מכה ל-HD DVD: בלוקבסטר עוברת ל-Blu-ray • HWzone
מחשבים

מכה ל-HD DVD: בלוקבסטר עוברת ל-Blu-ray

חברת בלוקבסטר, רשת חנויות הוידאו והמשחקים הגדולה בעולם, הודיעה השבוע כי עד אמצע חודש יולי היא תרחיב את היצע סרטי ה-Blu-ray לכלל הסניפים שלה בארה"ב, אשר מספרם עומד על 1,700. החברה ציינה כי היא תמשיך למכור סרטי HD DVD, יחד עם סרטי Blu-ray, באמצעות אתר האינטרנט שלה וב-250 הסניפים המקוריים בהם היא מוכרת את שני הפורמטים מאז נובמבר 2006.

"הצרכנים מעבירים לנו מסר. אני לא יכול להתעלם ממה שאני רואה", אמר מתיו סמית, סגן נשיא בכיר בבלוקבסטר. סמית הוסיף כי מרבית אולפני הסרטים מציעים למכירה סרטים בפורמט Blu-ray, מלבד יוניברסל, המשתמשת ב-HD DVD בלבד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אין ספק כי הודעה זו של חברת בלוקבסטר היא מכה קשה למחנה ה-HD DVD אשר ספג מספר מכות תדמיתיות לאחרונה. רק לפני שבוע הקטינה טושיבה ב-44 אחוזים את התחזית שלה למכירות נגני HD DVD בארה"ב במהלך השנה הקרובה, מ-1.8 מיליון ל-1 מיליון יחידות.


Blu-ray ו-HD DVD – נלחמים ראש בראש

בקבוצה המקדמת את פורמט ה-HD DVD בצפון אמריקה (North American HD DVD Promotional Group) מיהרו להגיב והגדירו את המהלך של בלוקבסטר כקצר רואי, וכמושפע מהצלחתם של סרטים שהושקו בפורמט Blu-ray בתחילת 2007. "ביצוע החלטה על סמך תקופה כה קצרה אינו באמת מסתמך על מה שהצרכנים אומרים", אמר קן גראפאו, בכיר בקבוצה.

לדברי הקבוצה, פורמט HD DVD צבר מומנטום מאז והוא מוכר יותר נגנים וכותרי סרטים פופולריים. אך האם זה באמת נכון? לפי מחקר שפורסם השבוע על ידי חברת המחקר DEG (ר"ת Digital Entertainment Group) נמכרו בארה"ב 1.5 מיליון נגני Blu-ray לעומת 300 אלף נגני HD DVD. במחקר סופרים גם את קונסולות המשחקים ומציינים שמצד שני החלוקה הפנימית בין נגנים לקונסולות המשחקים בכל פורמט היא לטובת HD DVD.

אגב מחקרים, לפי מחקר אחר שפורסם השבוע על ידי IDC, פורמט ה-DVD ימשיך לשלוט בשוק המחשבים עד שנת 2011. בפנסוניק מציינים כי נתח השוק של פורמט ה-DVD יקטן ל-70-80 אחוזים ב-2010. קשה להתעלם מן העובדה שמלחמת הפורמטים העיקשת מעכבת את הגדלת נתח השוק שלהם ומנציחה את שליטתו של פורמט ה-.


תגיות
Back to top button
Close
Close