מרובעי ליבות בכל מקום: פרטים חדשים אודות מעבדי העתיד הניידים של AMD • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

מרובעי ליבות בכל מקום: פרטים חדשים אודות מעבדי העתיד הניידים של AMD

קצת אחרי דגם ה-Envy החדש של שנחשף מוקדם מהמיועד, אנחנו מקבלים פרטים נוספים על צמד מעבדי לשוק הנייד – כולל טעימה קטנה מהביצועים שמצפים לנו

החודשים הקרובים אמורים להיות מעניינים ביותר בשוק המחשבים הניידים, עם דגמים חדשים שיונחתו עלינו גם מהכיוון של אינטל וגם מהכיוון של – בשילובים חומרתיים שעדיין לא פגשנו כמותם בתחום, ואשר יוכלו לספק לנו סטנדרטים איכותיים הרבה יותר לביצועים בקטגוריות השונות.

אנחנו כבר יודעים שדגמים ראשונים במשפחת ה-Raven Ridge של , הראשונה ב-14 ננומטר ובהתבסס על ארכיטקטורת ה-Zen, יגיעו בקרוב עם עד ארבע ליבות פיזיות וליבות גראפיות מדור ה-Vega, ארוזות יחד במעטפות הספק נמוכות ותחרותיות יחסית. כל זה מרגיש מוחשי יותר ויותר כשתוצאות מבחני עדכניות מציגות לנו מידע על צמד דגמים ספציפיים של החברה, ומעניקות תקווה משמעותית אודות היכולות הטכניות שאותן נקבל.

העתיד הנייד נראה מלהיב מאוד

תוצאות מבחן ה-3DMark 11 עבור ה-Ryzen 5 2500U וה-Ryzen 7 2700U מציירות תמונה אופטימית למדי, עם תוצאות של כ-6,500 נקודות במבחן העיבוד הפיזיקלי (שמעידות על ביצועי ליבות העיבוד הכלליות) שדומות לאלו של ה-Core i7-8550U מרובע הליבות של אינטל, לפחות בחלק מהמוצרים, וניקוד של כ-3,700-4,000 נקודות במבחן הגראפי, שמותיר את הליבות הגראפיות הנפוצות מבית אינטל הרחק מאחור ומתקרב לתוצאה שמקבל כרטיס ה-GeForce 150MX הייעודי של (כ-4,400-4,700 נקודות).

חלק מהתוצאות הטריות שנצפו במאגר המקוון של 3DMark

אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיו התמחורים של ומה תהיה המעטפת התרמית (או צריכת ההספק המעשית) המדוייקת של הדגמים שבדרך, אך נכון לרגע זה מסתמן כי Raven Ridge יוכלו להוות פתרון איכותי לאלו שלא זקוקים לכרטיס גראפי דיסקרטי מתקדם במערכת הניידת שלהם, אך כן רוצים יותר מהבסיס אותו מספקת ב-HD/UHD Graphics שלה – ומבלי להתפשר על יכולות העיבוד הכלליות כמובן, או על שלל מאפיינים חומרתיים מודרניים כמו ותאימות לממשקי M.2.

השוואה ראשונית מתוך האתר pcper.com: הנסיון מעיד כי הביצועים יושפעו באופן ניכר מהמערכת הספציפית שבתוכה יופעלו, יכולות הקירור שלה ומערכי בקרת הצריכה שלה

אנו מקווים לקבל פרטים רשמיים ראשונים כמה שיותר מהר – על מנת שנוכל לראות את צמצום מגמת הניחושים וההשערות.

השקה לפני סוף שנת 2017? נקווה שכן

תגיות

6 תגובות

 1. הגיע הזמן !!!
  אם התזוזה שחוללו הרייזן למיניהם בשוק הנייחים תתרחש גם בניידים – דיינו.

 2. 2500ש"ח להמונים? -> יש על מה לדבר.
  יותר מזה ….וזה כמו הפסטה של אתמול מחוממת במיקרו.

 3. לאור טרנד הניידים במחירי פרמיום (אלף דולר ומעלה), זה דבר שמגיע בזמן.

 4. מחכה כבר למחשב נייד עם המעבד של AMD
  הגיע הזמן שלי לשדרג את הנייד שלי, מחשב עם 4GB DDR2
  מעבד T4400 2.2GHZ

  כל המעבדים שיש לאינטל בניידים והקיטלוג שלהם עשה לי סלט בראש, והוריד לי את החשק לחפש מחשב.
  מקווה ש-AMD תשנה את זה.

  מניח שאחרי 10 שנים הגיע הזמן לשדרג מחשב.

 5. ציטוט של Adar Tzivion

  מחכה כבר למחשב נייד עם המעבד של AMD הגיע הזמן שלי לשדרג את הנייד שלי, מחשב עם 4GB DDR2 מעבד T4400 2.2GHZ כל המעבדים שיש לאינטל בניידים והקיטלוג שלהם עשה לי סלט בראש, והוריד לי את החשק לחפש מחשב. מקווה ש-AMD תשנה את זה. מניח שאחרי 10 שנים הגיע הזמן לשדרג מחשב.

  רק שהמחיר יהיה תחרותי ולא איזה אלף דולר, רק כי זה באופנה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close