מעבדי Comet Lake בחצי המחיר: אינטל מציגה דגמי Pentium ו-Celeron עדכניים • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

מעבדי Comet Lake בחצי המחיר: אינטל מציגה דגמי Pentium ו-Celeron עדכניים

היכונו לבואם של מחשבים תקציביים ומודרניים, עם Gold 6405U ו-Celeron 5205U

השקת משפחת מעבדי ה-Comet Lake של היא לא סטנדרטית, בהשוואה לגישות ולשיטות שהתרגלנו לראות מיצרנית השבבים בעבר – גם משום שהיא מגיעה לצידה של משפחת שבבים נוספת ב-10 ננומטר בשם Ice Lake, וגם משום שהיא מגיעה במקבצים מצומצמים, עם ארבעה דגמים בלבד שהושקו בגל הראשון. כעת אנחנו מקבלים את הגל השני במשפחה, שאינו מתמקד בהגדלת ההיצע בסדרות ה- i3, ה- i5 וה- i7 – אלא בוחר לקרוץ דווקא לשוק התקציבי, זה שבתפר בין לארכיטקטורות האטום של החברה.

ה-Pentium Gold 6405U הוא מעבד כפול ליבה עם תמיכה בטכנולוגיית HyperThreading לקבלת ארבעה נימי עיבוד בפועל, עם תדר עבודה בסיסי של 2.4GHz ללא תמיכה בטכנולוגיית Turbo Boost, תמיכה בזכרונות LPDDR3 או , זכרון מטמון משותף מרמה L3 של 2 מגה-בייט, גראפית מובנית מסוג UHD Graphics (דור 9.5) עם מהירות מירבית של 950MHz ומעטפת הספק מוכרת של 15 וואט, בדומה לרוב המעבדים האחרים מסיומת ה-U.

משפחת הניידת מתרחבת, אם כי לא באופן ובשיטה להן היינו מצפים

הדגם הזה כולל פשרות משמעותיות גם ביחס לדגמי ה- המודרניים הבסיסיים ביותר (חצי מכמות זכרון המטמון, ליבה גראפית בסיסית יותר וללא יכולת הטורבו המוכרת שמאפשרת להקפיץ את הביצועים המעשיים לפרקי זמן קצרים), אך יהיה מעניין לבחון את הביצועים שלו בפועל, בייחוד אל מול דגם כדוגמת ה- i3-10110U לו מספר זהה של ליבות פיזיות ולוגיות, אך במחיר כפול כמעט של 281 דולר לעומת 161 דולר (שניהם במסגרת רכישות בהיקפים גדולים עבור יצרניות, כיאה למוצרים שאינם מיועדים לשיווק עבור משתמשים ביתיים).

אין כאן הרבה בשורות טכנולוגיות ביחס לדגמי Pentium ו-Celeron ניידים מהדורות הקודמים – אך לכל הפחות יש הבחנה ברורה מאוד בין מוצרים אלו למוצרי ה- היקרים והמשוכללים יותר, כך שאין סיבה לבלבול בקרב הצרכנים אודות התמורה לה הם יכולים לצפות בעת רכישתם

ה-Celeron 5205U הוא דגם כפול ליבה בסיסי עוד יותר, ללא תמיכה בטכנולוגיית HyperThreading ועם תדר פעולה בסיסי של 1.9GHz בלבד, ללא יכולות טורבו כמובן. הוא כולל את אותם נפחי זכרון מטמון, אותה ליבה גראפית צנועה ואותה תמיכה בזכרונות דינאמיים של ה-Pentium 6405U, אך במחיר מומלץ של 107 דולר יתכן בהחלט שהאח הבכיר מבין השניים יהווה פשרה מוצלחת יותר, במסגרת מחשבים תקציביים כאלו ואחרים שעתידים להתבסס עליהם במהלך החודשים הקרובים.

השוואות מול מעבדי Comet Lake אחרים מסדרת ה-U החסכונית, וגם מול מעבדי Gemini Lake ו-Gemini Lake Refresh זולים יותר המבוססים על ליבות , צפויה להיות מעניינת

תגיות
Back to top button
Close
Close