מבחני ביצועים ראשונים ל-Mobile GTX 980 מעידים על עתיד מזהיר • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךמחשבים ניידים

מבחני ביצועים ראשונים ל-Mobile GTX 980 מעידים על עתיד מזהיר

כרטיס המסך הנייד העוצמתי ביותר בעולם עושה את העבודה ומציע יכולות שקרובות מאוד לאלו של התאום הנייח שלו

שבועיים עברו מאז הפצצה שהטילה עלינו עם ה-Mobile – גירסה ניידת של מה שהיה הכרטיס השולחני החד ליבתי העוצמתי ביותר עד לפני שנה, עם התפשרות מינימלית עד אפסית על היכולות החומרתיות והביצועים. עתה, אנחנו מקבלים המחשה מעשית ליכולות של הכרטיס החדש, והיא נראית טוב מאוד.

אנשי האתר notebookcheck, המתמחים בכל הנוגע לכח עיבוד נייד, קיבלו לידיהם דוגמה של נייד ה-Clevo P870DM אשר יהיה אחד מהראשונים בשוק שמבוסס על הכרטיס החדש והנוצץ, וניצלו את ההזדמנות בכדי להריץ עליו חיש מהר כמה מבחני מרכזיים וגם שלושה כותרי משחקים עדכניים יחסית – והתוצאות לפניכם.

clds

כפי שניתן לראות, באתר גילו שה-Mobile GTX 980 מסוגל לספק ביצועים שזהים לחלוטין לאלה של GeForce GTX 980 שולחני במחשב נייח אשר כולל גם מעבד Core i7-4770K – כנראה משום שאותו Clevo P870DM הוא יותר מארז נייח קומפקטי עם סוללה ומסך מובנים, אשר מתבסס על מעבד i7-6770K שולחני (כן, יש חיות כאלה באלפיון העליון של שוק הניידים). בכל אופן, סביר להניח שגם עם מעבד נייח מרובע ליבות "רגיל", נראה את ה-Mobile GTX 980 מספק דומים מאוד – לפחות בכל תוכנה ויישום שבהם צוואר הבקבוק אינו נובע מהמעבד עצמו אלא מהליבה הגראפית (מה שקורה ברוב המתארים אשר דורשים יכולות עיבוד גראפי רציניות).

clds1 clds2

clds3

הביצועים של ה-Mobile GTX 980 עדיין פחותים, ברוב המקרים, מאלו של מערכי של כרטיסי ה-GTX 980M וה-GTX 970M – אך מנגד הם גבוהים ב-20 עד 27 אחוזים מאלו של GTX 980M יחיד, תוך כדי הימנעות מבעיות ה-Micro-stuttering הידועות לשמצה במערכים מרובי כרטיסים הפועלים בטכניקת ה-AFR

בעוד שה-Mobile GTX 980 עצמו (או מערך מטורף עוד יותר עם שניים ממנו) יהווה חלק רק ממערכות מחשב ניידות יייחודיות, יקרות, מאסיביות ונדירות במיוחד, עצם היכולת לכלול חומרה כה עוצמתית במחשב נייד, וגם לגרום לה לעבוד במלוא הפוטנציאל שלה, היא לא פחות ממדהימה – ואנחנו יכולים רק לקוות ולנחש כיצד כל התחום הזה יוכל להתפתח בשנים הקרובות, עם בואו של דור ה-Pascal המבטיח (וה-Arctic Islands המקביל מ-AMD), ה- הקומפקטיים ותהליך הייצור המשופר מאוד ב-16 ננומטר.

האם בעוד שנה או שנתיים נוכל לראות כרטיסי מסך 'ברמה שולחנית' גם במחשבים ניידים עממיים יחסית? אנחנו מחזיקים אצבעות
האם בעוד שנה או שנתיים נוכל לראות 'ברמה שולחנית' גם במחשבים עממיים יחסית? אנחנו מחזיקים אצבעות

עד שזה יקרה, אתם מוזמנים לספר לנו מה דעתכם האישית על ה-Mobile , ועל כל אסקולת הגיימינג הניידת הצומחת באופן כללי.

קישורים נוספים

תגיות

2 תגובות

  1. רק הערה.
    אמנם לעשירים אבל היום אנשי מקצוע מכובדים כבר נוטשים את הMAC והQUADRO והFIREPRO ומעדיפים נייד כזה עם SLI .
    זה גם יותר זול ועושה את אותה עבודה בדיוק בכמעט אותו הזמן.

  2. הישג מרשים במיוחד שזה עדין ב 28nm.
    מניח שלא נראה תשובה של AMD למוצר הזה.
    מעלה תהיות איך היה נראה עם חיבור PCIE ביחס לננו, כנראה היה קטן יותר בכל מימד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close