מידע נוסף על מעבדי ה-Broadwell הנייחים שבדרך

דור מעבדי ה- החמישי למחשבים נייחים אולי יזכה לעדנה קצרה מאוד לפני השקתו של דור ה- השישי – אך הוא גם עשוי להביא עימו יכולות מרשימות עד מאוד

פרטים ראשונים בנוגע למעבדים החדשים של אינטל למחשבים הנייחים החלו להתפרסם. אז עד האירוע עצמו טעימה ראשונה מהם. על סמך מידע ראשוני לגבי המעבדים החדשים נראה שהם בהחלט הולכים להיות שווים את הציפייה. בין היתר פורסמו המחירים הצפויים של המעבדים. על אף שהם עשויים להשתנות הם בהחלט מאפשרים לקבל מושג לגבי העלויות הכלליות. ההערכה כרגע היא כי המעבד מדגם Core i7-5775C צפוי לעלות כ-499 דולר. ואילו ה- i5-5675C צפוי לעלות כ-379 דולר.


בקרוב בחנויות?
בקרוב בחנויות?

המעבדים החדשים אשר מיועדים למחשבים הנייחים צפויים לספק ביצועים גבוהים. וכמובן הכי חשוב בהקשר זה, להגביר משמעותית את יכולות המהירות של המחשבים הנייחים. מבדיקה שנעשתה, מוצגות תוצאות ביצועי המעבד לאחר שתדר הפעולה שלו הומהר מתדר של 3.7 ג'יגה הרץ ל-5 ג'יגה הרץ. אולם הנקודה היותר מעניינת בהקשר הזה היא שהתוצאות הללו הושגו לא באמצעות שיטות קירור מתקדמות כגון קירור מבוסס מים, או מבוסס חנקן נוזלי – אלא באמצעות אוויר "סטנדרטי"- מה שהופך את הביצועים ליוצאי דופן ומרשימים במיוחד. 

בהשוואת לאחר ההמהרה הראו המעבדים יכולות מרשימות לדוגמא: את ה-(SuperPi (1M המעבד השלים תוך 10.047 שניות ואילו את (WPrime (32M הוא השלים ב-4.399 שניות (לעומת 5.702 שניות ללא המהרה). על אף שמדדים דומים הציגו גם המעבדים Haswell Devil’s Canyon הרי שמדובר בביצועים שישדרגו משמעותית את מהירות המחשב. צילומי המסך למטה, ממחישים את רמת הביצועים ומהירות העבודה אשר ניתן להגיע עם המעבדים הללו לאחר המהרת תדרי הפעולה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ברודוול להמחשהברודוול להמחשה 2

מלבד כל אלו המעבדים אמורים להביא בשורה חדשה בכל הנוגע ליעילות, וכמובן יכולות גרפיות משופרות. ההשקה שאמורה להתקיים בתחילת החודש הבא, צפויה להיות מסקרנת ומעניינת. מידע נוסף וחדש אודות המעבדים אמור להיחשף ואנחנו מבטיחים להיות שם כשזה יקרה.