5 הממשמש ובא, הייתה נכונה יותר.

  כולנו אסירים של אינטל

 8. אינטל גנבים
  יש לי פנום 2 710 שלוש ליבות קניתי אותו ב150 דולר אחלה מעבד. בעל אוברקלוק מטורף.חבל להשקיע באיטל כלכך הרבה כסף.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close