מתחרה חדש: נייד הגיימינג הראשון של EVGA בדרכו אל החנויות

החברה האמריקאית נכנסת אל השוק היוקרתי עם מוצר מתקדם ושאיפות גדולות

את חברת EVGA אתם מכירים כנראה בעיקר תודות ללוחות האם המתקדמים שלה שהשתייכו אל מותג ה-Classified, או בזכות שיתופי הפעולה הרבים עם האוברקלוקר הנודע K|NGP|N שהעניקו לנו שיאים שונים ומשונים וכרטיסי מסך ייעודיים. כעת, יצרנית החומרה מעוניינת ללכת בעקבותיה של Razer האמריקאית ולפתוח לעצמה תחום חדש ומלא בהזדמנויות – בעולם המחשבים הניידים.

הכירו את ה-SC17 – נייד הגיימינג הראשון מבית EVGA, אשר תוכנן לטענתה במיוחד עבור ביצוע המהרה, ומתיימר לספק ביצועים גבוהים מאוד באריזה קומפקטית יחסית שגם נראית ומרגישה נהדר. חשבו על דגמי ה-Blade של Razer, אך עם הרבה יותר ביצועים.

evv

המפרט מורכב ממעבד ה-Core i7-6820HK מרובע הליבות העדכני של אינטל, שהוא הדגם הנייד הראשון שכולל מכפלה פתוחה ומאפשר לקבל תדרים פעולה גבוהים משמעותית כאשר קיים מערך הקירור המתאים לכך, לצד כרטיס מסך מדגם GeForce GTX 980M, מסךIPS בגודל 17.3 אינץ' וברזולוציית 2,160×3,840 פיקסלים שמבוסס על פאנל של חברת Sharp, זכרון RAM מסוג DDR4 בנפח 32GB ובמהירות אפקטיבית של 2,666MT/s שמגיע מחברת G.Skill ומערך אחסון שכולל כונן קשיח בנפח 1 טרה-בייט במהירות של 7200RPM וכונן SSD של סמסונג בנפח 256 ג'יגה-בייט, שמתחבר בממשק M.2 עם רוחב פס זמין של PCI-Express 3.0 X4.

evv6 evv7

evv5

כל המפרט הזה עטוף בממשק UEFI ייעודי שפיתחה EVGA, אשר מעניק גישה ליכולות שלא ניתן למצוא ברוב המחשבים הניידים עם שליטה על תדרי ומתחי המעבד וכרטיס המסך, שליטה על תדרי, מתחי ותזמוני הזכרונות ועוד. יש אפילו כפתור ייעודי לאתחול הסוללה שמאכלסת את הגדרות ה-BIOS הבסיסיות, לשימוש במקרה בו נסיונות ההמהרה יוצרים קריסה כבר בשלב האתחול. מי שיעדיפו שלא להתעסק בהמהרה באופן אישי יוכלו להשתמש בכפתור ההמהרה האוטומטית הייעודי, שמבטיח לעשות את העבודה עבורם בצורה חכמה ואפקטיבית.

מאפיינים נוספים של ה-SC17 עם מערך של צמד רמקולים וסאב-וופר, משטח מגע בטכנולוגיה של חברת Synaptics, חיבור Gigabitt שמתבסס על בקר של אינטל, מקלדת בגודל מלא עם הארה אחורית בצבע לבן, זוג חיבורי USB 3.0, חיבור USB 3.1 Type C אחד, חיבור HDMI אחד בגודל מלא, זוג חיבורי Mini DisplayPort, מערך קישוריות 802.11ac עם מערך אנטנות קליטה ושידור של 2×2 ועוד.

evv3

עם זאת, גבוה מעל כל אלו נמצאים המימדים של הנייד, שמתבסס על מעטפת מינימליסטית מסגסוגת אלומיניום שחורה עם עובי של כ-27 מילימטרים בנקודה העבה ביותר ומשקל של כ-3.7 קילוגרם – ממש לא הנייד הכי קל בסביבה, אך בכל זאת קומפקטי בהתחשב ביכולותיו ובגודל המסך שלו. ב-EVGA אף התאימו את ספק הכוח החיצוני של הנייד, והעניקו לו מבנה רחב ושטוח יותר מאלו שאנו רגילים לראות, בכדי להפוך אותו לנוח ומתאים יותר לנשיאה בתיק או אפילו ביד ביחד עם המכשיר עצמו.

evv2 evv1

נייד הגיימינג אמור להגיע אל החנויות בארצות הברית במהלך השבועות הקרובים, וכרגע לא ברור האם נזכה לראות אותו גם בשוק הישראלי – אם כי בתג מחיר של 2,700 דולר (!), כנראה שרובנו לא נהיה מסוגלים להרשות לעצמנו את התענוג בכל מקרה.

evv4