חצי מחיר ומעבר: מעבדי האקסטרים החדשים של אינטל נחשפים • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

חצי מחיר ומעבר: מעבדי האקסטרים החדשים של אינטל נחשפים

אינטל החליטה לחשוף כבר כעת את מחירי מעבדי האקסטרים שלה לתושבת LGA2066 מסדרת -X. דגמים אלו יכילו כמות גדולה של ליבות והם מיועדים ליוצרי תוכן ולתחנות עבודה מסוגים שונים – וגם לגיימרים שהולכים עד לקצה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בצעד מעט בלתי צפוי החליטה לפנות בוקר לחשוף כבר מבעוד מועד את דגמי מעבדיה החדשים לתושבת האקסטרים יחד עם מחירם בשוק שמקבל לראשונה ירידה משמעותית בעיקר הודות לתחרות החזקה שבשוק.

המעבדים הללו הם למעשה הגל השלישי שמגיע לתושבת LGA2066 בפיקוד ערכת השבבים X299. הגל הראשון של מעבדי -X הגיע כאשר לראשונה בראשו עמד מעבד בעל 18 ליבות, הוא ה- i9 7980XE. בנוסף לכך הושקו דגמים בעלי 16,14,12,10,8,6 ואפילו 4 ליבות.

מאז עברו אותם המעבדים שמבוססים על ארכיטקטורת ה-Skylake-X רענון בשם Skylake-X Refresh עם סדרת -X 9000. כמות הליבות לא השתנתה, וגם לא מחיר מעבד 18 הליבות שעמד על כ-2,000 דולר מזה שנה נוספת. תדרי המעבדים הוגברו, ונוסף פתרון תרמי איכותי יותר במקום משחה סטנדרטית בין הסיליקון למכסה המעבד. כמו כן, גם כמות נתיבי ה- הזמינים לכל מעבד אוזנה והמעבדים בעלי 8 הליבות לא קופחו יותר עם פחות נתיבים.

כעת, מגיע תור הגל השלישי של מעבדי אקסטרים. כמות הליבות המירבית לא צפויה להשתנות, לפחות לא בעת ההשקה ותעמוד גם היא על 18. המחירים? זה כבר סיפור אחר לגמרי.

דגמי המעבדים החדשים יחד עם מחירים רשמיים ושמות מעט מבלבלים

לראשונה בין שני דורות מעבדי אקסטרים, אנחנו רואים הפרש מחיר עצום שכזה. את ראש הרשימה מוביל מעבד 18 הליבות i9 10980XE (בהחלט שם מבלבל שממשיך את הקו שהתחילו מעבדי Ice-Lake במובייל). מעבד זה מגיע בתדר בסיס של 3.0Ghz יחד עם טורבו מירבי לכל הליבות של 3.8Ghz. תג המחיר? יורד מכאלפיים דולר לאלף "בלבד".

חיתוך בחצי של המחיר נראה כמו צעד חשוב בהבנת מצב השטח של אינטל מול התחרות הרצינית ש- מציבה עבורה עם מעבדי ה-, גם הקיימים וגם אלו שיושקו עד סוף השנה. היא לא מוכנה לוותר על קהל היעד וחותכת במחיר.

אינטל מדלגת על 16 ליבות ויורדת ישירות ל-14. המעבד Core i9 10940X יחליף את Core i9 9940X הקיים. בעוד שזה הקיים עולה 1,400 דולר, החדש מתומחר ב-784 דולר בלבד. גם כאן מדובר למעשה בחיתוך של כמעט מחצי המחיר בשביל להתעדכן במצב השוק הקיים מול . במחיר דומה לזה צפויה להשיק את מעבד 16 הליבות שלה בחודש נובמבר לתושבת המיינסטרים, וסביר מאוד להניח שגרסת האקסטרים בעלת 16 הליבות גם היא תגיע במחיר של כ-800-850 דולר ולכן תהיה תחרות אמיתית.

את ה- i9 9920X בעל 12 הליבות יחליף ה- i9 10920X בעל אותה כמות הליבות גם כן, ותג המחיר מתרענן מ-1,200 דולר ל-689 דולר בלבד. בתחתית נמצא את ה- i9 10900X בעל 10 הליבות שמחליף את i9 9900X. כאן המחיר יורד מ-999 דולר ל-590 דולר בדגם החדש. מעבד זה למעשה מהווה את אחיו הגדול של ה- i9 9900K לאלו שרוצים תוספת ליבות מינימלית ויתרונות של תושבת אקסטרים (נפח זיכרון , ערוצי וממשקים רבים).

ההשקה הזאת שונה מהשקת הרענון הקודמת גם בכמה תכונות שנמצאות במעבדים ובפלטפורמה. תדרי הפעולה גבוהים יותר, בעיקר בביצועי גיימינג, מצב שבו פחות ליבות פועלות במעבדים רבי-ליבות שכאלה. כמו כן, נוסף רוחב פס של עוד ארבעה נתיבי PCI-Express 3.0 לפלטפורמה, כך שבהחלט תצפו לראות לוחות X299 עתירי ממשקי M.2 לכונני NVMe. לוחות חדשים צפויים גם לכלול בקרי של 2.5Gbps וכמו כן בקרי WiFi 6 AX200 חדשים.

נכון לעת זאת עדיין לא מפרסמת תאריך השקה מדויק למעבדים הללו אך אנחנו יודעים שזה יקרה במהלך חודש נובמבר, כך נמסר לנו מאינטל. אנחנו כמובן צפויים לכסות בצורה נרחבת את ההשקה כמיטב מסורת האתר – השארו מעודכנים!


תגיות

10 תגובות

 1. קצת מבאס אותי האמת שהסדרה הכי חזקה של אינטל לא כוללת תמיכה ב-PCIE 4.0
  כן, היא עדיין לא ממש בשלה, וכן זה דורש ערכת שבבים חדשה, אבל אם כבר מוציאים כל כך הרבה ורוכשים סדרה חדשה – האם לא מרגישים קצת מרומים כשרוחב הפס הפנימי פשוט לא משתווה לזה של X570?

 2. זה מה שהתחרות של AMD הביאה לנו, היא אילצה את אינטל לתת יותר תמורת פחות כסף והצרכן מרוויח בענק.
  כבר היה שווה את זה…

 3. בוקר טוב אינטל. השעה 12 בצהריים.

  מחיר זה נחמד. מה עם טכנולוגיה?

 4. ציטוט של etal

  הם תומכים רשמית ב-128GB, אם אתה צריך יותר מזה אז אין ספק שלוחות לשוק הביתי לא צריכים להיות הכיוון. לעומת זאת לפי מה שכתוב אצלך בחתימה יש לך כיום רק 32GB אז מה פה הבעיה בכלל?

  אגב, כבר רואים את הכיוון לגבי דרישות זכרון למשחקים בשנים הקרובות: https://www.tomshardware.com/news/star-wars-jedi-fallen-order-system-requirements-32gb-ram,40593.html

 5. אם הדרישה הולכת לכוון 32GB,  אכן מדובר פה בקפיצת מדרגה משמעותית, שהרי עד היום רוב הכותרים המודרנים

  נעו ונדו בצריכה של אזור 8-12GB זכרון.  קרי שתהיה כאן הכפלה של פי 2 תוך פרק זמן לא ארוך במיוחד.

  המזל הוא שמחירי הזכרונות ירדו באחרונה, יש לקוות שישארו נמוכים בזמן הנראה לעין וכמה שיותר,

  על מנת לתמוך באפשרות של הצרכנים לרכוש מערכות חדשות, עם 32GB ולא רק 16GB (שהוא היום המינימום למער' חדשה).

   

   

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close