מארז מחשב, בקטנה – SilverStone Grandia GD06

2 תגובות
מדיה לכולם
 
אין ספק שאנחנו נמצאים בעידן שבו מולטימדיה היא נחלתם של המונים. אם בעבר צפיה בסרטים ותכני וידיאו אחרים התאפשרה באופן מוגבל-משהו ובעזרת אמצעים בודדים כגון מכשיר וידיאו או , הרי שהיום כל אחד יכול לשים את ידו על תכני מולטימדיה, ולא רק בבית אל מול הטלוויזיה או באיכות מוגבלת בתוך מסך המחשב. מכשירים רבים מסוגים שונים ומשונים מסוגלים לנגן תכני וידיאו באיכות שלא תבייש אף בית , ורובם המכריע אף מסוגל לשדר זאת על מסך הטלוויזיה שלנו.
 
אם כך, הרי שהיום הפתרון הנפוץ ביותר להזרמת תכני המדיה שלנו הישר אל מסך גדול ואיכותי הוא באמצעות אחד מהאמצעים הללו. רבים עושים כיום שימוש במכשירי מזרימדיה למינהם על מנת לעשות כן, אך לפעמים אין צורך ללכת רחוק מדי, שכן כל מחשב מינימלי או כזה שיצא מכלל שימוש יכול להפוך כיום למזרימדיה בפני עצמו. מחשבים אלו הינם מחשבי ה-, אשר הפכו לפופולאריים למדי בשנים האחרונות.
 
אותו העסק, רק בקטן

 
עם חדירתם של מחשבי ה- ללב המונים, מן הראוי שגם נזכה לתגובה ראויה מצד יצרניות החומרה ושוק המחשבים בפרט, והיא אכן הגיעה וקיימת כבר זמן רב: מחשבי ה- קיבלו מראה חיצוני, קומפקטי ונגיש בזכות כלל מארזי ה- המשווקים במיוחד עבורם, ויחד עם זאת מוצרי חומרה המעוצבים ומתוכננים לשקט מקסימלי ולתאימות מלאה במארזים אלו.
בביקורת זו קיבלנו לידינו שחקן בזירת מארזי ה-, הוא מארז ה- Grandia GD06 של חברת SilverStone הטיוואנית, אחת מהיצרניות החומרה המוכרת לכלל בעיקר משוק זה. ה-GD06 הוא מארז שמכוון למשתמשים המבקשים לבנות מערכת מבלי להתפשר על חלקים חלשים יותר, בעיקר בתחום כרטיס המסך.
 
המארז מסוגל להכיל כרטיס מסך בגודל של עד ל-27.94 ס"מ, מה שמאפשר להכניס את רובם המוחלט של כרטיסי המסך החזקים של ימינו וליצור מחשב שיכול לשמש גם כמחשב גיימינג לכל דבר. מחירו של המארז עומד על 130 דולר, וכ-700 ש"ח בממוצע בארץ, מחיר לא פשוט אך מתקבל על הדעת עבור מארז בתצורה מיוחדת זו.
 
על הנייר
 
סוג: HTPC
חומרי ייצור: גוף: פלדה, פאנל קדמי: פלסטיק, דלת קדמית: אלומיניום
מימדים: רוחב: 440 מ"מ, גובה: 150 מ"מ, עומק: 340 מ"מ
משקל: 5.6 ק"ג
תצורות נתמכות: Mini-ATX, Mini-DTX, Mini-ITX
איוורור צדדי (ימין): זוג מאווררי 120 מ"מ
איוורור צדדי (שמאל): מאוורר 120 מ"מ
איוורור אחורי: זוג מאווררי 80 מ"מ אופציונליים
מפרצי "5.25: 1
מפרצי "3.5: 4 מפרצי 3.5" ומפרץ 2.5" אחד, או 3 מפרצי 3.5" וזוג מפרצי 2.5" (ניתן להתאמה)
חריצי הרחבה: 5
יציאות פאנל קדמי: זוג חריצי 3.0 ויציאות קול ומיקרופון
ספק-כוח: ATX סטנדרטי עד עומק של 150 מ"מ
 
מה קיבלנו?
 
האריזה של מארז הGB06- נעימה למראה ועטופה היטב, כאשר היא מגיעה בצבע שחור המאפיין את רוב מארזי החברה. בצידה הקדמי והאחורי ניתן למצוא תמונה מעוצבת של המארז, יחד עם הלוגו של החברה ופירוט המאפיינים השונים של המארז.
 
במבט על פירוט המאפיינים ניתן להבחין בין היתר בתכונות כגון שלושה מאווררי 120 מ"מ שקטים, מבנה שקט, קריר ונוגד אבק, עומק של 340 מ"מ לצורכי נוחות, תכנון נוח לצורך העברה וסידור של כבלים, תמיכה בזוג כונני , ארוכים וב- 3.0. כמו כן, בצידה השמאלי של האריזה נוכל למצוא את אותו הפירוט במבחר גדול של שפות.
 
מה חיכה לנו באריזה?
  • חוברת הוראות: במקרה של מארז זה, חוברת הוראות הינה דבר נחוץ מאחר וההתקנה של החומרה במארז מעלה לא מעט שאלות שהתשובות להן ימצאו בחוברת ההוראות, גם עבור המשתמש המתחיל וגם עבור המשתמש המתקדם.
  • חמישה אזיקונים רב פעמיים: נועדו לסייע בארגון הכבלים במארז לצורך זרימת אוויר משופרת
  • שקית ברגים
  • זוג מפתחות: הפאנל הקדמי של המארז ניתן לנעילה, על כן סיפקה החברה מפתח נוסף לצורכי ביטחון
  • מתאם חשמלי: מתאם חיבור של שלושה פינים לחיבור מולקס רגיל, נועד על מנת להפעיל את המאווררים המצורפים ישירות מהספק ולא מהלוח האם.
  • מתאם USB: מתאם אשר נוכל למצוא ברוב המארזים בימים אלו המאפשר להפוך את חריצי ה- 3.0 חזרה לחריצי 2.0 עבור לוחות-אם לא תומכים.
  • ארבע רגליות גומי: עבור ספק הכוח לצורך שיכוך רעידות ולאפשר לספק לשבת בצורה מיטבית במארז.
עבור מארז מחשב רגיל מדובר בסט בסיסי למדי, אך עבור מארז מסוג זה כלל האביזרים שיכולנו למצוא נותנים פתרון מלא בהחלט עבור המשתמש ולא משאירות שום ריק.1
2
3
4