ההברקה של ASRock: מעבד שש ליבות וכרטיס GTX 1080 בנפח של פחות מ-3 ליטר • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךלוחות אםכתבות נבחרות

ההברקה של ASRock: מעבד שש ליבות וכרטיס GTX 1080 בנפח של פחות מ-3 ליטר

תצורת ה-Micro-STX שמבטיחה מחשבי גיימינג נייחים זעירים באופן מפליא ממשיכה להתפתח

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לא נרבה יצרניות בחרו לאמץ את תצורת ה-Mini-STX שהציגה לפני מספר שנים, בתור אלטרנטיבה קומפקטית אפילו יותר ל-Mini-ITX המוכרת שאינה מוותרת על תושבת ה-LGA למעבדים נייחים "אמיתיים", אך מי שלקחה את ההזדמנות בשתי ידיים כבר מהיום הראשון וממשיכה להתמיד ואף להפתיע היא – שאף הציגה אלטרנטיבה משלה שמאפשרת שילוב של יחידות ייעודיות לעיבוד גראפי למרות שהפלטפורמה הממוזערת לא תוכננה לכך במקור.

הגדלה מינימלית של גודל לוחות האם וסידור הרכיבים מחדש מאפשר לחברת הטאיוואנית להציע תמיכה בכרטיסי MXM גראפיים מעולם המחשבים הניידים יחד עם מעבדי LGA שולחניים ושאר מאפיינים מודרניים מתבקשים – הכל בתוך יחידות שיכולות לגרום אפילו לדגמי ה-Magnus המפורסמים של להרגיש גדולים לפתע.

מחשבים קטנטנים מבחוץ – גדולים בפנים

מוצרים ראשונים בתצורה שקיבלה את הכינוי Micro-STX פגשנו עוד בשנה שעברה, אך כעת הם מוצגים בתצורה משופרת ומתקדמת מאי פעם, עם מעבדי ה-Coffee Lake המשושים החדשים של ועם כרטיסי מסך מדגם GTX 1060, GTX 1070 או GTX 1080 לבחירתו של המשתמש, כאשר ב- מצהירים כי הם פועלים ליצירת שיתופי פעולה עם יצרניות ODM במטרה להפוך את מוצרי ה-MXM לנפוצים וזולים יותר, משום שעד כה הם היו נמכרים בעיקר ליצרניות של מחשבים ורק לעתים מדירות מאוד לצרכנים פרטיים.

ASRock שיכללה את המיזם של בכדי להפוך אותו ממשהו שמתאים למחשבים בעלי בסיסיים ללוחות גיימינג ראויים וייחודיים

ASRock לא הציגה מארזי STX חדשים לשנת 2018 בינתיים, ותסתפק בהתבססות על אותם דגמי DeskMini מלבניים חביבים שחשפה בשנה שעברה – אך כן הציגה מערכת מורכבת מדהימה למדי שמכילה מעבד Core i7-8700 משושה ליבות עדכני, ערכת שבבים מסוג Z370 עם כל מאפייניה הבולטים לחיוב, 16 ג׳יגה-בייט של זכרון , שלושה כונני בתצורת M.2 וכרטיס מסך מדגם GTX 1080 (בתצורת ה-MXM הניידת, כאמור), המארז בעל נפח כולל של 2.7 ליטר בלבד. מכונת הגיימינג העוצמתית ביותר לנפחה? יש סיכוי לא רע בכלל לכך.

מכונת הגיימינג הקומפקטית ביותר עם GTX 1080 שפגשנו עד היום ישבה במארז בעל נפח של כ-5 ליטר – וכאן מדובר בקיצוץ של כמעט מחצית מהמימדים 
מקור התמונה: hardwareluxx.de

העובדה שיש רק שחקנית אחת שמשקיעה מאמצים בתחום מערכי ה-STX אינה מעודדת במיוחד לרמות המחירים ולזמינות החומרה, אך אנחנו מקווים שההישגים מ- יוכלו לדרבן יצרניות אחרות לפנות לנישה הזו – בעידן בו לכולם יש שאיפה לקבל מקסימליים בנפח ומשקל מינימליים.

מקווים להצטרפות של יצרניות נוספות לשוק המיני-מיני מחשבים הזה


תגיות

4 תגובות

  1. מישהו יכול לכוון אותי היכן רואים בתמונות את כרטיס המסך?
    או לפחות את חריץ הPCI של הכרטיס?
    או שזה כבר מחברים אחרים?

    1. כרטיס המסך לא מופיע בתמונות אבל המקום שלו מסומן ב-MXM Type B בתמונה השניה. חיבור ה-PCIE שלו זה שני המחברים הדקים שמאחורי חיבורי ה-USB.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close