מיקרון מתחילה למכור את כונן ה-SSD הנייד הראשון שלה • HWzone
מחשביםאחסוןמבצעים מרחבי הרשת

מיקרון מתחילה למכור את כונן ה-SSD הנייד הראשון שלה

ה- X8 הוא דגם ראשון מסוגו של היצרנית האמריקאית – לצד גרסה מוגדלת של כונן ה-BX500 התקציבי ודגם ראשון מסוגו עם טכנולוגיית ה- בתוכו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מוצריה של מיקרון הם מהמוצלחים והמוכרים ביותר שזמינים בעולם האחסון הביתי, אם כי נראה שבתקופה האחרונה המבחר היה לוקה בחסר, ללא דגמי NVMe מהירים וגם ללא כונני חיצוניים ניידים שהחלו לצבור תאוצה עם חברות כמו וסאנדיסק את שמציעות מספר דגמים כל אחת.

כעת, על מדפי החנויות ניתן למצוא את ה-X8 שמנסה לשנות את המצב – כונן ה-SSD הנייד הראשון של המותג שמנצל את מלוא הפוטנציאל של חיבורי ה-USB 3.2 Gen.2 (רוחב פס של 10 ג'יגה-ביט לשנייה) עם הבטחה למהירויות קריאה רציפות של עד 1,050 מגה-בייט בשנייה, או כמעט פי 2 מרוב כונני ה- החיצוניים שנמכרים כיום.

לא קשה לרכוש מארז ייעודי אשר יכול להפוך כל כונן פנימי לחיצוני בכמה רגעים – אבל אם אתם מעדיפים שמישהו יעשה את העבודה עבורכם, כעת תוכלו לבחור גם במיקרון למשימה

ה- X8 הוא למעשה כונן ה- P1, בתקן NVMe ומבוסס שבבי QLC צפופים, במעטפת שחורה נאה עשויה מתכת שנועדה לשרוד נפילות מגבהים של עד 2.3 מטר ללא נזק ובשילוב מבית חברת ASMedia שמגשר את הממשק המקורי של החומרה אל ממשק USB סטנדרטי – כך שאנחנו גם יודעים לאילו אקראיים ניתן לצפות מהמוצר, פחות או יותר.

ה-X8 מוצע עם שלוש שנות אחריות ובמחירים מומלצים רשמיים של 190 דולר לנפח טרה-בייט אחד ו-130 דולר לנפח 500GB – מחירים שגבוהים באופן קיצוני למדי מהמחירים העדכניים של אותם כונני P1 עליהם הם מבוססים, אם כי לשמחתנו נראה שגם במקרה הזה המצב המעשי בשוק טוב מעט יותר: הדגם הבסיסי נמכר במחיר בסיס של 120 דולר (או 144.92 דולר בתוספת מע"מ – 510 שקלים) ואילו הדגם בנפח טרה-בייט מוצע ב-165 דולר, או 199.1 דולר עם מע"מ ומשלוח שהם 700 שקלים.

מיקרון מייעדת את הכונן לשימוש בתור אחסון חיצוני גם למכשירי , לטאבלטים מבית ולקונסולות משחק של ומיקרוסופט

נקווה כי המחירים של כונני ה- החיצוניים מבית מיקרון, וגם מבית יצרניות אחרות, יוסיפו להצטמק בקרוב – עד שיגיעו קרוב ככל האפשר למחירים של כונני פנימיים סטנדרטיים, ורכישת מוצרים אלו בנפח של 500GB בפחות מ-75 דולר ללא צורך בתוספת מע"מ כבר לא תהיה משימה בלתי אפשרית.

לחצו כאן למעבר אל עמוד המוצר ב-Amazon – גרסת 500GB

לחצו כאן למעבר אל עמוד המוצר ב-Amazon – גרסת 1000GB

לצד הכונן החיצוני החדש, מיקרון החלה למכור גם גרסה נוספת של כונן ה-BX500 התקציבי עם נפח כפול של 2 טרה-בייט (מחיר בסיס של 215 דולר באמאזון נכון להיום – וגם במקרה הזה ראוי לקוות לירידה הדרגתית לרמה של מתחת ל-200 דולר) – והכריזה גם על הכונן הראשון שלה שמבוסס על טכנולוגיית ה-3D Xpoint החדשנית אותה פיתחה ומייצרת בשיתוף פעולה עם חברת .

כונן ה-Micron X100 יהיה דגם מתקדם ויוקרתי עם ממשק PCI-Express X16 מלא, עבור העולם הארגוני ועם מחירים מאסיביים בהקדם – אז נזדקק להמשיך ולהמתין ליום בו נוכל לראות תחרות עבור כונני ומאיצי ה-Optane הביתיים של .

החברה האמריקאית סוף סוף מאמצת את – אבל זה יהיה במוצר אחד בלבד ולשוק נישתי מאוד בשלב הזה


תגיות
Back to top button
Close
Close