חיים קלים יותר לסטודנטים: עדכון חדש ל-Word עוזר לכם לכתוב עבודות • HWzone
מחשבים

חיים קלים יותר לסטודנטים: עדכון חדש ל-Word עוזר לכם לכתוב עבודות

העדכון האחרון למעבד התמלילים של מיועד לסייע בכתיבת עבודות מחקר: הכירו את 'Researcher' ואת 'Editor'

מיקרוסופט עדכנה השבוע את מעבד התמלילים שלה, Word, והוסיפה לו תכונה בשם Researcher. הכלי החדש מאפשר למשתמשים לחפש מידע מהאינטרנט בנושא המאמר שלהם היישר מתוך התוכנה, ללא צורך להיכנס לדפדפן.

מדובר למעשה בסרגל צד שמסנן תוצאות חיפוש רלוונטיות בהסתמך על גרף הידע של מנוע Bing. הגרף מסייע לקבוע אילו תוצאות יוצגו, בהסתמך על הקשרים סמנטיים. הגדירה מראש קבוצה של מקורות ידע מהימנים אשר מופיעים ב-Researcher וניתן להיעזר בהן בכתיבת עבודות (וויקיפדיה, לדוגמה, אינה חלק מהקבוצה). כשמשתמש בוחר להשתמש באחת התוצאות – לצטט מתוך ספר, למשל – Researcher מכניס אוטומטית הערה ביבליוגרפית מתאימה לה.

מאגר הידע עדיין מצומצם בהיקפו, אך בחברה מבטיחים שבקרוב יוכנסו אליו תכנים מאנציקלופדיות, ספרי היסטוריה ומחקרים מדעיים ובריאותיים.

הכלי השני שמצטרף ל-Word נקרא Editor, והוא למעשה גרסה מתקדמת של מנגנון בדיקת האיות בתוכנה, אשר מבוסס על למידה חישובית. ייעודו הוא לשפר את סגנון הכתיבה של המשתמש. לשם כך הוא מאתר שגיאות כמו שימוש לא מדויק בצירופי לשון, חזרה על מילים או משפטים ארוכים שלא לצורך. בשלב מתקדם יותר, כך טוענת קבוצת אנשי השפה שמתחזקת אותו, הכלי אף יספק הצעות כתיבה משלו.

הכלים החדשים זמינים לכל בעלי Office365. עדכון יולי כולל גם שיפורים קלים לתוכנות Outlook ו-PowerPoint, שלראשונה מאפשרת להכין מצגת שאינה לינארית, כלומר שמאפשרת לנווט בין כל השקופיות בחופשיות.

גרסת הדפדפן של Word365 (מתוך: אתר מיקרוסופט)
גרסת הדפדפן של Word365 (מתוך: אתר מיקרוסופט)

תגיות

5 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close