מיזם אינטרנט הסיבים Unlimited מבטיח להתחיל לפעול בגוש דן

מיזם אינטרנט הסיבים של חברת החשמל ממשיך בזחילה אל עבר מטרתו, עם הבטחה להתחיל פעילות בקרוב בחלקים גדולים מהערים רמת גן ותל אביב

מה עוד לא נאמר אודות מיזם האינטרנט המהיר על בסיס הסיבים האופטיים של חברת החשמל (וכיום תחת השם המסחרי Unlimited)? אחרי שהוכרז בקול תרועה רמה לפני כשלוש שנים, החל הפרוייקט להיסחב ולהסתבך, ונראה כי הגיע למצב שבו חלק גדול מהצרכנים כבר איבדו בו אמון ומתנחמים בזרועות רפורמת השוק הסיטונאי אשר מגדילה, לאט לאט, את התחרותיות בשוק תשתיות האינטרנט הסטנדרטיות והממוסדות אליהן התרגלנו.

אם אתם מאלה שעדיין מאמינים ב-Unlimited ובחיבור הסימטרי שהם מבטיחים במלוא ליבם, וגם גרים במקרה בתל אביב או ברמת גן – יש לנו חדשות טובות עבורכם. אולי.

באתר הרשמי של Unlimited פורסמה מפת פריסה מעודכנת של תשתיות הסיבים באיזור גוש דן, בתוספת להבטחה להתחלת פעולה במרבית חלקיהן של תל אביב ורמת גן בזמן הקרוב – וגם התנצלות בפני תושבי גבעתיים שנמצאת ביניהם, בה אי מתן אישורים מתאימים מצד העירייה גורמים לעיכוב בהפעלה ללא צפי לשיפור המצב.

אנחנו על המפה, ונקווה שלא נישאר רק על המפה
אנחנו על המפה, ונקווה שלא נישאר אך רק על המפה

בכך, תל אביב ורמת גן מיועדות להצטרף אל חלקים ברעננה, רמת השרון ובאר שבע בהם כבר החלה הפריסה (וחיבורם של מעטים ברי מזל שנורא התעקשו על כך) של התשתית הסיבית שאמורה להעניק לנו חיבור של עד ג'יגה-ביט להורדה, וג'יגה-ביט נוסף להעלאה.

מעט מדי ומאוחר מדי, או שקו סימטרי עדיין שווה את כל ההמתנה והטרחה הזאת? אתם מוזמנים לספר לנו מה דעתכם, ואנחנו מבטיחים להמשיך לעקוב מקרוב ולעדכן אתכם בסאגה הזו.

ibcnm4

קישורים נוספים

 1. Milford Cubicle

  הם פשוט חבורה של נוכלים חפרנים.

  אם הם היו פורסים תשתית כמו שהם חופרים עם הפרסום העצמי שלכם בפייסבוק ובאימיילים הם כבר מזמן היו "משחררים את האינטרנט" בכל כוכבי הלכת של שביל החלב.
  מצחיק שהחברה עם הפריסה הכי איטית בהיסטוריה האנושית, מדברת כל הזמן בכל הפרסומים שלה על מהירות מהירות מהירות….

  צב מת מתקדם בקצב יותר מהיר.
  מודם 14,400 מתקדם בקצב יותר מהיר.
  אפילו IE6 מתקדם בקצב יותר מהיר.

  כמו שזה נראה, החברה הזאת הולכת לפשוט את הרגל עוד לפני שהיא התחילה… אם מחר בזק משחררים חבילה עם UPLOAD של 15 מגה, ייסתם הגולל על UNLIMITED תוך ימים בודדים.
  וחבל… הייתה תקווה והיה פוטנציאל.

  24/07/2015 בשעה 13:16
 2. nachum37

  לא חושב שזה תלוי בהם כמו שזה תלוי בכך שהם מנסים לפרוץ סיבים בממלכת הביורוקרטיה. זה בטח גיהינום

  24/07/2015 בשעה 14:00
 3. Milford Cubicle

  בוודאי שזה תלוי בהם, בירוקרטיה במקומה מונח אבל היא קיימת בכל המקומות.
  הבעיה היא שסדר העדיפויות שלהם לא נובע (כמו שהם חוזרים וטוענים שוב ושוב ושוב) מ"כמות הנרשמים באיזור שלך" אלא משיקולים כלכליים. למשל, לפני שהם בכלל התחילו בתוכניות של ערים גדולות ברחבי הארץ – הם דאגו לחבר (בפועל) את מגדלי עזריאלי. זה מה שהיה הכי דחוף להם. התירוץ שלהם היה גם ההוכחה לזה שהם משקרים לגבי ה"הרשמה המוקדמת" – שמדובר בחיבורים "עסקיים" ושיש להם גם שיקולים נוספים מעבר לכמות הנרשמים.

  24/07/2015 בשעה 14:12
 4. The Coolest

  אני אישית מחכה בכיליון עיניים שהם יגיעו כבר אלי. באיזור שלי אני יכול לקבל רק 35מגה מקסימום בהעלאה, ומקסימום 20 מגה (תאורטי) בהורדה. לכן אפילו חבילה של 100100 תהיה שדרוג יפה מאד.
  לפי המפה, הם כל כך קרובים, אבל כמו שמילפורד אמר, כל כך רחוקים (אני גר ליד הטייסים).
  לגבי מהירות פריסת הרשת, גם לבזק לקח תקופת זמן לא מבוטלת בשביל לשדרג את התשתיות הקיימות שלהם לתמיכה ב VDSL ואינטרנט מהיר מ15M.
  כאן מדובר על התקנה של תשתית חדשה לחלוטין, זה פרוייקט רציני. למרות שגם אני חושב שמהירות הפריסה בהחלט לא משביעה רצון, אבל אני לא חושב שזה תלוי אך ורק בהם.
  כל החברות בסופו של דבר מונעות מרצון להרוויח ולהחזיר השקעות בזמן הקצר ביותר. אז כן, הם לא צדיקים גדולים, ואולי הם באמת חיברו את עזריאלי על ההתחלה בגלל שיקולים כלכליים, אז מה?

  לדעתי כל תוספת לתחרות בשוק האינטרנט בארץ יכול להיות רק טוב, גם עבור מחירים, גם עבור איכות השירות (מבחינה טכנית) וגם מבחינת התקדמות הטכנולוגית. לכן אני מקווה מאד שהם לא יפשטו רגל, אלא יצליחו.
  ואולי גם יחברו אותי בזמן הקרוב (יחסית). 😛

  24/07/2015 בשעה 14:42
 5. lev-27

  במיזם Unlimited משתתפות מספר חברות שאוכלות אחת את השנייה בגלל ויכוח על רווחים תיאורטיים מהפרוייקט. כל צד בטוח שהצד השני מרמה אותו. בינתיים בזק פורסת תשתית שתאפשר עד 500MB הורדה. הפריסה מתקדמת בקצב מצויין, אבל בזק לא מפעילים את התשתית כי פשוט אין סיבה. בקיצור חבל על הזמן של מי שממתין ל-Unlimited.

  24/07/2015 בשעה 15:36
 6. captaincaveman

  אני ברמת גן באיזור שמוגדר "הכנה לפריסה". לא אכפת לי מי, אבל ברגע שיהיה מישהו שיחבר אותי לחיבור סימטרי, אני אתחבר.

  24/07/2015 בשעה 18:00
 7. The Coolest

  :s0432: :s0403::goodposting:

  24/07/2015 בשעה 18:11
 8. jackhammer

  בוודאי שזה תלוי בהם, בירוקרטיה במקומה מונח אבל היא קיימת בכל המקומות.
  הבעיה היא שסדר העדיפויות שלהם לא נובע (כמו שהם חוזרים וטוענים שוב ושוב ושוב) מ"כמות הנרשמים באיזור שלך" אלא משיקולים כלכליים. למשל, לפני שהם בכלל התחילו בתוכניות של ערים גדולות ברחבי הארץ - הם דאגו לחבר (בפועל) את מגדלי עזריאלי. זה מה שהיה הכי דחוף להם. התירוץ שלהם היה גם ההוכחה לזה שהם משקרים לגבי ה"הרשמה המוקדמת" - שמדובר בחיבורים "עסקיים" ושיש להם גם שיקולים נוספים מעבר לכמות הנרשמים.

  תשלם להם כמו שמשלמים להם במגדלי עזריאלי גם אותך יחברו ראשון….
  אתה חושב שהם רוצים לקדם את האינטרנט בישראל לסיבים אופטיים בגלל שאנחנו העם הנבחר ואנחנו כאלה נחמדים ומגיע לנו צ'ופר??
  זה כסף!! (לא שאני מבקר אותם, זאת העבודה שלהם והם צריכים להרוויח כסף)
  עד עכשיו שנים היינו בלי חיבורים סימטריים. עוד שנה שנתיים נשרוד…

  24/07/2015 בשעה 19:04
 9. Animor

  הבעיה היא שרוב האוכלוסיה כלל לא מודעת או מבינה את החשיבות של upload גבוה. זה נתון שלא מתייחסים אליו, מבחינת רבים יש מספר אחד והוא מהירות ההורדה.
  חוסר המודעות מוביל לחוסר דרישה וביקוש, ובגלל זה אנחנו כבר שנים מקבלים קצב Upload מגוחך. היחידים שדורשים את זה הם עסקים, והם משלמים הון תועפות בשביל חיבורים עם upload גבוה.

  unlimited האלה הם פשוט בלוף. לא מחברים בתים פרטיים, גם בתים משותפים הם יחברו רק אם מספיק דיירים יביעו רצון להתחבר אליהם.

  24/07/2015 בשעה 20:33
 10. Milford Cubicle

  תשלם להם כמו שמשלמים להם במגדלי עזריאלי גם אותך יחברו ראשון....
  אתה חושב שהם רוצים לקדם את האינטרנט בישראל לסיבים אופטיים בגלל שאנחנו העם הנבחר ואנחנו כאלה נחמדים ומגיע לנו צ'ופר??
  זה כסף!! (לא שאני מבקר אותם, זאת העבודה שלהם והם צריכים להרוויח כסף)
  עד עכשיו שנים היינו בלי חיבורים סימטריים. עוד שנה שנתיים נשרוד...

  מצידי שיחברו רק אנשים שמוכנים לשלם להם המון כסף, לא רק "ראשונים" אלא "בלעדיים", עניין שלהם.
  אני לא מתלונן על זה – אני מתלונן על זה שהם שקרנים וטוענים שסדר העדיפויות בפריסה תלוי בכמות האנשים שנרשמים בכל איזור דרך האתר שלהם – זה פשוט לא נכון.

  24/07/2015 בשעה 20:55
 11. Milford Cubicle

  אבל זה תמימות לחשוב אחרת. מדובר בחברה שיש לה משקיעים וצריכה להציג איזושהי התקדמות לכיוון רווחיות.

  שוב, אין עם זה שום בעיה.
  אבל הצצת פעם בפייסבוק שלהם?
  הם כותבים עשרות פעמים ביום (ואני לא מגזים, עשרות פעמים ביום – הם מגיבים על כל תגובה ותגובה שכותבים להם – עשרות תגובות מדיי יום) את אותה תגובה לקונית שטוענת שהתקדמות הפריסה תלויה בכמות הנרשמים באיזור שלך ולכן מומלץ להיכנס ל*לינק* ולהירשם, ולעודד אחרים מאותו איזור להירשם גם כן.

  בהנחה שמדובר בשקר בוטה ואין לזה שום אחיזה במציאות, לטעמי ייתכן ומדובר בעבירה פלילית של הונאה – הם גורמים לאנשים "להירשם" למעשה לשום דבר, בטענות שווא שקריות, על מנת להשתמש בנתוני ההרשמה האלה שהושגו במרמה על מנת להציג מספרים גבוהים למשקיעים שלהם – מספרים שלא היו מתקבלים ללא השקר הזה.

  25/07/2015 בשעה 14:14
 12. n00kie

  קצת מגוחך.
  הרוב המוחלט מאוד של באר שבע, העיר הראשונה בה התחילו לפרוס את התשתית, עדיין לא מחובר.
  נשמע כמו הצהרות ריקות.

  03/08/2015 בשעה 19:31