טיזרים ברשת: לוחות אם מדור חדש עבור AMD • HWzone
מחשביםמעבדים

טיזרים ברשת: לוחות אם מדור חדש עבור AMD

השקת דור ה- השלישי מתקרבת במהירות – ואיתה דור  חדש של לוחות אם מבוססי ערכת השבבים X570

הרגע הגדול הראשון של יצרניות לוחות האם הגדולות בשוק נמצא ממש מעבר לפינה. כל הסימנים מעידים על כך שב-27 במאי, במסגרת נאום הפתיחה של בתערוכת Computex הגדולה בטאיוואן נקבל חשיפה של סדרת מעבדי ה-Ryzen 3000 לשוק העיבוד הביתי, עם ליבות 2 בתהליך ייצור של 7 ננומטר כמובן – ובליווי לוחות אם חדשים עם יכולות חדשות.

חברת ASRock הפיצה טיזר וידאו רשמי למוצרי Phantom Gaming חדשים אשר מיועדים לכאורה למעבדים החדשים מ-, ואילו Biostar הצנועה הפיצה תמונה הודעה רשמית אודות התוכניות לחשוף לוחות אם עבור דור חדש של במהלך תערוכת בסוף החודש הבא, ללא יותר מדי מקום לאי הבנות.

היכונו ללוחות אם צבעוניים מאי פעם בדור החדש – לפחות אצל חברת ASRock

במקביל, גם Gigabyte חילקה הזמנות לאירוע מתוקשר שלה אשר יכלול הצגת מוצרי גיימינג חדשים, חומרות שאין התייחסות למוצרים שיוצגו בשלב זה – העיתוי הסמוך למסיבת העיתונאים של לא מותיר יותר מדי מקום לספקות: סביר להניח כי גם כאן נראה לוחות X570 צבעוניים שונים, ממש כשם שסביר להניח כי אסוס ו- יצטרפו אל החגיגה עם מוצרים ייעודיים משלהן.

התמונה של Biostar לא חושפת יותר מדי, אך התיאור לצידה חושף את התמונה המלאה מבעוד מועד, למעשה

AMD הבטיחה בעבר תמיכה בתושבת ה- שלה לכל הפחות עד שנת 2020, ובינתיים נראה כי היא עומדת במילה שלה עם דור שלישי ברצף (או אפילו רביעי במידה ומחשיבים את Bristol Ridge, הנצר האחרון לשושלת הבולדוזר).

גם לוקחת חלק בהצהרות – נראה כי תערוכת Computex הקרובה תהיה בסימן המחנה האדום, בזמן שאינטל מתמקדת בתגובה שלה בשוק הנייח עם Comet Lake

בשבועות האחרונים נפוצו שמועות והערכות על כך שלוחות אם מסויימים בתושבת ה-AM4 מהדור הראשון (ערכת השבבים X370) עשויים שלא לתמוך המעבדים החדשים, בשל תגובה מפתיעה משהו מצד נציג רשמי של חברת MSI – אך מאז כבר קיבלנו הצהרה רשמית על כך שזו הייתה אי-הבנה קלה. נכון לעכשיו העמדה הרשמית היא שכל לוחות האם מצד הדורות הקיימים של עידן ה-Ryzen יתמכו גם המעבדים העתידיים, ובכך יעניקו גמישות מירבית לצרכנים לשדרג את המעבד בלבד במערכת קיימת או לחילופין להוזיל עלויות במערכת חדשה עם בחירת וותיק או אפילו משומש.

צפו לעוד פרטים אודות ה- 3000 בקרוב!

תגיות

2 תגובות

 1. ומכאן, מה שברור ומתבקש לכל
  מי שרוצה לרכוש מערכת חדשה –
  למשחקים או עבודה / יצירת תוכן –
  נא להתאזר בסבלנות ולהמתין ליציאת
  המעבדים החדשים של AMD,
  ואולי, אולי, לתשובה של אינטל.

 2. לצערי כישראלי נראה לי שאינטל קברה את עצמה לשנים הקרובות כשחטאה בחטא היוהרה,
  מקווה שיש לה איזה אס לשליפה בשרוול

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close