כונן ה-SSD המתקדם והיקר ביותר של Corsair מושק • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

כונן ה-SSD המתקדם והיקר ביותר של Corsair מושק

דגמי ה-NX500 החדשים יתחברו אל לוח האם שלכם במחבר PCI-Express 3.0, ומבטיחים שיתחרו בטוב ביותר שיש לשוק האחסון להציע

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


למרות שיש בעלים חדשים, נראה כי העסקים ב-Corsair ממשיכים כסדרם, עם מגוון מוצרים שרק הולך ומתרחב בכל כמה שבועות – הפעם עם כונן ה- הראשון שלה שמגיע בתור כרטיס הרחבה בממשק , ולא בממשק SATA או M.2 ייעודי.

הדגם החדש מקבל את השם Neutron NX500 ומגיע מצוייד בגוף אלגנטי ומשמעותי במימדיו, שלטענת החברה מסייע להפחית את הטמפרטורות בעד ל-20 מעלות (בהשוואה לכונן חשוף ללא שום מנגנון נוסף לפיזור חום, סביר להניח), ומבטיח רמת מירבית אפשרית ללא האטות הנובעות ממנגנוני הגנה של החומרה.

כונן מפלצתי חדש מגיע אל החנויות

הכונן יוצע עם בקר ה-PS5007-E7 מרובע הליבות הפופולרי והמתקדם של Phison, זכרון מטמון מבוסס בנפח של ג׳יגה-בייט ונפחי אחסון אפקטיביים של 400 ג׳יגה-בייט, 800 ג׳יגה-בייט ו-1,600 ג׳יגה-בייט המבוססים על שבבי MLC מישוריים מבית – כאשר נפחי האחסון הנמצאים על הכוננים בפועל יהיו גדולים מהותית מאלו הנראים עבור המשתמש, וישמשו בתור גיבוי שיאריך את היקף העבודה ואורך החיים שהמוצר מסוגל לשאת.

כל דגמי הכונן יוצעו עם אחריות של חמש שנים שכוללת בתוכה היקפי כתיבה כוללים מרשימים של 698 טרה-בייט עבור דגם ה-400 ג׳יגה-בייט, 1,396 טרה-בייט לנפח הביניים וגם 2,792 טרה-בייט לנפח העליון – כשהמשמעות היא כתיבה ומחיקה של כמעט כל המידע על הכונן בכל יום ויום, במשך חמש שנים, מבלי לבטל את האחריות עליו.

מתאים רק למחשבים נייחים, ומבטיח להישאר קריר עד מאוד עם טמפרטורות מירביות של כ-50 מעלות צלסיוס

ומה באשר לביצועים עצמם? גם כאן ממש לא תמצאו משהו להתלונן לגביו עם מהירויות קריאה וכתיבה רציפות של עד 3 ג׳יגה-בייט בשנייה ו-2.4 ג׳יגה-בייט בשנייה בהתאמה, וגם אקראיים מירביים עם קבצי 4 קילו-בייט קטנים של עד 300,000IOPS בקריאה ועד 270,000IOPS בכתיבה.

על איכות צריכים לשלם, אבל מתי המחיר הופך ליקר מדי? כנראה שהדגמים האלו יעזרו לנו לגלות

הדבר היחיד שהרבה פחות קורץ לנו בכל הנוגע ל-NX500 הוא המחיר שלו, שבדומה לכל כונן המבוסס על ה-Phison E7 יהיה יקר עד מאוד – 320 דולר לנפח של 400 ג׳יגה-בייט, 660 דולר לנפח 800 ג׳יגה-בייט וככל הנראה מעל ל-1,400 דולר ל-1.6 טרה-בייט בגירסה העליונה. המחיר אולי הופך למעט יותר שפוי כשלוקחים בחשבון את הנפח הנוסף "המוסתר", אך זה עדיין מהווה כונן שיתאים רק לאלו שמעוניינים באמינות ואריכות חיים חסרת פשרות ללא תלות גדולה מדי בתג המחיר. מה דעתכם? בואו לשתף בתגובות.


תגיות

3 תגובות

  1. יאהה
    מה יש לומר ? יקר, אבל עם קבלות !
    בקיצור, לא הייתי מתנגד לאיזה 400 גיגה במערכת שלי,
    וסליחה מכל שאר היצרנים.

  2. רק למה כזה ארוך? טרהבייט ב-SSD של 3.5 אינץ' קטן יותר ממנו. לפחות שימו שם מאוורר…

  3. במחירים האלה בתור אחד שקונה מחשב גיימינג יותר מכל השאר…אני אסתפק 850 PRO למערכת ההפעלה ודרייברים תודה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close