יש אישור לדיווחים המקדימים? Radeon R9 380X בדרך עם זכרון תלת מימדי מהיר

9 תגובות

הדור החדש של AMD, זה שאמור לתת מענה תחרותי משמעותי לדור ה-Maxwell 2.0 של NVIDIA, מתעכב ועדיין לא בדיוק נראה באופק, אך אם להאמין לרסיסי מידע חדש שמוצאים את דרכם אל הרשת – יציע קפיצה טכנולוגית משמעותית בדמות HBM (ר"ת High Bandwidth Memory) תלת מימדיים.

שתי פיסות מידע חדשות שנצפו בפרופילי LinkedIn של שני עובדי AMD מאשרות, לכאורה, שאחד מהכרטיסים המובילים בדור הבא אכן יקבל את השם Radeon R9 380X – ושהוא (וכך גם דגמים מתקדמים ממנו, אם יהיו כאלו) יציע HBM בטכנולוגיית '2.5' מימדים, בה שכבות שבבי ה-DRAM ושכבת התקשורת בינם לבין שאר רכיבי המעגל המודפס ממוקמות זו לצד זו על גבי שכבת אינטרפוזר דרכה עוברים הקישורים החשמליים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


rr38x2rr38x1

לכאורה, אין אישור לכך שה-380X אכן יהיה הדגם שיכיל את זכרון ה-HBM, אך לפי המידע שנצפה בהחלט מכינה כרטיס מסך מדגם כלשהו שיציע מעטפת תרמית (גבוהה עד מאוד) של 300 וואט ואת טכנולוגיית הזכרון החדשנית, שמיועדת להציע ממשק רחב, רוחבי פס אפקטיביים גבוהים משמעותית וצריכת הספק נמוכה יותר מזכרונות ה- שמהווים את הסטנדרט המוחלט כיום.

rr38x
שרטוט שמשווה בין שבב '2.5 מימדים' בדומה לזה ש- תשתמש, לכאורה, בדור הבא שלה לבין תלת מימדי "אמיתי"

כל הפרטים הללו נשמעים מסקרנים מאוד, ולנו לא נותר אלה להחזיק אצבעות לכך ש- תחשוף את טכנולוגיות העיבוד הגראפי החדשות שלה בהקדם.

rr38x3