נגני HD DVD ו-Blu-ray חדשים

אין תגובות

מעבר להשקת הנגן והצורב הדואלים של LG והידיעות בדבר הטכנולוגיות החדשות הצפויות להגיע לתקליטורים המיועדים לשני הפורמטים המשיכו החברות הגדולות להשיק נגנים חדשים המיועדים ל-HD DVD או Blu-ray, כל חברה בהתאם למחנה אליו היא משתייכת.

טושיבה הודיעה כי החל מהרבעון השני יצטרף נגן נוסף לשני הנגנים הקיימים שלה, מהדור השני, אותם היא משווקת בארה"ב וקנדה. לחברה יש כרגע את ה-HD-A2 הזול הנמכר במחיר של 500 דולרים וה-HD-XA2 היקר יותר הנמכר ב-1,000 דולרים. הנגן החדש, HD-A20, יתמקם בין השניים ומחירו יעמוד על 600 דולרים. הנגן מציג תמיכה ברזולוציה של עד 1080p, הגבוהה ביותר הקיימת בשוק, בדומה לגרסת ה-HD-XA2 היקרה. ההבדל בין השניים הוא שהנגן החדש תומך ב-HDMI 1.2 ולכן חסר את טכנולוגיית Deep Color המהווה חלק מ-HDMI 1.3. כמו-כן, חסר הנגן ואת ממיר הוידיאו הדיגיטלי לאנלוגי (DAC) שקיים בגרסה היקרה יותר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


סמסונג הודיעה כי החל מחודש מרץ היא תחל לשווק את הדור השני של נגני ה-Blu-ray שלה עם השקת ה-BD-P1200 החדש, מחליפו של ה-BD-P1000 הנוכחי. מחירו של הנגן החדש יעמוד על 800 דולרים, 200 פחות ממה שעולה נגן ה-Blu-ray הנוכחי שלה. הוא תומך ב-HDMI 1.3, הגרסה האחרונה של סטנדרט התצוגה.


נגן ה-BD-P1200 החדש של סמסונג

מספר חברות ניצלו את תערוכת CES על מנת להשיק כוננים וצורבי HD DVD ו-Blu-ray למחשבים אישיים, שולחניים וניידים. טושיבה השיקה את צורב ה-HD DVD הראשון בעולם למחשבים שולחניים ו-LG את הצורב הדואלי הראשון בעולם המשלב את שני הפורמטים. פיוניר השיקה צורב Blu-ray פנימי הנקרא BDC-202, אשר ישווק בעולם החל מהרבעון השני, כאשר מחירו טרם ידוע. LaCie, חברת שפחות מוכרת במחוזותינו, השיקה צורב Blu-ray חיצוני הנושא את השם d2 Blu-ray drive. מחירו בארה"ב יעמוד על 1,150 דולרים ובאנגליה יהיה מחירו 800 לירות שטרלינג.

על פי טושיבה, מובילת מחנה ה-HD DVD, היא צופה שבמהלך השנה יימכרו בצפון אמריקה לפחות 1.8 מיליון נגנים מתוצרתה, גידול משמעותי ביחס ל-250 אלף הנגנים שמכרה החברה בשנה החולפת. לדברי הקבוצה המקדמת את פורמט ה-HD DVD, הם צופים מכירות של יותר מ-2.5 מיליון נגנים מכל היצרנים, בצפון אמריקה. עוד, אולפני הסרטים ישווקו במהלך השנה לפחות 360 כותרי סרטים שיגיעו למדפי החנויות ועד סוף 2007 יהיו יותר מ-600 כותרי סרטים בפורמט ה-HD DVD.

מחנה ה-HD DVD אמנם מחזיק ביתרון המחיר אך למחנה ה-Blu-ray יש נשק אחר, קונסולת ה-PlayStation 3 אשר מגיעה עם כונן Blu-ray מובנה. זה נכון שגם מיקרוסופט משווקת נגן HD DVD, חיצוני, לקונסולת ה-Xbox 360 שלה, אך הכונן שלה מכר עד כה הרבה פחות ממיליון קונסולות ה-PS3, אשר כל אחת מהן כוללת כונן Blu-ray. לכן, צופים במחנה זה נצחון עד סוף 2010.