מדענים ב-MIT מגלים: פיתחנו רשת אנונימית מהירה שתתחרה ב-TOR • HWzone
מחשבים

מדענים ב-MIT מגלים: פיתחנו רשת אנונימית מהירה שתתחרה ב-TOR

במאמר שפורסם לאחרונה ציינו חוקרים מאוניברסיטת MIT כי הצליחו לפתח אנונימית מוצפנת המתגברת על פגמי הקיימים כרגע ב-TOR, ומאפשרת במהירות הגבוהה עד פי 10 מהטכנולוגיה הקיימת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנונימיות היא זכות יסוד בחברה דמוקרטית. כך נפתח המבוא למאמר שפורסם על ידי MIT בנושא פיתוח משותף שביצעו יחד עם  École Polytechnique Fédérale de Lausanne. המוסד האקדמי המשיך ותיאר כי בימינו מועדות אנונימיות ושיטות הצפנה להתקפות המנצלות את חולשותיהן הקיימות,ומונעות את הזכות לאנונימיות – אם על ידי ממשלות או על ידי ארגונים אחרים. כותבי המחקר מביאים עדויות לפירצות אבטחה שכאלה.

לדבריהם, מערכות אנונימיות קיימות מקריבות אנונימיות עבור יעילה או להיפך. בתקשורת אנונימית Onion Routing  נהנים המשתמשים מרוחב פס גבוה, אבל המערכת מועדת יותר להתקפות של ניתוח תעבורת נתונים. אנונימית DC Nets מאפשרת למשתמשים הגנה מפני התקפות של ניתוח תעבורה אבל מקריבות לצורך כך את רוחב הפס.

mtt1

המערכת האנונימית החדשה, המכונה Riffle – מאפשרת לדברי החוקרים ליהנות מכל העולמות, כלומר – גם אנונימיות וגם רוחב פס מהיר ויעיל עד פי 10 מהקיים במערכות המוכרות היום. המערכת מבטיחה אנונימיות בין כל המשתמשים ההגונים (בלשון המאמר: Honest), כל עוד קיים שרת אחד הגון פעיל במערכת. הרעיון מאחורי ה-Riffle הוא שההודעות מועברות באופן מבוזר ומשתנה, שנקבע על ידי כל שרת ומקשה על המעקב אחרי תעבורת הנתונים. זאת כאשר ב-TOR ההודעות מועברות משרת לשרת באופן ישיר. החוקרים ממשיכים ומתארים בפרוטרוט את אופן הפעולה של המערכת החדשה שפיתחו, והמאמר עצמו ניתן להורדה כקובץ PDF.

מקלדת מוארת
מקור התמונה:
User:Colin / Wikimedia Commons

מערכת TOR עצמה פותחה בראשית שנות התשעים על ידי מעבדות המחקר של חיל הים האמריקאי לצורך הגנה על מערכות תקשורת המודיעין של ארה"ב. בהמשך פותחה המערכת על ידי סוכנות DARPA של משרד ההגנה האמריקאי. רבים תוהים לגבי היכולת של מפתחיה המקוריים לחדור ולראות תעבורת נתונים אם ברצונם לעשות זאת. בין משתמשיה הנוכחיים של הרשת אפשר למצוא אנשים הגונים המעוניינים לשמור על פרטיותם כתפיסת עולם, אך יחד עם זאת נעשה שימוש גדול ואינטנסיבי באנונימיות שברשת לצורך תעבורה של סמים, , בני אדם ותכנון של פעילות טרור.

הדיון על זכותם של אנשים לפרטיות מול חובתה של המדינה להגן על החוק ועל אזרחיה תוך מעקב אחר אזרחים נמשך כבר שנים. המערכת החדשה Riffle תאפשר לאותם משתמשים אנונימיים לעשות זאת ביעילות גבוהה יותר ובבטחה – לפחות עד שיתגלו חולשות ופרצות גם במערכת זו.


תגיות
Back to top button
Close
Close