מכה ל-Blu-ray: שני אולפנים עוברים ל-HD DVD • HWzone
מחשבים

מכה ל-Blu-ray: שני אולפנים עוברים ל-HD DVD

פורמט ה-HD DVD זכה השבוע לעידוד מצד אולפן הסרטים Paramount וחברת האנימציה DreamWorks, שתיהן בבעלותה של חברת הענק Viacom, אשר הכריזו כי יתמכו באופן בלעדי בפורמט זה. אין ספק כי החלטתן לנטוש את פורמט ה-Blu-ray מהווה מכה למחנה העומד מאחורי פורמט זה.

הסרטים אשר מופצים על ידי Paramount ,DreamWorks ,Paramount Vantage ,Nickelodeon Movies ו-MTV Films ייצאו בפורמט HD DVD. הסרט Blades of Glory יהיה הסרט הראשון לצאת בפורמט HD DVD, ב-28 באוגוסט. אליו יצטרפו הסרטים Shrek the Third ו-Transformers שייצאו מאוחר יותר השנה.

החברות נמקו החלטתן בעובדה כי "השוק מוכן לטכנולוגיה זו" ונוסף על כך, עלויות הייצור נמוכות באופן יחסי. קלי אייברי, נשיא Paramount Home Entertainment, אמר כי פורמט ה-HD DVD הוא "הבחירה הטבעית עבור הצרכן שמחפש טכנולוגיה גבוהה במחיר נגיש ובנוסף, זוהי גם הבחירה הטבעית עבור חברתנו".

טושיבה, העומדת מאחורי פורמט זה, קיבלה בברכה את הפגנת התמיכה הגדולה. "החלטות אלו משקפות את הערך והפוטנציאל העתידי שמביא איתו פורמט HD DVD לתחום הבידור בבית" אמר יושיהידה פוג'י, סמנכ"ל בכיר בחברה.

נראה כי ההחלטה לא התקבלה רק בגלל ההערכה שפורמט ה-HD DVD הוא הבחירה הנכונה יותר. ריץ' גרינפילד, אנליסט בחברת המחקר Pali Research חשף כי Viacom תקבל 50 מיליון דולרים ו-DreamWorks תקבל 100 מיליון דולרים.

ההכרזה היום מעודדת מאוד את מחנה ה-HD , שבחודשים האחרונים מפגר במכירות הסרטים לעומת פורמט ה-. בעקבות הובלתו בחודשים האחרונים, ניבאו לא מעט מומחים את נצחונו של פורמט ה- אולם ההתפתחות האחרונה מראה כי המלחמה בין שני הפורמטים רחוקה מסיום.

אולפני הסרטים מהווים תחמושת כבדה בעימות בין הצדדים. הצטרפות אולפן גדול למחנה נבחר מחזקת אותו בשני אופנים: 1. הגדלת כמויות/מבחר הסרטים בפורמט הנבחר. 2. הצהרה כזו היא בעלת אפקט פסיכולוגי לא קטן המשפיע על יצרניות החומרה ועל הצרכן אשר מבקש להרגיש כי הפורמט שבחר ישרוד לאורך זמן.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close