מיינסטרים זול יותר מ-MSI: הכירו את כונני האחסון מסדרת Spatium M450

מותג אחסון ה-NVMe הצעיר מוסיף לצמוח במהירות עם דגמי PCI-Express 4.0 נוספים

חברת MSI פרצה אל שוק האחסון הביתי המתקדמת במהירות מרשימה, כשהיא הופכת בתוך שנה אחת משם אלמוני משהו ליצרנית אשר תופסת כותרות לעתים קרובות מאוד – הן תודות להשקות של עוד דגמים תחת מותג ה-Spatium, אבל בעיקר תודות למבצעים אגרסיביים עבור חלק מאותם מוצרים אשר העניקו לנו כמה מההזדמנויות הטובות ביותר בדור הזה מאז תחילתו ועד כה.

עכשיו, יש לנו סדרת כוננים מוזלת חדשה שבדומה לסדרה החדשה של המתחרה Western Digital מסתפקת בפעולה ללא זכרון דינאמי מובנה ייעודי, בכדי לספק ביצועים סבירים במחירים נמוכים ככל הניתן לכל מי שעדיין לא החליטו להשתדרג.

בקר ה-Phison E19T תומך בנפחים של עד 2 טרה-בייט, אבל נראה שהיצרנית מעדיפה להתמקד בדגמים צנועים עם תמחורים צנועים אף יותר

כונני Spatium M450 מתבססים על בקר ה-E19T החסכוני והיעיל של חברת Phison, עם נפחי אחסון של בין 250GB לטרה-בייט אחד ומהירויות העברה רציפות של עד 3,600 מגה-בייט בשנייה בקריאה ועד 3,000 מגה-בייט בשנייה בכתיבה, לצד ביצועים אקראיים של עד 420,000IOPS בקריאה ועד 550,000IOPS בכתיבה עם קבצי 4KB קטנים. הדגמים תומכים בהצפנת Pyrite (לוגית, אך לא פיזית) ונהנים מאחריות לחמש שנים, שכוללת בתוכה היקף כתיבה של כ-33 אחוזים מנפח הכונן בכל אחת משלושת רמות האחסון.

MSI מצהירה על שימוש בשבבי הבזק בתצורת TLC תלת-מימדית ללא פירוט נוסף, כאשר שימוש בשבבי Kioxia ובשבבי מיקרון בדגמי כוננים אחרים מביא אותנו לניחוש מושכל על כך שאחת מהן היא גם זו שמספקת את הטכנולוגיה שלה למוצר זה, בעוד שנפחים נמוכים יחסית עשויים להעיד על שימוש בגרסאות וותיקות יחסית עם מבנה פנימי בן 64 שכבות או 96 שכבות.

דגמי Spatium M450 לא יוצעו בגרסאות רשמיות עם גופי קירור מתכתיים, לפחות בשלב הזה – ובהתחשב בצריכת הספק מירבית מוצהרת של 4 וואט בלבד בדגם הטרה-בייט הגדול ביותר יתכן שאין סיבה ממשית לשדרוג שכזה במקרה הספציפי הזה

מחירים רשמיים של דגמי ה-Spatium M450 טרם נחשפו, אבל עם ביצועים שמזכירים כונני PCI-Express 3.0 מודרניים רבים אנחנו נקווה מאוד לתמחורים תחרותיים מאוד – בייחוד אחרי שכבר ראינו את דגמי ה-Spatium המהירים יותר תחת תקן PCIe 4.0 נוגעים ברמות מחיר של כ-500 שקלים לנפח טרה-בייט אחד, גם כאן בארץ, כך שמחירים של פחות מרף זה בתור נקודת פתיחה הם מתבקשים מבחינתנו. נקווה לקבל עדכונים רשמיים וביקורות מאירות עיניים בהקדם.