adplus-dvertising

טושיבה נכנעת ומוותרת על HD-DVD

טושיבה הודיעה באופן רשמי כי היא מפסיקה ליצר מכשירים התומכים בפורמט ההבחנה הגבוה HD-DVD. בכך נכנעה טושיבה למתחרה מבית סוני, ה-Blu-Ray.
 
מלחמת הפורמטים בתחום הוידאו בהבחנה גבוה שהתנהלה לאורך השנתיים האחרונות הגיעה רשמית לסיומה בכך שטושיבה נכנעה, והודיעה באופן רשמי אתמול כי היא מפסיקה לפתח, לייצר ולשווק מוצרים לפורמט HD-DVD. החברה שהשיקה את נגן ה-HD-DVD הראשון, ה-HD-A1, במרץ 2006 החליטה שלא כדאי לה להמשיך ולהשקיע במוצר ללא נתח שוק מספק. החברה החלה באופן מיידי בהפחתת המשלוחים לספקים וצפויה להפסיק לגמרי את העסקים בתחום זה עד סוף מרץ 2008.
 
כזכור, מספר חברות מדיה והפצה גדולות בחרו ב-Blu-Ray והכף נטתה לרעת טושיבה. את המהלומה האחרונה קיבלה טושיבה לפני זמן לא רב כאשר אולפני האחים וורנר בחרו בפורמט ה-Blu-Ray למרות הסכמים קודמים שהיו להם עם טושיבה. במאמץ אחרון להיאחז בשוק החליטה החברה במהלך ינואר להוזיל משמעותית את נגני ה-HD-DVD מתוצרתה, אך כל זאת ללא הועיל. כעת החליטה הנהלת טושיבה לנטוש את הפורמט כדי לצמצם הפסדים. עקב הודעה זאת, ה-Blu-Ray של סוני הוא הפורמט המנצח ללא עוררין שיחליף את ה-DVD המזדקן.
 
טושיבה מעריכה כי קיימים מיליון לקוחות שרכשו נגני HD-DVD ברחבי העולם, מתוכם כשש מאות אלף בצפון אמריקה וכשלושים אלף בלבד ביפאן. לכל אלה מבטיחה החברה להמשיך את התמיכה הטכנית למוצרים שנקנו. סוני והחברות האחרות בצד ה-Blu-Ray אינן חושפות מספרים בנוגע למכירות המכשירים מתוצרתם, אך הסחף לטובת רכישות Blu-Ray גבר מאוד בתקופת הקניות של סוף השנה.
 
שלושה אולפני סרטים תומכים כרגע בפורמט ה-HD-DVD – אולפני Paramount, Universal ו-DreamWorks Animation – אולם צפוי כי הם יודיעו במוקדם או במאוחר על המעבר ל-Blu-Ray. קיומם של שני פורמטים מתחרים בשוק הקשתה על הבחירה בקרב הצרכנים ויצרה לא מעט בלבול, אולם כמו בכל מאבק בין יצרנים, המרוויחים העיקריים היו הצרכנים שקיבלו מחירים נוחים. כעת, כאשר קיים שחקן יחיד במגרש, יש להניח כי המחירים לא ירדו באופן מהיר במיוחד, אם כי עדיין קיימת תחרות בין מספר יצרנים השותפים לתקן מלבד סוני, כמו Sharp, מטסושיטה וסאמסונג.

 1. מוטי

  חבל על התחרות, אבל
  ככהזה.
  הטכנולוגיה העדיפה מנצחת.
  החיסרון הגדול של סוני הוא במחיר, אבל בשונה מטכנולוגיה של מכונות כביסה, כאן כולם יודעים שבמוקדם או במאוחר המחירים ירדו. אנו לא רחוקים מהיום שצורב רגיל במהירות 4 עלה 1500.
  קצת סבלנות

  20/02/2008 בשעה 00:00
 2. אחד שיכפת לו

  שוב פעם
  אין תחרות אין אפשרות בחירה מה שנייה זה מנופול גדול של סוני לא הייה שיפור במוצר כי אן תחרות וגם לפי הדרך של סוני מחיר המוצר יעלה לנו הרבה יותר חבל תודה

  20/02/2008 בשעה 00:00
 3. אחד שרוצה להרביץ מכות לאחד שיכפת לו

  עד מתי???
  אני פונה למנהלי פורום HWZONE בפניה נרגשת וכועסת כאחד…

  עד מתי תמשיכו "לא" לסנן אנשים בעלי עברית עילגת???

  רק לקרוא את התגובות שלו גורם לי לכאב ראש אחד גדול…

  התנועה ליירוט אנשים ש"יכפת" להם

  20/02/2008 בשעה 00:00
 4. האליל

  סוני חברה אהובה מאוד וזה ידוע

  20/02/2008 בשעה 00:00
 5. רון

  מוזר
  מה עם הXBOX360 ? הוא HDDVD לא?

  20/02/2008 בשעה 00:00
 6. ג'וני

  הוא פשוט הרס לי את כל העבודה ! ! !
  ישבתי לי וקודדתי בשקט, כנסתי לקרוא את החדשה, אח"כ קראתי תגובות ואז הגעתי לצופן המקודד של "אחד שאיכפת לו" . . . אחי, למען ההגינות האנשוית, הפסק לכתוב, יש מקומות שבהם אפשר לקבל עזרה !
  http://www.macom.org.il/topic_malerape.asp

  20/02/2008 בשעה 00:00
 7. צרכן

  הפסד של כולנו
  hd היה region free
  blur ray מגן ע"י DRM

  ….

  🙁

  21/02/2008 בשעה 00:00
 8. אחד שלא אכפת לו

  תעזבו ת'רוסי בשקט
  מה אתם רוצים ממנו? עברית לא טוף

  21/02/2008 בשעה 00:00
 9. אסף

  ממש חבל 😐
  לפחות היו משקיעים מאמצים לשוק ה PC
  ככה שיש בכונן תמיכה לאחור ל DVD ו CD
  עכשיו עם בלו ריי נצתרך 2 כוננים במחשב בעעע על סוני האלה !

  28/02/2008 בשעה 00:00