לוחות אם מ-Foxconn, והרבה • HWzone
Computex 2008מחשביםלוחות אם

לוחות אם מ-Foxconn, והרבה

חברת Foxconn מציגה לוחות אם חדשים, מסדרת Quantum Force, המיועדים לאוברקלוקרים, לוחות אם ירוקים חסכוניים באנרגיה ולוחות אם לקולנוע ביתי.

חברת Foxconn נמנית על יצרניות לוחות האם המובילות בעולם ובתערוכת CeBIT שנערכה לאחרונה בגרמניה הציגה החברה מגוון מוצרים המעידים על כוונותיה הרציניות. החברה לא מסתפקת בהצגת מוצרי מיינסטרים ומתכוונת לקחת מקום של כבוד גם בשוק הגיימרים והאוברקלוקרים. לשם כך שכרה החברה את שירותיו של Peter Tan, הלא הוא Shamino, כיועץ לחברה בתחום לוחות האם והאוברקלוק.
 
במהלך כל ימי התערוכה נערכו בביתן של Foxconn הדגמות של אוברקלוקינג, או כפי שמכנים אותם ב-Foxconn, "מופעי אוברקלוקינג". במהלך המופעים נערכו נסיונות אוברקלוקינג על לוחות החברה על ידי אוברקלוקרים מובילים ובניצוחו של Shamino.
 
הנוקם (Avenger)
החברה יצרה סדרה חדשה בשם Quantum Force אשר מיועדת לאוברקלוקרים וכוללת כבר לוחות מרשימים שכבר הוצגו קודם לכן, כמו ה-Mars וה-BlackOps, כולם אגב נושאים שמות הלקוחים משדה הקרב והמלחמות. בתערוכה הושק גם לוח חדש בסדרה בשם Avenger, המבוסס על ערכת השבבים החדשה של אינטל, ה-P45.
ל-Avenger מספר תכונות ייחודיות כיאה לבן לסדרת ה-Quantum Force. ראשית כל, הוא כולל תמיכה בשני חריצי הרחבה במהירות x16 למרות שה-P45 תומך רק בשני חריצים במהירות x8. דבר זה נעשה באמצעות שבב יעודי שניתן לזהות בין שני חריצי ההרחבה האדומים. בנוסף, הלוח כולל פאנל אוברקלוקינג יעודי המציג את הנתונים החשובים ומאפשר לשנות את תדר הבאס. זה הלוח הראשון שכולל פאנל כזה ובהמשך מתכוונת החברה לצרף את פאנל האוברקלוקינג גם למהדורה עדכנית של ה-BlackOps. כמו כן, כולל הלוח חיישן חום לזכרונות ועוד הרבה תכונות מענינות אחרות.
 
העולם הדיגיטלי
סדרת לוחות האם Digital Life מיועדת למחשבי מולטימדיה וקולנוע ביתי. אחד מלוחות האם המענינים שהוצגו, ה-A79A-S, יהיה הראשון בשוק שישלב את הגשר הדרומי החדש של AMD, ה-AMD SB750, שצפוי להופיע בעוד כחודש, ביחד עם גשר צפוני מסוג AMD 790FX.
לוחות האם מסדרת Digital Life מצויידים באפשרויות אודיו וקישוריות מגוונות. המוצרים החדשים קיבלו אישור עמידה בתקני Dolby Digital Live וכוללים את טכנולוגיית DTS Connect, כך שהמשתמשים יכולים להנות מצליל 7.1 HD משופר עם יציאת S/PDIF. בנוסף, מתפארת החברה בקישוריות של הלוחות הללו (Connectivity), מילה שמסתירה מאחוריה חיבורים בלוח ה-I/O הכוללים זוג חיבורי 2Gbit Ethernet, זוג חיבורי eSATA, זוג חיבורי IEEE 1394a, יציאות אודיו דיגיטליות S/PDIF ו-Fibre, ובנוסף חיבור דיגיטלי בשם FDC (ר"ת Foxconn Digital Connector) האמור לספק קישוריות למוצרים אחרים של Foxconn.
 
הסדרה הירוקה
תחום שימור הסביבה קרוב לליבם של רבים (וטוב שכך) ולכן כל החברות רואות צורך להציג תכונות "ירוקות" במוצריהן, גם אם לעיתים מדובר בגימיקים בלבד. חברת Foxconn בחרה הפעם ללכת צעד קדימה ומציגה סדרה "ירוקה" בשם המתבקש Green Series. הסדרה כוללת תכנון מארז מחלקים העשויים מחומר ידידותי לסביבה המבוסס על תירס בשם Polylactide. למגע היד לא מרגישים שזה חומר אחר, וגם בדיקות המעבדה בכל מיני תנאים קיצוניים מראות שהחומר חזק ועמיד וכמובן ידידותי לסביבה (אך יקר משמעותית). הסדרה הירוקה כוללת מארזים ספקים ולוחות אם שביחד יוצרים מערכת ידידותית לסביבה.
הסדרה הירוקה תוכננה, כאמור, לתת מענה כולל ומערכתי לשימור הסביבה והיא כוללת מספר תכונות עיקריות:
• בתחום ההספק – (ר"ת Green Power Saving), הפחתת צריכת ההספק במצבי Standby ו-Off ב-94 אחוזים, וזאת על ידי השילוב של לוחות אם וספקים מהסדרה הירוקה.
• בתחום הנצילות – GoD (ר"ת Green on Demand), שיפור יעילות צריכת האנרגיה והפחתת ההספק הדרוש במצבי עומס נמוך על המערכת ובמצב Idle של עד 50 אחוזים. מדובר בחסכון מכובד אם אכן כך הדבר, שכן מרבית הזמן המחשב נמצא במצב זה.
• ניהול ירוק – GSM (ר"ת Green System Management), שילוב בין ערכי ומערכת הפעלה כדי לבצע אופטימיזציה של צריכת ההספק מבלי לפגוע בביצועים.


תגיות

6 תגובות

 1. האריה 17
  GPS, GSM? גם לכם זה מוכר מאיפשהו?
  הם לא היו יכולים למצוא ראשי תיבות,
  קצת יותר מקוריים?

 2. כל עניין האוברקלוקינג יצא משליטה
  יש לי מחשב שמריץ אחלה את המשחקים ולא נורא אם אני אשדרג או אקנה חדש עוד שנתיים
  פשוט עובדים עליכם בעיניים עם כל העניינים האלה
  אוברקלוקינג זה כ"כ
  חסר טעם
  יקר
  מסוכן
  חסר ערך
  ואם יורשה לי לאמר
  מ ט ו מ ט ם !

 3. ל1
  אני לא יודע עד כמה מותר להם לעשות שימוש בזה.
  ללא ספק החברה סובלת מחוסר מקוריות בשמות שלה(אולי היו צריכים לקחת יועץ שיווק).

 4. ל2
  אז אולי אתה קיבלתה חומרה טובה ואת לא צרריך לשדרג וכל זה אבל לא כולנו במצב שלך ובישביל אילו שלא יכולים לשדרג בזמן הכרוב אבל רוצים ביצועים o.c פיתרון מעולה.

 5. ל- 2, כנראה שאתה לא כ"כ מבין
  אובר קלוק כיום זה בכל ללא מסוכן, החומרה יודעת לאפס את עצמה במקרה של כשל או במקרה של "אובר" אובר קלוק וכו'.
  ישנים קירורי גדולים יותר, מעבדים שמיועידם להתכבות ולהוריד תדרים וכו' במקרה של כשל או חימום יתר וכו'.
  נראה לי הנוב היחידי פה זה אתה. לצערי.

 6. ל 2
  אז כנראה שאתה (מה שכתבת בשורה האחרונה)
  זה שאתה לא יודע לעשות או שיש לך לוח אינטל או צוואר בקבוק שמונע אוברקלוק-
  זה לא בעיה שלנו…
  לא סתם אנשים עושים את זה…
  אני למשל עשיתי ל E6550 שלי OC ל 3.250GHZ עם זכרונות של 667 והתגובתיות של מערכת ההפעלה השתפרה פלאים…
  פתאום, שאני מסיר את האוברקלוק המחשב נראה לי כאילו הוא זוחל(מה שממש לא נכון)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close