לוחות לפנום כבר כאן • HWzone
מחשביםלוחות אם

לוחות לפנום כבר כאן

אסוס משיקה סדרת לוחות אם חדשה, התומכת במעבדי ה-Phenom ומציעה פתרון קירור ייחודי לזיכרונות.
 
סדרת ה-M3A תכיל 3 דגמים, אשר כולם תומכים בתושבת ה-AM2 ובמחליפתה ה-AM2+. שתי התושבת תומכות במעבדי ה-Phenom, אך תושבת ה-AM2+ מכילה מגוון רחב של שיפורים, ביניהם טכנולוגיית ה-HT3.0 (ר"ת HyperTransport) שמבטיחה קצב העברת נתונים גבוה בין המעבד לערכת השבבים, קצב המגיע בשיאו ל-10400 מגה-בייט לשניה. כמו כן, התושבת מציעה גם תמיכה בזיכרונות מסוג DDR2 בתדר של 1066 מגה-הרץ.
 
שני הדגמים המיועדים לחובבי הביצועים עושים שימוש בערכת השבבים FX790 של AMD-ATI אשר נעזרת בגשר הדרומי SB600. ה-M3A32-MVP Deluxe וה-M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP תומכים בטכנולוגיית ה- CrossFireXשל AMD-ATI, המציעה תמיכה במערך של 4 כרטיסי מסך במקביל. שני לוחות האם תומכים ב-4 חריצי PCI-Express 2.0, כאשר ישנם מספר תצורות אפשריות – בשימוש עם 4 כרטיסי מסך כלל חריצי ההרחבה עובדים במצב של X8, בחיבור 3 כרטיסי מסך, מערך המכונה Triple CrossFire, יעבוד כרטיס מסך אחד בלבד ב-X16 ושני האחרים במצב של X8, ובמצב האחרון בו מחברים שני כרטיסי מסך בלבד, כל חריץ מספק 16 נתיבים מלאים, דבר המבטיח ניצול מקסימלי של כלל הכרטיסים המחוברים למערכת בו זמנית.
 
כמו כן, קיימת מערכת לייצוב מתח בעלת 8 שלבים המיועדים למעבד, ו-2 מייצבי מתח נוספים המיועדים אך ורק לזיכרון ולתדר ה-HyperTransport, דבר המעניק יציבות מקסימלית, ומה שלטענת החברה משפר את ביצועי ההמהרה (Overclock) באופן ניכר.
 
כמו שהסקתם כבר משמו של הדגם המוביל, ה-M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP מצוייד בכרטיס רשת אלחוטי, אך הפיצ'ר בו אסוס מתגאה טמון דווקא בקירור, שכן בנוסף למערכת הקירור בטכנולוגיית ה-Heatpipe, הכוללת קירור של ערכת השבבים ומייצבי המתח, בחרה החברה לצייד את לוח האם בקירור נוסף לזיכרונות. פלטות העשויות נחושת עוטפות את מודול הזיכרון, כאשר מאותן הפלטות יוצאים צינורות חום העוברים דרך הגשר הצפוני ובסופו של דבר מסלקים את החום בחלקו האחורי של לוח האם. אסוס טוענת כי מבדיקות שערכה הקירור החדש, הנקרא Mempipe, הפחית ב-10 מעלות את הטמפרטורה הכוללת במערכת, וכמובן עזר רבות בקירור הזיכרונות. ה- Mempipeזמין לשני חריצי הרחבה בלבד, למרות שלוח האם תומך ב-4 חריצי הרחבה לזיכרון.
 
הלוח החדש M3A32-MVP Deluxe
הדגם הנחות ביותר בסדרה, שצפוי לצאת מאוחר יותר, נקרא M3A והוא עושה שימוש בערכת השבבים 770 אשר מכילה גרסה מוגבלת של הגשר הדרומי SB600. ה-M3A מצויד בחריץ PCI-Express 2.0 אחד בלבד, המציע רוחב פס מלא (X16). כמו כן, מספר חיבורי ה-SATA צומצם ל-4 בלבד, שכן לוח זה מיועד לקהל המחפש סבירים במחירים שפוים.
 
מחירם של לוחות האם טרם נחשף, אך בגלל ייעודם לקהל חובבי הביצועים וההמהרה מבינינו צפו לטווח מחירים הנע בין $250 ל-$350.

9 תגובות

 1. כבר אפשר לרכוש היום
  אחד של DFI, עולה משהו כמו 1300-1400 ש"ח, לא נראה לי שווה לבינתיים

 2. מרקטינג במייטבו
  mempipe קירר את המערכת ב10 מעלות, אילו רכיבים? לעומץ קירור רגיל? לעומת קירור heatpipe של מתחרים? לעומת לוח אם בלי קירור בכלל (הכי הגיוני)?

  למה רק 4 חריצי sata? אי אפשר לעשות עם זה כלום. לרובנו יש 2 צורבים לא מן הנמנע שבקרוב הם יהיו על בסיס sata ואז מוסיפים שני דיסקים קשיחים?
  אפילו למשתמשים הביתיים הכי הכי פשוטים יש 2 דיסקים כי באיזשהו שלב הם ממלאים את הקטנטן שהם קנו בזול עם המחשב. ממש מוזר. מצד שני עם כל החריצי PCI-E האלה אפשר בכיף לדחוף שם איזה IODRIVE במאה אלף שקל :)

 3. קוו לטוב, צפו לגרוע מכל. AMD לא ?
  אני באמת מתפלל שהם יביאו אותה במהפכה וחורף 2007 יהיה חם ולא כמו שחורף אמור להיות . . . קר בררר ושאינטל עדיין ישתלטו.

 4. אולי אני טמבל או סתם הומו אבל…
  אם זכור לי נכון כל לוחות האם לAM2 אמורים לתמוך בפנום בעדכון ביוס?
  בשביל מה לוחות חדשים יחודיים?

 5. עכשיו נזכרתם?!
  כבר חודש מוכרים בישראל לוחות תומכי פנום של גיגהבייט – בוקר טוב…

 6. תחילתה של מהפכה ? מוטב שזאת תהיה האמת
  כי אם אינטל ימשיכו לשלוט ב HI END זה יהיה ממש עצוב.
  ה PHENOM אמור להיות טוב מה INTEL החדשים, אבל כמו שכל מי שעשה צבא יודע . . . אמור, הוא בסך הכל שם של דג, וגם אותו אוכלים.

 7. זהו אני מיואש
  אני לא יכול כבר…מתי כבר אפשר לקנות את חלקי המחשב הכי טובים שיש…בלי שאיזה חברה תוציא כל שניה חלקים חדשים,ויותר טובים.
  אני לא מבין עכשיו המחשב שקניתי יהיה מעפן?
  CPU Typ QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)-מעבד

  Asus Maximus Formula( PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

  System Memory 4gb Mb DDR2-800 DDR2 SDRAM

  כרטיס מסך-gforce 8800 gt 512 xfx

  אני יודע שזה מחשב טוב.אבל אני צריך שמומחים יגידו לי אם המחשב הזה יחזיק לי הרבה זמן,וכמה זמן?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close