מתקפת הננו-מחשבים ממשיכה • HWzone
מחשבים

מתקפת הננו-מחשבים ממשיכה

עדיין לא השגתם לעצמכם מחשב מלא בעל מימדים דומים לכונן נייד? עוד ועוד אפשרויות מעניינות עבורכם נוספות לשוק עם כל יום שעובר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחרי שה-Compute Stick הרשמי מבית אינטל (ובמידה מסויימת גם כפיליו הסיניים) פרץ את הדרך, נראה כי יותר ויותר יצרניות מאמצות את טרנד המחשבים הזערוריים, שמספקים חוויית מלאה במארז שניתן להכניס לכיס ולקחת איתכם באמת לכל מקום.

הראשונה שקופצת על עגלת הטרנד היא לנובו, שמשיקה Compute Stick אלטרנטיבי משלה שיקרא Ideacentre Stick 300 ויכוון דווקא אל השוק העסקי, בו יוכל לשמש כתחליף ראוי לחלק בלתי מבוטל ממחשבי ה-Thin Client שמראש זקוקים לכוח עיבוד מזערי, וככל שיהיו קטנים וזולים יותר – כך ייטב לחברה או לעסק.

המחשב של לנובו יכלול את אותו מעבד אטום Z3735F מרובע ליבות בסיסי, 2GB של RAM ו-32GB של זכרון eMMC מובנה שראינו גם ב-Compute Stick וגם במרבית המקבילים האלמוניים בתחום,כאשר גם מערכת חלונות 8.1 (עם עדכון מובטח לחלונות 10, כמובן) חינמית, קישוריות Wi-Fi ו-Bluetooth וחיבורי HDMI ו-USB זמינים כאן. שיכלול מעניין של לנובו הוא תוספת של רמקול מובנה קטן בננו-מחשב, לטובת שימוש עם אמצעי תצוגה שאינם כוללים רמקול משלהם. למרות האוריינטציה העסקית שלו, ה-Ideacentre Stick 300 יהיה דווקא משתלם ורלוונטי למדי גם לשוק הביתי עם עלות של 130 דולר – זול בכ-20 דולר מההצעה העצמית של .

ncm6ncm5

הניחוח הוא ארגוני, אבל המחיר מתאים בהחלט גם למשתמשים הביתיים

המתמודד השני ברשימה שלנו הוא עוד מיקרו מחשב דמוי כונן USB, הפעם מבית Archos הצרפתית. המחשב הזה, שמהווה קודם כל שינוי מרענן עם צבע כחול ססגוני במקום השחור-או-לבן שמציעים כל שאר המוצרים בקטגוריה, מציע מפרט זהה כמעט לגמרי לזה של ה-Compute Stick וה-Ideacentre Stick 300, אם כי מועד השקה מיועד מאוחר יותר יאפשר לו להגיע עם מערכת 10 "מהקופסא", ללא צורך בשידרוגים עצמיים.

כמו ברוב המוצרים מבית Archos, שורת המחץ כאן היא המחיר – היצרנית תדרוש 100 דולר בלבד עבור המוצר שלה, מה שיאפשר לה להבדיל עצמה הן מאינטל והן מלנובו ולהתחרות ראש בראש ביצרניות הסיניות האנונימיות. אופציה מעולה למי שלא בטוח שמחשב שכזה הוא מה שהוא זקוק לו, ורוצה להשקיע את הסכום המינימלי האפשרי בכדי לבדוק את העניין.

ncm4ncm3

מחשב שלישי אחרון וחביב מציע קונספט קצת שונה וגדול יותר מהשניים האחרים, אך מעניין ומדליק לא פחות – מדובר במחשב זעיר שנראה כמו שנאי. בניגוד למחשבים האחרים אותם הצגנו כאן, אשר זקוקים למקור כוח חיצוני בסיסי בכדי לעבוד, כאן השנאי והתקע הדרושים הם חלק מהמארז, שמיועד "להיתלות" על השקע באופן דומה ליחידת קצה במערך רשת Home Plug ביתי – אופציה שעשויה להיות נוחה וקורצת יותר לחלק מהצרכנים לעומת מחשבי ה-Compute Stick האחרים, ואולי גם לעומת מחשבי זעירים למיניהם שמיועדים לתלייה בחלקו האחורי של המסך או הטלוויזיה אותה עם מפעילים.

 זה נראה כמו שנאי סטנדרטי וכעור משהו - אבל בפנים מסתתר מחשב PC שלם, שאפילו תומך בפקודות קוליות על מנת שלא תזדקקו לקום מהספה בכדי להדליק או לכבות אותו
זה נראה כמו שנאי סטנדרטי וכעור משהו – אבל בפנים מסתתר מחשב שלם, שאפילו תומך בפקודות קוליות על מנת שלא תזדקקו לקום מהספה בכדי להדליק או לכבות אותו

ביצרנית המוצר המיוחד הזה, Quanta הטאיוואנית, לא חשפו את המפרט שצפוי לנו בפנים, אך בהתבסס על גודלו המינימלי ספק גדול אם זה יהיה משהו שונה ממערכת מבוסס Bay Trail או Cherry Trail שכמותן אנחנו רואים במחשבי ה- לסוגיהם, לפחות לעת עתה.

ncm2ncm1

בונוס של הצצה לעתיד המבטיח – אב טיפוס נוסף של Quanta, הפעם של מחשב זעיר בגודל שאינו גדול משמעותית מקופסת סיגריות אף מכיל בתוכו מחשב שלם שמבוסס על שבב Core M של אינטל, אשר עוצמתי פי כמה מכל אותם מעבדי האטום בהם נתקלנו עד היום. יש כאן פוטנציאל אדיר, ללא ספק

בסופו של יום, זה לא ממש משנה האם הדגמים הנוכחיים מדברים אליכם או שלא ממש. כל קונספט מחשוב ה-PC הזעיר נמצא עדיין בחיתוליו, ורוב הסיכויים שמכאן רק נראה אותו ממשיך לצמוח, להתפתח וממשיך להפתיע אותנו עם יישומים , נוחים ויעילים יותר ויותר. אנחנו בהחלט בעד, ואתם?


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close