מוקדם מהצפוי: FireFox 6 זמין להורדה

6 תגובות
מוזילה מקדימה את הלו"ז: הדפדפן FireFox 6 שאמור היה להחשף רשמית רק בספטמבר, כבר זמין להורדה משרתי ה-FTP של החברה. לפי הדיווחים, מציג הדפדפן שיפור של כ-20% במהירות הגלישה לעומת FireFox 5 הנוכחי

מלחמת הדפדפנים עולה מדרגה: לאחר שהשיקה מוזילה השנה את FireFox 4 וכמה חודשים לאחר מכן את הגרסה המשודרגת שלו, ממשיכה החברה לעדכן את הדפדפן שלה בקצב מסחרר – כחלק מגישה שנועדה לקלוע לקהל יעד רחב ככל הניתן. כמובן שכאשר יצרנית מעדכנת את התוכנה שלה מדי חודשים ספורים, העדכונים והשדרוגים יהיו כמעט בלתי מורגשים – כך שכדאי להנמיך ציפיות ולזכור שבסופו של דבר מדובר בסך הכל בעדכון (אם כי משמעותי) לגרסת הדפדפן הנוכחית.

השינוי הראשון הבולט ב-FireFox 6 הוא שכאשר גולשים לכתובתURL  מסוימת, כתובת הדומיין של האתר בו מבקרים מופיעה בצורה מודגשת לעומת שאר הכתובת. מלבד השינוי הויזואלי הזניח שהחליטו במוזילה להטמיע בדפדפן שלהם, ממשק המשתמש של הדפדפן נותר בדיוק כפי שהיה – השינוי המשמעותי והמורגש ביותר הוא שהדפדפן החדש של מוזילה מהיר הרבה יותר (בכ-20%) לעומת גרסה 5. מדובר בהחלט בבשורות טובות, שכן עוד לפני השדרוג נחשב FireFox עובדתית למהיר יותר מהדפדפנים הפופולריים המתחרים. כמו כן, חשוב להדגיש כי משתמשי מערכת ההפעלה הניידת Android שיחליטו לשדרג ל-FireFox 6 דווקא יהנו ממשק משתמש מלוטש יותר ומדפדפן בעל עיצוב מרענן וחווית גלישה זורמת יחסית למה שהורגלו עד כה.  

הדפדפן החדש זמין למשתמשי מערכות ההפעלה Windows, Linux ו-MAC ואלו ממכם המעוניינים לנסות אותו מוזמנים כבר להוריד אותו מהאתר הרשמי של מוזילה. בשורה התחתונה, אין ספק כי מוזילה אכן שמה לה למטרה לכבוש את שוק הדפדפנים ולרמוס את המתחרים, ורק ימים יגידו האם הגישה החדשה שלה אכן מראה תוצאות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון