מחזירים את הברק לעניינים: Thunderbolt 3 הופך ל-USB על סטרואידים • HWzone
מחשבים

מחזירים את הברק לעניינים: Thunderbolt 3 הופך ל-USB על סטרואידים

הדור השלישי לממשק הייעודי מבית מציע קצבי שיא וגם ידידותיות למשתמשים לשם שינוי, תודות לאימוץ המחבר הפיזי של ה- Type C החדש

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האם כבר התחלתם להתרגל לשם ולמראה של חיבור ה-USB 3.1 Type C, אותו חיבור חדש וממוזער שאי אפשר לטעות בכיוון החיבור שלו (הללויה!) ומזכיר קצת את חיבור ה-Lightning המודרני של אפל? ובכן, כדאי מאוד שתתכוננו לאמץ אותו אל המחשבים והגאדג'טים שלכם, משום שהוא מסמן לנו שהוא כאן בכדי להישאר עם שיתוף פעולה יוקרתי.

אינטל הכריזה על הדור השלישי של חיבור ה-Thunderbolt שלה (שפותח גם הוא בישראל, כמו הקודמים לו), כשגולת הכותרת (לצד הכפלה נוספת של נפח תעבורת הנתונים המירבי ל-40 ג'יגה-ביט לשנייה) היא אימוץ הצורה הפיזית של חיבור ה-Type C של המתחרה הגדול – תקן ה- הפופולרי, הפתוח והחופשי.

tbt4

המשמעות היא די פשוטה וחיוביות למדי. מעתה, חיבורי ה- 3 יהיו זהים פיזית לחיבורי ה-USB 3.1 Type C ולמעשה יציעו תמיכה לאחור בהם. כל כבל USB וכל כבל חדש יתאימו האחד לשני, כאשר ההבדל היחיד יהיה הביצועים אותם תוכלו לקבל בפועל – במידה והחיבור הספציפי יהיה מחווט לבקר ה- החדש (מסוג Alpine Ridge) והכבל יהיה תואם, תוכלו להנות מהמהירויות המרשימות מאוד של התקן החדש ומיכולות השרשור שלו, בעוד שבמצב אחר יהיה זה חיבור "רגיל" עם מהירות מירבית של 10 ג'יגה-ביט לשנייה או 5 ג'יגה-ביט לשנייה (בהתאם לתקן הבקר המחווט – 3.1 או 3.0).

בקר ה-Thunderbolt עדיין לא מובנה באף אחד מערכות השבבים של אינטל - וזה בהחלט עשוי להעיב על אימוצו כתקן אוניברסלי רחב, בדומה ל-USB 3/3.1 "הפשוט"
בקר ה-Thunderbolt עדיין לא מובנה באף אחד מערכות השבבים של – וזה בהחלט עשוי להעיב על אימוצו כתקן אוניברסלי רחב, בדומה ל- 3/3.1 "הפשוט"

בכל מקרה, כל אחד מחיבורי ה-Type C החדשים יתמוך הן בהעברת וידאו בהתבסס על פרוטוקול ה-DisplayPort, הן בהעברת מידע והן בהעברת כוח חשמלי בהספק של עד 100 וואט. אין ספק כי מדובר בשיכלול מבורך, שבטווח הארוך יאפשר לנו לעבור לסוג חיבור אחד אחוד ואוניברסלי במקום כל השלל הרחב שנמצא במכשירים שלנו כרגע – נותר רק לקוות שאינטל תמשיך לפעול למען ירידתו של חיבור ה- 3 אל העם, בסיוע בקרים זולים יותר שיגיעו למגוון רחב יותר של מוצרים, ציוד מותאם בזמינות טובה יותר ואולי גם על ידי הפיכת התמיכה למובנית בערכות השבבים העתידיות שלה.

tbt2
נוכחותם של חיבורי ה- 3 בשוק אמורה להיכנס להילוך גבוה במהלך השנה הבאה

tbt5tbt6

אמולציה של חיבור Ethernet במהירות 10Gbps ותמיכה בכרטיסים גראפיים חיצוניים – גם הם מהווים מעכשיו חלק רשמי של יכולות ה-Thunderbolt


תגיות
Back to top button
Close
Close