נבחרי השנה של HWzone לשנת 2017 • HWzone
HWzoneמחשביםמעבדיםמארזים וספקי כוחאחסוןגיימינגכתבות נבחרותצרכנות

נבחרי השנה של HWzone לשנת 2017

הקדמה ומעבדי השנה

השנה העמוסה הזו מגיעה לסופה, וזה הזמן המתאים להכיר לכם את המוצרים המוצלחים ביותר שפגשנו במהלכה בעולם החומרה והמחשבים

אין ספק ששנת 2017 הייתה אחת היותר מעניינות בעשור הנוכחי בכל המדובר במחשבים וחומרה. השנה קרו מספר אירועי מפתח (לא, נורות בכל רכיב הן לא אחד מהם) בתחום החומרה וציוד המחשב. כמיטב המסורת החלטנו להקדיש קצת זמן ולשבח את המוצרים שעשו לנו את השנה הזאת. חלקם נבחרו כתוצאה מהצלחתם, וחלקם פשוט בחשיבות הטכנולוגית שלהם.

המוצרים הנבחרים לא תמיד יהיו כאלה שהושקו השנה, אך יש להם השפעה רצינית על השוק בשנה החולפת. בכתבה זו החלטנו שלא לכסות כל קטגוריית ציוד אפשרית פשוט כי יש כאלה שאינם ראויים לאיזכור מיוחד או שהשפעתם על השוק על השנה אינה משמעותית במיוחד.

את הרשימה נפתח איך לא, בתחום המעבדים. אלו הם המעבדים הנבחרים של HWzone לשנת 2017:

תמורה אדירה למחיר – 5 1600

אחד האירועים החשובים ביותר בשוק החומרה שקרו השנה הוא הביאה הכה מיוחלת של מעבדי Ryzen מבית . אחרי ארבע שנים שלמות (!) של הכנה והרבה הבטחות, הושקה סדרה חדשה של שהחליטה לשים סוף למציאות של בעלי שתי ליבות בלבד הנמכרים לצרכנים ב-500 שקלים ויותר.

סדרת Ryzen של מביאה בעלי 4, 6 ו-8 ליבות במחירים תחרותיים במיוחד לשוק השולחני, וביצועים אשר בהחלט גורמים לאינטל להתעורר ממנוחת הניצחון הארוכה שלהם.

בין המעבדים הללו זה שהפתיע אותנו וזכאי לציון לטובה הוא ה- 5 1600. רק לפני שנה מעבד שש הליבות השולחני החדש הזול ביותר שהיה זמין עלה 1800 שקלים לפחות (Core i7 6800K). כעת, המציאות היא שאפשר להשיג כזה בחצי מהמחיר. 5 1600 בעל שש הליבות שם כסטנדרט מעבדי שש ליבות על המפה. הוא מגיע עם ביצועי גיימינג דומים למדי למה שתמצאו במעבדי שמונה הליבות (מפתחי המשחקים היו רגילים לרוב לארבע בלבד עד כה).

לאחרונה קיבלה משפחת Ryzen של הורדה במחיר וכעת ניתן למצוא את ה-Ryzen 5 1600 ב-200 דולר בארה"ב במקום ב-220 בהם המעבד הושק. מעבד שש ליבות חדש ב-200 דולר? נשמע כמו חלום ב-2016. זאת, בנוסף למכפלת מעבד פתוחה המאפשרת גם בלוחות אם זולים המבוססים על ערכת השבבים B350.

אנו ממתינים בשקיקה לראות כיצד יראה הדור המשופץ של Ryzen כבר באביב הקרוב, אשר יהיה זמין ללוחות האם הקיימים בתושבת AM4 החדשה. שמה לה למטרה להמשיך ולפתח את המשפחה גם ב-2018 וב-2019 וגם לאפשר התקנה של המעבדים הללו בלוחות האם הקיימים. כל הכבוד.

מלך הגיימרים – Intel i7 8700K

הנה התגובה למוצר השנה שלנו מ-AMD. ה-Core i7 8700K הוא חלומו הרטוב של כל גיימר שרוצה קצת יותר מהמכונה שלו. עד לאחרונה מתחילת השנה i7 7700K מרובע הליבות נחשב למעבד האולטימטיבי למשחקים, פשוט לא היה אחד חזק יותר.

כעת, החליטה אינטל בתגובה מוקדמת לריבוי הליבות של לשגר את הטיל החדש שלה. i7 8700K לוקח את הדור הקודם ומנפח רוחבית את יכולותיו בכ-50 אחוזים, מארבע לשש ליבות. כתוצאה מכך, גם מעט המשחקים אשר עשו שימוש ביותר יחידות עיבוד מקבלים האצה נוספת. התדר התמים בו i7 8700K מפורסם, 3.7 גיגה-הרץ נעלם לחלוטין כאשר נעשה שימוש במעבד.

עם טורבו אגרסיבי במיוחד, מדלגת מפלצת שש הראשים אל 4.3 גיגה-הרץ גם כשכל ליבותיה במאמץ. אלה בעלי לוחות האם המתאימים והקירורים המאסיביים מצליחים לקחת את פיסת החומרה הזאת כל הדרך ל-5 גיגה-הרץ (!).

אחד האפקטים של השקת המעבד הזה הוא דילוג של משתמשים רבים על תושבת האקסטרים של עצמה. i7 7800X משושה הליבות שהושק רק הקיץ הפך עצמו להסטוריה. ה- i7 8700K הוא גם משיאני תדרי הזיכרון הנתמכים. השקת המעבדים החדשים הביאה רעב ליצרניות הזיכרונות ולאחרונה אנחנו רואים תדרים מדהימים של הרבה מעבר ל-4000 מגה-הרץ אשר רצים בקלות על מערכות חדשות. זה הוא בהחלט ממתק עבור שאפתנים.

המעבד המסוכן הזה אפילו מצליח להכניס את מתומני-הליבות של למצבים בעיתיים כאשר הוא מציג הובלה עליהם בלא מעט מצבים ותוכנות. בהחלט ראוי לבחירת השנה בכל הנוגע לביצועי עיבוד טהורים גם בתחום הגיימינג וגם בעיבוד הכללי.

כמובן שאי אפשר שלא לציין כמה כוכבים נוספים בתחום המעבדים השנה כמו 7 1700 שהפך למעבד שמונה הליבות הזול ביותר בתג מחיר של 300 דולר בלבד ומאפשר לאנשי תוכן לקבל זמני עיבוד מהירים מתמיד.

בנוסף, גם Core i5 8400 שווה איזכור. מדובר במעבד מבריק בעל שש ליבות עיבוד המגיעות לתדר גבוה בתג מחיר של 190 דולר בלבד. זה הוא מתחרו הישיר הוא ה-Ryzen 5 1600, אך בחרנו ב- פשוט בשל זמינות רחבה יותר בעולם ומחיר נמוך משמעותית של לוחות אם תומכים ולעיתים גם של המעבד עצמו בארצות מעבר לים. נכון לעת כתיבת שורות אלו, רק לוחות מבוססי ערכת השבבים Z370 זמינים לפלטפורמת החדשה.

תגיות

11 תגובות

 1. מצחיק שרק לפני כמה שעות ראיתי מפרט פה באתר , ה8700k עולה ~1750 שקל . מה קיבלנו , 50 שקל הנחה מה6800k?

 2. למה לא עשו קטגוריה נבחרי מחשב נייד (ועדיף להיתעלם מאפל) גם ככה המחשבים הנייחים ירדו כבר בנתח השוק

 3. למה גם אין פרס לכרטיס המסך של השנה? ומי זו cougar ? נשמע כמו חצי פרסומת ..

 4. אתה צודק, cougar שילמו לנו 500,000$ אז היינו חייבים להכניס אותם. מה, אתה היית עושה אחרת? קשה לסרב לסכום כזה.

  איך גילית?

   

 5. ניסיתי שלא לגרום לזה להיראות כמו פרסומת. לצערי, קצת קשה להסתיר את ההתלהבות כשמשהו חדש נוגע בשוק החומרה בצורה כזאת.

 6. ציטוט של djelectric

  ניסיתי שלא לגרום לזה להיראות כמו פרסומת. לצערי, קצת קשה להסתיר את ההתלהבות כשמשהו חדש נוגע בשוק החומרה בצורה כזאת.

  ביקור קצר בחנויות הגיימינג בארץ עם השאלה "מי זאת קוגר" יעלה הרבה תשובות מעניינות. אתה מוזמן לנסות

  בהחלט אסתכל . אני מבקר באתר 20 פעם ביום , לא שמעתי עליהם כאן . אולי על קייס זכוכית שנראה כמו פיל והיה די מפורסם לתקופה מסוימת

 7. תקן אותי אם אני טועה אבל ממה שראיתי הספק שהמלצתם עליו של antec הוא עם נצילות bronze ולא מצאתי אותו בפחות מ310 שקל איך הוא יותר טוב מאחרים בקטגוריה שלו

 8. ציטוט של VAnD4L

  תקן אותי אם אני טועה אבל ממה שראיתי הספק שהמלצתם עליו של Antec הוא עם נצילות bronze ולא מצאתי אותו בפחות מ310 שקל איך הוא יותר טוב מאחרים בקטגוריה שלו

  א. הוא עולה קצת פחות מ-310:

   http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NE550M

  ב. יש עוד הרבה פרמטרים למדוד ספק כוח מלבד נצילות. למען האמת, הנצילות הוא מהפחות חשובים לדעתי האישית, ויותר טריק שיווקי.

  מסכים מאוד לגבי הספק הזה, ספק מעולה במחיר שאין לו מתחריפ כרגע.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close