כונני NVMe חדשים בשוק בנפח גדול • HWzone
מחשביםאחסון

כונני NVMe חדשים בשוק בנפח גדול

תצורת ה-M.2 הקומפקטית מקבלת צמד דגמים נוספים שזמינים בנפח מירבי נאה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו ממשיכים לתהות מתי נראה סוף כל סוף כונני בתצורת ה-M.2 המודרנים עם נפחים גדולים במיוחד, של 4 טרה-בייט או אפילו 8 טרה-בייט ו-16 טרה-בייט אשר הוזכרו בתור אפשרות במסגרת בקרי האחסון של הדור הבא – אך לעת עתה מסתפקים בעוד דגמים בשוק שזוכים לגרסאות בנפח 2 טרה-בייט, אשר הוא גם יכול להיחשב מכובד למדי עבור מעגלים מודפסיים קומפקטיים ודקיקים שאלה.

גרסת ה-NVMe המתקדמת של סדרת ה-Extreme Pro מבית SanDisk, אשר הושקה במקור בחודש אפריל השנה עם נפחים שבין 250GB ל-1TB בתור האחות התאומה של סדרת ה-Black SN750 מבית חברת האם , תוצע מעתה בחנויות גם בנפח של 2 טרה-בייט – עם בקר בפיתוח עצמי של שתי החברות המספק מהירויות העברה של עד 3.4GBps בקריאה וביצועים אקראיים של עד 550,000IOPS בכתיבת קבצי 4KB קטנים, בשילוב עם חמש שנות אחריות בהיקף כתיבה של 32 אחוז מנפח הכונן הכולל מדי יום ביומו.

נפח גדול, גדולים – אבל גם מחיר כבד

המחיר של הדגם המדובר עומד על לא פחות מ-480 יורו באמאזון גרמניה (כולל תוספת מע"מ ומשלוח לישראל), כך שלא יהיה פשוט בכלל להצדיק את הבחירה בו לעומת כונני NVMe באותו הנפח המתומחרים בעשרות אחוזים פחות באמאזון האמריקאית, למשל – לפחות לעת עתה.

הדגם השני שזכה להכפלת נפח הוא ה-SX8200 Pro הפופולרי מבית חברת ADATA, המבוסס על בקר ה-SM2262EN של Silicon Motion – עם מהירויות רציפות של עד 3.5GBps, אקראיים של עד 360,000IOPS גם בקריאה וגם בכתיבה ואחריות לתקופה של חמש שנים עם היקף כתיבה של 35 אחוזים מנפח הכונן בכל יום.

הכונן נמכר גם במחיר בסיס של 290 דולר באמאזון, אם כי ממוכר שאינו מציע משלוח ישיר לארץ – כך שברור כי יש עוד פוטנציאל לא קטן לירידות מחיר

המחיר של ה-SX8200 Pro בנפח 2TB הוא תחרותי יותר מה-Extreme Pro, ועומד כבר עתה בתחילת דרכו על 330 דולר כבסיס באמאזון ארה"ב – או 399.09 דולר כולל מע"מ ומשלוח. זה עדיין לא המחיר הטוב ביותר שראינו בשוק עבור כונני מתקדמים עם נפח 2TB, אך זה בהחלט נראה כמו סיפתח טוב, ואנחנו משוכנעים כי ההיצע הנוסף הזה יוכל להגביר את התחרותיות ולדרבן את המחירים לרדת עוד יותר בקרוב.


תגיות

תגובה אחת

  1. בשלב זה, אני לא משתמש בכונני NVME להתקנות גדולות (משחקים וכדומה), גם בגלל המחיר, אבל גם בגלל שאני מעדיף להשתמש ב-NVME ככונן מערכת ופחות עבור התקנות – בשביל מטרה זו לא צריך יותר מ-1 טרה מקסימום

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close