מערכת Chrome OS, עכשיו גם בטאבלטים • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

מערכת Chrome OS, עכשיו גם בטאבלטים

הופעתו של מכשיר ראשון מסוגו שמריץ את מערכת ההפעלה מבוססת הענן של גוגל עשוי להיות המסמר האחרון בארון הקבורה של לתחום זה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עבר כבר די הרבה זמן מאז הפעם האחרונה בה פגשנו טאבלט מרשים ומבטיח שמבוסס על מערכת האנדרואיד, ולא בטוח שמשהו כזה גם יקרה מתישהו בעתיד. פלישתם של הטאבלטים מבוססי החלונות לרמות המחיר הנמוכות שהיו שמורות בעבר למערכת מבית והיעדר תמיכה תוכנתית ואפליקטיבית ראויה באמת במסכים הגדולים הפכו את הקונספט כולו לחדשות ישנות – וכעת יתכן שגם עצמה מתחילה בצעדים שנועדו לחסל את הפלטפורמה, ולספק לה המשכיות אפקטיבית ותחרותית יותר באמצעות מערכת ההפעלה השנייה שלה, OS.

במסגרתו של גל הכרזות על מכשירי כרומבוק חדשים, זולים יותר ופחות אך גם מגוונים יותר מאי פעם, הגיעה חשיפה מוקדמת של חברת אשר מריץ את OS, בפעם הראשונה ללא מקלדת שמחוברת אליו.

הציוץ עצמו כבר נמחק – אבל ברשת זוכרים הכל

החשיפה של המכשיר הייתה מוקדמת מדי, כך נראה, משום שהציוץ בחשבון הרשמי נמחק בתוך זמן קצר – אך העדות ותצלום נותרו ברשת כמובן, כאשר גורמים שונים מעריכים כי טאבלט זה ישווק תחת מותג ה-Iconia של אייסר, בתור מוצר זול וקשיח שמיועד לתלמידי בית ספר בכיתות נמוכות בראש ובראשונה. אין לנו פרטים טכניים רשמיים ומאומתים, אך ההערכות הן שהטאבלט יוצע יחד עם עט מגע ייעודי ויתבסס על שבב עיבוד מבית חברת Rockchip, בארכיטקטורת .

להתראות לאנדרואיד? עדיין מוקדם להכריז על כך

בעידן בו רוב מחשבי ה-Chrome OS המודרניים מגיעים עם תמיכה בחנות ה-Play Store ויכולת להריץ את רוב אפליקציות האנדרואיד כאילו היו חלק בלתי נפרד מהמערכת – יתכן שהתועלת בטאבלטים מבוססי אכן נמחקה כמעט לחלוטין, והגיע הזמן הנכון להכריז על יורש ראוי עבורם. מסכימים – או שעדיין לא רואים ב- תחליף הולם אמיתי למערכות הפעלה אחרות וותיקות ונפוצות יותר? בואו לדבר על כך בתגובות, קצת לפני שהטרנד החדש הזה ממריא.

כבר היום קיימים לא מעט כרומבוקים שמסוגלים לתפקד בתור לכל דבר ועניין – אבל אין ספק שזינוק אל תוך שוק של "אמיתיים" יהיה התפתחות מעניינת, בהיבט של מחירים וגמישות הפלטפורמה


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close