טושיבה מציגה כונן SSD קטן ומבטיח בטכנולוגיית ה-NVMe המהירה • HWzone
CES 2018מחשביםאחסון

טושיבה מציגה כונן SSD קטן ומבטיח בטכנולוגיית ה-NVMe המהירה

ה-RC100 יהיה עוד נסיון לגרום לטכנולוגיית האחסון המתקדמת לפרוץ אל השוק ההמוני

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו מחזיקים אצבעות לכך שאחת מהבשורות בשנת 2018 תהיה כוננים תומכי תקן NVMe שעולים ממש כמו כונני בתקן ה-SATA (או AHCI), מה שיקפיץ את רמת הביצועים המקובלת בתחום ויספק לעוד ועוד צרכנים סיבה טובה לשדרג את אמצעי האחסון המכאניים. יתכן כי מדובר בשאיפה יומרנית מדי לשנה אחת, כשהיום חלק גדול מכונני ה-NVMe נושאים תגי מחיר כפולים מכונני SATA באותו נפח – אך לשמחתנו מסתמן שיש שלל שחקניות שמעוניינות לקדם את התחום ולקרב אותנו לעתיד שכזה – וטושיבה היא אחת מהן.

היצרנית היפנית מכריזה כעת על משפחת כונני ה-RC100 לצרכנים פרטיים, שמבוססת על מארז שבב בודד שכולל בתוכו גם את הבקר וגם את זכרונות ה- התלת מימדיים, בארכיטקטורת BiCS 3 מודרנית של החברה עם מבנה 64 שכבות ותצורת TLC לאחסון שלושה ביטים של מידע בכל תא ותא.

כונן שמתאים לכל מחשב NUC ונגזרתו, וגם כמעט לכל ונייד שבו נפח האחסון אינו מולחם פיזית אל לוח האם

הכוננים יוצעו בתצורת M.2 קומפקטית במיוחד של 42 מילימטרים (לעומת 80 מילימטרים ברוב כונני ה-M.2 הנפוצים), שאמורה להבטיח כי הם יתאימו כמעט לכל מחשב שבו חריץ M.2, קטן ככל שיהיה.

הם יהיו זמינים בנפחים של 120 ג׳יגה-בייט, 240 ג׳יגה-בייט ו-480 ג׳יגה-בייט, כאשר תמיכה בטכנולוגיית ה-HMB (ר"ת Host Memory Buffer), שמקצה כמה עשרות מגה-בייטים מנפח זכרון ה-RAM במערכת לשימוש כזכרון מטמון מהיר עבור כונן האחסון, תאפשר להם להגיע לרמת נאה למדי עם מהירויות העברה רציפות של עד 1.62 ג׳יגה-בייט בשנייה, לצד אקראיים של עד 160,000IOPS בקריאה ועד 120,000IOPS בכתיבה – יותר מכל כונן SATA באשר הוא, על אף הוויתור על סכרון המטמון הדינאמי המובנה והתבססות על עורק PCI-Express3.0x2 בלבד שהוא חצי מהפוטנציאל המירבי של M.2.

כונני ה-RC100 הם הגירסה הצרכנית לדגמי ה-BG3 שמיועדים ליצרניות מחשבים והושקו לפני מספר חודשים – גם בתצורות זערוריות אפילו יותר של כרטיס M.2 באורך 30 מילימטרים או מארז BGA להלחמה

עדיין לא קיבלנו מחירים רשמיים עבור כונני ה-RC100, אבל בטושיבה מבטיחים שהם יהיו תחרותיים ומשתלמים במיוחד – כך שאתם מוזמנים להגדיר בעצמכם מה הוא רף המחירים שיוכל לגרום לכם להשתכנע ולקפוץ על המציאה, ומה המחיר שיקבור את המשפחה הזו עוד לפני שהיא תנחת על המדפים.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close