מידע נוסף על מעבדי ה-Broadwell הנייחים שבדרך • HWzone
מחשביםמעבדים

מידע נוסף על מעבדי ה-Broadwell הנייחים שבדרך

דור מעבדי ה- החמישי למחשבים נייחים אולי יזכה לעדנה קצרה מאוד לפני השקתו של דור ה- השישי – אך הוא גם עשוי להביא עימו יכולות מרשימות עד מאוד

פרטים ראשונים בנוגע למעבדים החדשים של אינטל למחשבים הנייחים החלו להתפרסם. אז עד האירוע עצמו טעימה ראשונה מהם. על סמך מידע ראשוני לגבי המעבדים החדשים נראה שהם בהחלט הולכים להיות שווים את הציפייה. בין היתר פורסמו המחירים הצפויים של המעבדים. על אף שהם עשויים להשתנות הם בהחלט מאפשרים לקבל מושג לגבי העלויות הכלליות. ההערכה כרגע היא כי המעבד מדגם Core i7-5775C צפוי לעלות כ-499 דולר. ואילו ה- i5-5675C צפוי לעלות כ-379 דולר.

בקרוב בחנויות?
בקרוב בחנויות?

המעבדים החדשים אשר מיועדים למחשבים הנייחים צפויים לספק ביצועים גבוהים. וכמובן הכי חשוב בהקשר זה, להגביר משמעותית את יכולות המהירות של המחשבים הנייחים. מבדיקה שנעשתה, מוצגות תוצאות ביצועי המעבד לאחר שתדר הפעולה שלו הומהר מתדר של 3.7 ג'יגה הרץ ל-5 ג'יגה הרץ. אולם הנקודה היותר מעניינת בהקשר הזה היא שהתוצאות הללו הושגו לא באמצעות שיטות קירור מתקדמות כגון קירור מבוסס מים, או מבוסס חנקן נוזלי – אלא באמצעות אוויר "סטנדרטי"- מה שהופך את הביצועים ליוצאי דופן ומרשימים במיוחד. 

בהשוואת לאחר ההמהרה הראו המעבדים יכולות מרשימות לדוגמא: את ה-(SuperPi (1M המעבד השלים תוך 10.047 שניות ואילו את (WPrime (32M הוא השלים ב-4.399 שניות (לעומת 5.702 שניות ללא המהרה). על אף שמדדים דומים הציגו גם המעבדים Haswell Devil’s Canyon הרי שמדובר בביצועים שישדרגו משמעותית את מהירות המחשב. צילומי המסך למטה, ממחישים את רמת הביצועים ומהירות העבודה אשר ניתן להגיע עם המעבדים הללו לאחר המהרת תדרי הפעולה.

ברודוול להמחשהברודוול להמחשה 2

מלבד כל אלו המעבדים אמורים להביא בשורה חדשה בכל הנוגע ליעילות, וכמובן יכולות גרפיות משופרות. ההשקה שאמורה להתקיים בתחילת החודש הבא, צפויה להיות מסקרנת ומעניינת. מידע נוסף וחדש אודות המעבדים אמור להיחשף ואנחנו מבטיחים להיות שם כשזה יקרה.

תגיות

19 תגובות

 1. הופתעתי לטובה
  אבל תכלס הכל חסר משמעות כשהskylake במרחק קצר גם …
  תקופה מחורבנת לקנות/לשדרג מחשב … גם מבחינת מעבדים וכרטיסי מסך ואפילו מסכים

 2. ואל תשכחו את DDR4 .
  נחכה שנה עד שני וחצי ואז נתחדש.
  נחכה להפקת הלקחים מהפלטפורמות הקיימות….. ואם יהיה מזל אז גם מעבדי ההHEX יהיו משודרגם יותר.
  מכרתי 4790K + 780TI והפסדתי עליהם רק כ1500ש"ח

 3. מישהו יכול להסביר לי איך הגיוני שעכשיו עשיתי את בדיקת ה-SuperPi (1M) על מעבד I7 2600K מלפני 4 שנים, והוא סיים את החישוב ב-10.8 שניות? זה בערך אותה תוצאה שמצויינת בכתבה, למעבד שאמור להיות הרבה יותר חזק… או שפשוט יש טעות בכתבה?

 4. מישהו יכול להסביר לי איך הגיוני שעכשיו עשיתי את בדיקת ה-SuperPi (1M) על מעבד I7 2600K מלפני 4 שנים, והוא סיים את החישוב ב-10.8 שניות? זה בערך אותה תוצאה שמצויינת בכתבה, למעבד שאמור להיות הרבה יותר חזק... או שפשוט יש טעות בכתבה?

  אין שום שגיאה, המעבדים החדשים שוב מעלים את הביצועים באחוזים בודדים מעל הדור הקודם. אם עשית OC טוב לסנדי ברידג' שלך אין לך סיבה אפילו להתעניין במעבדים החדשים.

 5. אבל לא עשיתי overclock בכלל…
  טוב במבחן השני (הבודק יכולת עיבוד של כל הליבות ביחד) כבר היה הבדל מאוד משמעותי, והוא הסתיים ב-13 שניות בערך לעומת 4.4 שניות במעבד החדש.
  זה שיפור של 200% (או פי 3 יותר מהיר). יכול להיות שבמבחן הראשון באמת יש שגיאה…
  בכל מקרה ברור שאין לי מה להחליף את המחשב. הוא עובד מצוין, ויכול לסחוב עוד כמה שנים טובות בכיף (במיוחד אחרי שלפני שנתיים הוספתי לו SSD, ו-windows 7 עולה ומוכן לעבודה תוך 18 שניות מההדלקה).

 6. 1. היות ומדובר במעבדים המיוצרים בטכנולוגיה של 14nm לעומת 22nm בדור הנוכחי, סביר להניח שמעבדי ה Broadwell יוכלו להגיע לתדרים גבוהים יותר בהמהרה עם קירור פשוט יותר (בהנחה שהמגבלה על התדר במעבדי ה Haswell היא תרמית בלבד). מצד שני יש לזכור שבתמונה שבכתבה מוצג מעבד שהוא Engineering Sample כך שהביצועים של המעבדים שיגיעו לצרכים יכולים להיות שונים.

  2. המחיר נראה לי מוזר וגבוה מאד – בהנחה שה Core i5-5675C נועד להחליף את ה Core i5-4690K, הרי שמדובר פה בהפרש של 136 דולר – 379 דולר ל Core i5-5675C לעומת 243 דולר לגירסת ה box של ה Core i5-4690K, שהוא המחיר הרשמי של אינטל. בדומה – ה Core i7-5775C עולה לפי הכתבה 499 דולר, ואילו מקבילו מהדור הנוכחי, ה Core i7-4790K, עולה 350 דולר בגירסת ה box, כלומר הפרש של 149 דולר. סביר להניח שמחירי המעבדים יירדו לרמה של המעבדים אותם הם נועדו להחליף. אני מקווה שאף אחד לא יתפתה לקנות מעבד כזה במחיר כה גבוה.

  3. אם אכן מעבדי הדור השישי, ה Skylake, יושקו כחודשיים לאחר מעבדי ה Broadwell, הרי שאין בכלל טעם לשקול לקנות מעבד Broadwell.

 7. חסר כאן כל כך הרבה מידע שזה כבר עצוב.

  המחיר הוא להזמנה מוקדמת מאתר יקרן, אין קשר למחיר האמיתי.

  המעבדים הללו אינם מחליפים את מעבדי ה-K, הם חלק מסידרה שונה עם Iris Pro – iGPU, בעיקרון יכולות גרפיות גבוהות משאר סדרות המעבדים.
  זו אחת מהסיבות לתדר המעבד הנמוך יותר.
  מעבדי K יצאו בהמשך או שידלגו עליהם לטובת סדרה 6000.

 8. 1. המעבדים למחשבים הביתיים הכוללים ליבה גרפית מובנית מסוג Iris Pro הם מעבדים בעלי סיומת R (כמו ה Core i5-4670R וה Core i7-4770R), אך הם אינם בעלי מכפלה פתוחה. המעבדים הביתיים בעלי מכפלה פתוחה הם בעלי סיומת K, אך הם בעלי ליבה גרפית רגילה (Intel HD Graphics). ייתכן שהסיומת החדשה C מציינת שילוב של מכפלה פתוחה ושל ליבה גרפית מסוג Iris Pro, אבל זה לא ידוע בוודאות.
  2. בכתבה הזו לא מצויין שלמעבדים האלו יש ליבה גרפית מסוג Iris Pro.
  3. אי אפשר לדעת בוודאות שלגירסאות הסופיות שיגיעו לצרכן תהיה מכפלה פתוחה – אחרי הכל מדובר כאן במעבד שהוא Engineering Sample ולכן התכונות של הגירסה הסופית שלו יכולות להיות שונות.

  אני מניח שבעוד כחודש כבר נדע את התשובות…

 9. smalul
  1. אתה צודק, התייחסתי לכתבה.
  2. הכתבה לא מכילה מידע קריטי לנושא, לפי מצגת של אינטל, הובטח בדור החמישי שילוב של מכפלה פתוחה ו-Iris Pro, מספר מקורות אישרו את הנושא, זה כמעט וודאי.
  3. אכן נגלה בחודש הבא.

 10. שאלה:
  במידה וארצה להחליף מעבד בלבד האם אוכל לעשות זאת על הלוח שלי -Z87? (מפרט בצד).
  במידה והתשובה היא לא – האם לוח Z97 סטנדטי יכיל את המעבד הזה.

  ובתור סיום האם יש באנצי'ם שמשווים את המעבד הזה לשלי (או ל4790K).?

 11. אין באנצים כי לא יצאו המעבדים לשוק
  ברודוול אמורים לעבוד רק על ציפסט 97
  אבל לך תדע מה יהיה … קודם שיצא

 12. http://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i7-5775c-i5-5675c-broadwell,4169-6.html

  ע"פ הכתבה (ומבלגן השמותמספור הנוראי שהם בחרו) broadwell מוצב מול המעבדים (APU) של AMD המצוידים במאיץ גרפי חזק (A8-A10) ואכן קורע אותם.
  C בעלי מכפלה פתוחה ו R מולחמים ללוח-אם ובכלליות הם מיועדים למי שמעוניין לשחק בקטנה, יצירת תוכן וכל מה ש iMAC ודומיו מיועדים עבורו.
  הם מדגישים בעיקר את השיפור המשמעותי מאוד בליבה הגרפית. זה ההסבר ההגיוני למחיר יותר גבוהה – אתה חוסך כרטיס מסך חיצוני ומקבל את הכל במעטפת טרמית מאוד נמוכה. iris pro 6200 שבמעבדי broadwell שקול לדבריהם ל GTX560 או R7250X וזאת עבור 10-12W בלבד.

  skylake הם המשך ישיר לסדרת ה"ביצועים" ולהבנתי כלל לא כוללים מאיץ גרפי או כזה בסיסי ביותר ולכן הם כלל לא באים כנגד או על חשבון broadwell.
  כל אחד מיועד לפלח סוג שונה ולכן יש להם קיום במקביל.
  בכל מקרה, גם שם נשמר שיפור מינורי של 5-10%
  http://www.eteknix.com/intel-skylake-i7-6700k-performance-figures-leaked/

 13. URL="http://ark.intel.com/compare/80811,80807,88095,88040"]קישור[/URL]):
  – מי שיש לו היום מחשב בעל מעבד מהדור השני, השלישי או הרביעי לא ממש צריך לשדרג – השיפור בביצועים הוא יחסית קטן, מחיר המעבד גבוה יחסית (בהנחה שזה לא ישתנה) ואם יש צורך בלוח אם חדש – העלות תהיה גבוה אף יותר.
  – אם המשתמש צריך ביצועים גרפיים טובים, אז סביר להניח שהוא ישתמש ב
  אני לא מבין לאיזה שוק בדיוק אינטל מכוונת עם המעבדים האלו – מצד אחד מעבדים בעלי פליטת חום נמוכה יותר, מכפלה פתוחה וליבה גרפית טובה יותר, אך מצד שני ביצועים קצת פחות טובים בתדר ברירת המחדל (כנראה בכדי לשמור על פליטת חום נמוכה) ומחיר גבוה יותר מאלו של מעבדי ה Haswell (בסביבות ה-30 דולר יותר לפי האתר הרשמי של אינטל,

  קישור

  ):
  – מי שיש לו היום מחשב בעל מעבד מהדור השני, השלישי או הרביעי לא ממש צריך לשדרג – השיפור בביצועים הוא יחסית קטן, מחיר המעבד גבוה יחסית (בהנחה שזה לא ישתנה) ואם יש צורך בלוח אם חדש – העלות תהיה גבוה אף יותר.
  – אם המשתמש צריך ביצועים גרפיים טובים, אז סביר להניח שהוא ישתמש בכרטיס מסך נפרד בכל מקרה, אז לליבה הגרפית המובנית אין כאן ממש יתרון, ואם המשתמש מוכן להסתפק בביצועי הליבה הגרפית המובנית במעבד – סביר להניח שזה לא ממש ישנה לו האם מדובר ב HD 4600 או ב Iris Pro 6200.
  – מבצעי ההמהרות אולי יצליחו לנצל מעבדים כאלו בצורה טובה יותר, אבל זה עדיין לא נבדק ובכל מקרה גם הם כנראה לא ממש ירוויחו מהשיפור בליבה הגרפית שכן גם הם כנראה עושים שימוש בכרטיס מסך נפרד.
  – גם אם מישהו צריך לקנות מחשב חדש היום ולא יכול להמתין מספר חודשים למעבדי ה Skylake עדיף יהיה לו לקחת מעבד Haswell שהוא גם זול יותר, וגם ניתן להתקין אותו בלוח אם זול יותר המבוסס על ערכת שבבים מסדרה 8.
  למעשה אני הייתי קונה מעבד כזה כיום רק אם הייתי חייב להחליף את המחשב שלי בדחיפות (וזה כולל לוח אם, מעבד וזיכרון), לא הייתי חייב כרטיס מסך נפרד ומחיר המעבד היה נמוך יותר מזה של מעבד Core i5 או Core i7 מקביל, אבל שני התנאים הראשונים לא מתקיימים עבור רוב הצרכנים ואם אינטל לא תתמחר אחרת את המעבדים האלו אז גם התנאי השלישי לא יתקיים.

 14. השוק הרלוונטי, על דרך השלילה, הוא כל מי שמשחקים לא בראש מעייניו – בדיוק השוק של ה APU של AMD וגם HTPC ובעיקר מעבדים מולחמים כמו ב iMAC שהם כלי עבודה (להוציא רינדור 3D מקצועי) ולא מכונות משחקים.
  המכפלה הפתוחה אולי יכולה לעזור לדרבן אנשים ללכת על אינטל ולא על AMD כי המחיר שלהם כמעט כפול (אבל יש תמורה) ואולי פשוט כי אפשר עקב יעילות הטרמית של המעבדים. מניחוש בלבד, הם יהיו OC פחות טובים מהטופ של סקילייק בגלל TPU שונה: 65W לברודוול, 95W לסקילייק.
  AMD פילחה את השוק שלה ככה כבר מזמן -לוחות AM למעבדי FX , לוחות FM למעבדי A10-4 – ואינטל, שידועה ביכולות הפילוח שלה, ראתה כי טוב ומצטרפת.
  ברודוול יתאים רק ללוחות היותר ישנים שלא בחוד חנית הטכנולוגיה והפיצ'רים, יהיה יותר זול כי מכל מקרה השוק אליו הם מיועדים לא צורכיםצריכים להיות בעלי הפיצרים הכי הכי בכל רגע. הגיימרים יאלצוישמחו לשלם יותר כדי להיות עם המעבדים והזיכרון וM2 ואפשרויות ה OC הכי טובים שיש כדי לסחוט עם קצת FPS.

  מה שבאמת מבלבל הוא שהביצועים של ברודוול דומים מאוד למה שיש כיום מהאסוול (וגם השם עצמו מבלבל ולא עוזר ליצירת הבדל בינהם) אבל שיטת המספור החדשה שלהם – i7-5775C מול מקבילו i7-4790K – והמניעה משימוש בלוחות סדרה 9 ומעלה לא משאירה מקום לתהיות לדעתי.
  אני מניח שאינטל, אם אכן תמשיך בקו הזה, תמצא דרכים יצירתיות לבדל את הביצועים באופן יותר משמעותי בהמשך.
  הם כבר יצרו הבדלים משמעותיים הן מ AMD והן והאסוול כפי שרואים פה (אישית אני לא מבין בתוכנות כאלו אבל השיפור ברור)
  http://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i7-5775c-i5-5675c-broadwell,4169-7.html
  אם היית יכול לקבל ביצועים דומים ולוותר על כרטיס חיצוני לא היית הולך על זה? ושוב, זה לא מיועד למשחקים..

  עוד דבר חדש שהם הכניסו בברודוול (שאין בהאסוול וככל הנראה לא יהיה בסקיילייק) הוא זיכרון L4 גדול של 128MB. לא הבנתי לגמרי מה המטרה שלו אבל זה קשור לדעתי לליבה הגרפית החזקה ומאפשר סינרגיה מלאה בין חלקי המעבד השונים. כל זה לא רלוונטי לגיימרים אבל לכל השאר, ובכן, אני נוטה לסמוך על הסוקריםמפלחיםאסטרטגים של אינטל ושזו לא טעות או חוסר מחשבה מספקת שעומדת מאחורי הוצאת סדרת מעבדים כמעט במקביל. מה שכן, הם צריכים לטפל באספקט השיווקי יותר טוב.

 15. URL=
  @

  
  

  omertgm
  כמה אנשים כבר יש שיגידו משהו בסגנון "אני רוצה ליבה גרפית טובה יותר, אבל אני לא מוכן לקנות כרטיס מסך נפרד, אז אני מוכן לשלם יותר כסף עבור מעבד כזה, גם אם הביצועים שלו הם פחות טובים"? אם אתה רוצה ביצועים גרפיים טובים יותר פשוט תקנה כרטיס מסך נפרד, ואם הביצועים הגרפיים לא חשובים לך – אז גם ה HD 4600 יעשה את העבודה. הדרך היחידה שאני רואה שמעבדי ה Broadwell יצליחו היא אם הם יתומחרו במחיר נמוך יותר מאלו של מעבדי ה Haswell המקבילים כיום ובעתיד – גם ממעבדי ה Skylake שהם באותה רמת ביצועים או אפילו ברמת ביצועים קצת יותר נמוכה (צריך להביא בחשבון שמעבדי ה Skylake יעבדו עם טכנולוגיות חדשות יותר מאשר מעבדי ה Broadwell, שכן לא בטוח כלל שישוחררו לוחות אם חדשים עבור תושבת 1150).

  בנוגע לפילוח השוק בדומה ל AMD – קודם כל המעבדים של AMD זולים יותר ולכן משתלמים יותר ובנוסף הלוחות עבור מעבדי AMD זולים יותר מאשר עבור מעבדי אינטל, מה שהופך פלטפורמה המבוססת על מעבד של AMD למשתלמת יותר (לא בארץ כמובן, כי אין פה ממש מבחר של מעבדים ולוחות והמחירים גבוהים מדיי). חוץ מזה זה לא ממש עזר ל AMD – בתחום המחשבים הנייחים הביתיים היא דיי מפסידה לאינטל.

  אגב, למיטב הבנתי AMD לא מתכנן לשחרר מעבדים נוספים לתושבת AM (מעבדי ה FX שאתה מדבר עליהם שוחררו ב-2011 אם אני לא טועה) והם מתמקדים בעיקר במעבדי ה APU בתושבת ה FM.

 16. ברור שהכל עניין של תמחור ושכרגע שתי הסדרות חופפות מדי בביצועים ובמחיר.
  אני גם ממש לא יחצן של אינטל או משהו דומה וגם אני תהיתי רבות על הצעד שלהם ומה תכליתו.
  אבל הנתונים, גם אם לא משכנעים, מצביעים על מה שרשמתי. יש למישהו הסבר אחר?
  אני אישית אעדיף כל יום מעבד+מאיץ חיצוני אבל כנראה שיש שוק למעבדים הללו כי הם מייצרים ליין שלם חדש מהם.
  יתכן שהכל גם יתפוצץ לאינטל בפרצוף והם יפסידו קצת כסף. זו לא תהיה הפעם הראשונה אבל אני ממש לא דואג להם.

 17. לדעתי המעבדים הללו יהוו להיט של ממש בעיקר לגרפיקאים ולגימרים במשחקים קלילים.
  כגרפיקאי אמליץ (אם התוצאות יצדיקו) לחברים (אני חובב חומרה ויהי מה!..) לקנות את זה.
  פחות חלק שמתקלקל , פחות חלק יקר ומרעיש, יותר מחשבים דקיקים ומעוצבים לגרפיקאים
  (שרובם, בניגוד לאנשי הפורום כאן- לא אוהבים מחשב בומבסטי אלא כמה שיותר קטן ויעיל)
  נכון ששוק כרטיסי הגיימינג מיועד לגיימרים בראשו בראשונה, אבל יש גם אחרים – מעצביםגרפיקאיםאמני פוטושופ למיניהם ואפילו צלמים וצרכני וידאו באיכות סופר גבוהה, לכל אלו אין סיבה שלא להשתמש בברדוול ולעבור למערכת קטנטנה ושקטה (בפרט בגרסה המוחלשת של ה5775 )

  מה שכן 5775 עם מכפלה פתוחה נשמע כמו המוצר המיותר והמטומטם ביותר שאינטל ייצרה אי פעם (אם זה בבירור לא מיועד לגיימרים אלא לאנשים שלא מתעסקים יותר מידי עם המחשב למה לעזאזל אוברקלוק???)

 18. המעבדים הגיעו לפלונטר לפי מה שראיתי, מה דעתכם כדאי להתחיל לשלב אותם במפרטי גרפיקה/עריכה כרגע? או שנמתין לעוד מבחני ביצועים וביקורות?
  לגיימינג אני מניח שעדיף לדבוק בhaswell-e או להמתין לskylake.

 19. URL=
  @

  
  

  Nightbeat
  האם ביצועי הליבה הגרפית חשובים לך מספיק בכדי שתסכים לוותר לטובתם על ביצועי העיבוד מצד אחד ולשלם יותר עבור המעבד מצד שני, אבל הם לא מספיק חשובים עבורך בכדי להשקיע בכרטיס מסך ייעודי לכך? אם התשובה לכך היא כן, אז מעבדי ה Broadwell הם בשבילך. אני בספק אם תוכל למצוא אנשים שיענו בחיוב על השאלה זו.

  מעבדי ה Broadwell טובים בתור מעבדים למחשבים שבהם לא ניתן להחליף מעבד בקלות (או בכלל), יש בהם צורך בליבה גרפית חזקה יחסית אבל לא ניתן להתקין בהם כרטיסי מסך נפרדים (מבחינה פיזית או מבחינה תקציבית). העניין הוא שבדיוק בשביל זה יש את סדרת ה R (מעבדים מולחמים) ואת מעבדי U (למחשבים ניידים).

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close