מסך 50 אינץ', בתוך המשקפיים • HWzone
מחשביםמסכים

מסך 50 אינץ', בתוך המשקפיים

חברה אמריקאית מציגה את ה-ITG-Vidix: משקפיים אשר מציגים למרכיבים אותם מסך טלווזיה וירטואלי בגודל 50 אינץ' – עם כרטיס מובנה

כבר שנים רבות שמסכי טלוויזיה גדולים מושכים את תשומת ליבם של אלו המעוניינים להביא את הקולנוע לסלון הביתי שלהם – אך עם זאת, החסרון העיקרי של המסכים הללו הוא שהם מסורבלים ותופסים מקום רב. כתוצאה מכך, במשך השנים פיתחו חברות שונות משקפיים אשר מציגים למרכיבים אותם מסך וירטואלי בגודל מלא. כמובן שההתקדמות הטכנולוגית לא עוצרת, וכעת חברת iTVGoggles האמריקאית מציגה את הפיתוח האחרון שלה, משקפי ה-ITG-Vidix: משקפיים אשר מציגים מסך וירטואלי בגודל 50 אינץ', בו ניתן לצפות בקבצי מדיה שונים המאוחסנים על גבי כרטיס מסוג microSD.
כמובן שחווית הצפיה במסך ה-50 אינץ' הוירטואלי אותו מציגות המשקפיים תהיה זולה יותר מאשר לרכוש מסך אמיתי בגודל שכזה, שכן המשקפיים עולים כ-280$ בלבד.
 
לאלו מכם המתעניינים במוצר, חברת iTVGoggles מבטיחה שהמשקפיים שלה יאפשרו לכם לאחסן תוכן ישירות על זכרון פלאש בגודל 2GB (ניתן להרחיבו עד 32GB באמצעות כרטיס microSD), ולאחר מכן לצפות בו ישירות. ניתן לאחסן על כרטיס הזכרון קבצי וידאו, תמונות, מוזיקה, טקסט וכדומה – ולהנות משימוש אלחוטי במשקפיים לאורך שלוש שעות (לאחר הטענה כמובן).  בנוסף, המשקפיים כוללים כניסת RCA, מה שמאפשר לחבר אליהן מכשירים חיצוניים כגון משחקים או נגני מדיה ניידם – ובעצם להשתמש בהם כאמצעי תצוגה.
באשר לאיכות התצוגה, היצרנית טוענת כי מסך ה-50 אינץ' שנמצא לכאורה מטרים ספורים ממכם, יציג לכם תוכן בצורה חדה, עם צבעים שנראים חיים ואמיתיים. המשקפיים כוללים גם חיבור USB 2.0 באמצעותו ניתן להטעין אותם וכמובן גם להעביר קבצים, וכן סטריאו. המשקל הכולל של המשקפיים הוא פחות ממאה גרם, מה שהופך אותן לניידות, שימושיות ופרקטיות במיוחד.
 
נראה כי גם אם משקפי ה-ITG-Vidix מהוות אופציה אטרקטיבית לצפיה בתכנים מסויימים, הם עדיין לא מהווים תחרות למסכים הגדולים, הדקים והאיכותיים – שכן לפי הנתונים המופיעים באתר החברה, הם מציגים מסך בפורמט 4:3 ברזולוציה של 320 x 240, מה שלא הופך אותם לנוחים לצפיה לאורך זמן. מאידך, מדובר בתחליף הולם למסכים הקטנים של נגני המדיה הניידים למיניהם, מה שעשוי להפוך את הטרנד של צפיה בתכנים באמצעות לפופולרי יותר בעתיד.


תגיות

6 תגובות

 1. רק 2 GB והרחבה ל 32GB? זה כלום!
  אם אני רוצה לראות כמה סרטים כל פעם צריך להתקין ולמחוק.

  אה ו "החסרון העיקרי של המסכים הללו הוא שהם מסורבלים ותופסים מקום רב". מה לגבי העובדה שהם עולים ימבה כסף?

 2. לא מלהיב במיוחד
  כשהמסך הוא 4:3 והרזולוציה נמוכה.
  כמו שרשום בסוף, זה טוב כתחליף למסכי נגנים קטנים.

 3. מה זה הרזולוציה הגרועה הזאת?
  320X240 זה מסך פלאפון.. למה שאני סרטים ככה? גרוע קיצור

 4. התלהבתי עד ש…
  ראיתי את הרזולוציה.
  מסך 50 אינץ בכזו רזולוציה, מחריד.
  כל פיקסל יראה כמו פיל בדיינר "אכול כפי יכולתך"

 5. ל-4
  אנחנו מדברים פה על רזולוציה של 320X240 כמס סנטימטרים מהעיניים שלך, בצפיפות גדולה של פיקסלים(כי המסך הוא די קטן). תהיה בטוח שזה מדמה יופי מסך 50'. זה לא גרוע ולא בטיח

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close