בשורה מפתיעה: ASRock נכנסת אל שוק כרטיסי המסך

עדכון: באתר Tomshardware מצהירים כי התוכנית של ASRock היא לזנק אל עולם כרטיסי ה-MXM, פורמט ממוזער נשלף שקיים בניידי גיימינג מתקדמים – זאת על מנת לשדרג את יכולותיהם במסגרת תצורת ה-Micro-STX השולחנית הממוזערת אותה הם שואפים לקדם.

אם זה אכן המצב, זו תהיה התקדמות מסקרנת – אך לא כזו שתבוא לידי ביטוי לכלל המשתמשים בשוק.


הכתבה המקורית: אחת מיצרניות לוחות האם הבודדות שלא מחזיקות גם בקווי מוצרים עבור עיבוד גראפי שינתה את גישתה, כך נראה

מבין יצרניות לוחות האם הבינלאומיות הגדולות שעוד נותרו במשחק בעידן המודרני, הטאיוואנית בלטה בהיותה היחידה שהתמקדה במוצרים אלו ללא פזילה אל תחום כרטיסי העיבוד הגראפי אשר נחשב משיק לו. בקרוב זה עשוי להשתנות – אם להאמין למידע שמספק לנו האתר המוכר Digitimes.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


המקור שנוהג לספק לנו הרבה דיווחים ראשוניים מדוייקים מאחורי הקלעים של עולם הטכנולוגיה במזרח הרחוק מספר כי הדרישה המופחתת ללוחות אם בשוק הביתי, לצד הזינוק החד בפופולריות האמצעים לכריית מטבעות קריפטוגרפיים (ובפרט כרטיסי מסך שנחטפים מהמדפים במהירות מסחררת לצרכים אלו), הביאה את היצרנית להחלטה על כניסה למירוץ הצפוף של כרטיסים גראפיים ייעודיים – אשר יבוססו השלב הראשון על הליבות שמפתחת חברת תחת משפחת ה-.

בכרטיסי המסך – ככה בערך זה עשוי להיראות

הכניסה המסקרנת הזו לשוק עתידה להתחיל כבר בחודש הבא, לכאורה, כאשר אם לשפוט לפי התמחורים התחרותיים למדי אותם נוהגת ASRock לספק בחלק מקטגוריות לוחות האם, נראה כי יש סיבה לאופטימיות זהירה לכך שנזכה לקבל כאן מתחרה חשובה ובעלת מוניטין ראוי שתשדרג במעט את התחרותיות הכוללת. האם נראה גם מוצרים מבוססי ליבות של מבית ASRock? בינתיים אין מידע על כך.


אחרי לוחות האם לכורים, הגיע הזמן להתרחב?

כניסה של שחקניות נוספות לתחום העיבוד הגראפי נשמעת כמו אפשרות חיובית, אך לא כזו שתסייע בפתרון הבעיה המרכזית בשוק בשנה האחרונה, שהיא ביקוש שעולה משמעותית על ההיצע הקיים ומחירים אשר משתוללים כתוצאה מכך – על כן אנחנו ממשיכים להמתין בקוצר רוח לפתרון טכנולוגי כלשהו שיבצע הפרדה והבדלה בין הגיימרים לחובבי הכרייה, ויאפשר לכולם לקבל את מה שהם מעוניינים בו עם כמה שפחות קניבליזציה.