זכרונות ה-DDR4 המהירים ביותר שתוכלו למצוא בחנויות • HWzone
מחשביםזיכרון

זכרונות ה-DDR4 המהירים ביותר שתוכלו למצוא בחנויות

חברת משיקה קיט כפול חדיש בסדרת ה-Vengeance LPX שלה, שנראה בדיוק כמו כל השאר – אך יעלה לכם יותר מ-3,000 שקלים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כלפי חוץ זה נראה כמו עוד קיט של זוג מודולים בנפח 16GB כולל מסדרת ה-Vengeance LPX של Corsair, שניתן להשיג בגווני שחור, לבן אדום כחול ובמחירים שמתחילים מתחת לרף פטור המע"מ של 75 דולר עבור מהירויות של 3,000MHz ופחות – אבל מתחת לציפוי מתכתי מדובר במוצר המבוסס על שבבי המתקדמים ביותר שירדו מפס הייצור עייפים.

Corsair השיקה מוצר DDR4 חדש שמאפשר לה לחטוף את כתר הביצועים לעצמה – תודות לתדר בסיס אדיר של 4,866MHz שנתמך היישר מן המפעל, בתזמוני CL18 ובמתח עבודה בסיסי גבוה יחסית של 1.5 וולט עם ייעוד עבור מערכות מתקדמות במיוחד שמבוססות על מעבדי או מעבדי עדכניים.

מהירות חדשנית – ומחיר מטורלל

מודולים מתקדמים שכאלה שמבוססים על שבבים נבחרים ואיכותיים במיוחד מבית חברת מיקרון נועדו לספק גמישות מירבית למערכות המיועדות להמהרה מירבית, בין אם באמצעות קירורי אוויר או מים ובין אם באמצעות קירורים אקזוטיים יותר שלוקחים את הטמפרטורה אל איזור של מינוס 180 מעלות צלסיוס או פחות – והמחיר אקזוטי בהתאם ועומד על 985 דולר, לא כולל תוספת מס. מדובר במחיר שגבוה פי 15 ממחיר Vengeance LPX הזולים ביותר בנפח 16GB שתוכלו למצוא בחנויות, כך שמיותר להסביר כי מדובר במוצר קיצוני עבור נישה מסויימת מאוד של צרכנים.

יתכן כי אחת הסיבות להשקה הרשמית הזו של Corsair, שמהווה תוספת מינימלית לכל הדעות מעל קיטים של זכרונות DDR4 במהירות 4,800MHz שהיו המהירים ביותר בחנויות עד היום, היא השיא אותו סיפקה לנו המתחרה הגדולה G.Skill לפני כמה ימים – תדר אפקטיבי של יותר מ-6GHz (או 6,016.8MHz, ליתר דיוק) לראשונה אי-פעם עבור זכרונות DDR4, במסגרת קיצונית מבוססת חנקן נוזלי של מודול 8GB בודד מסדרת ה-Trident Royal Z היוקרתית.

מצליחה להקדים את המתחרות הגדולות שלה עם הצעד הטרי הזה – אך סביר להניח כי לא יעבור זמן רב עד שנראה גם אותן מתקדמות ממהירות 4,800MHz למהירות 4,866MHz ואולי גם 4,900MHz

זכרונות בתקן ה- מתקרבים אל קצה גבול היכולת המעשית שלהם, כך נראה, גם כאשר מדובר במודולים בעלי סטנדרטי שנמכרים בחנויות וגם כשמדובר במודולים שעברו המהרה עד לקצה אצל המקצוענים הבולטים בתחום – ובקרוב נוכל להתחיל ולפנטז על השיאים החדשים אליהם ניתן יהיה להגיע עם דור הזכרונות הדינאמיים הבא, כאשר לוקחים בחשבון כי מודולים ראשונים בתקן ה-LPDDR5 החסכוני בייצור המוני מבית נהנים ממהירויות פעולה אפקטיביות ענקיות של 5,500MHz (או 5,500 מיליון פעולות העברת מידע בשנייה, אם לדייק).

שיא ההמהרה הבינלאומי הטרי הזה מבהיר כי אנחנו מתקרבים אל הקצה, לפחות בכל הנוגע ל- – בעוד שהשמיים הם הגבול עבור התקן העתידי שיחליף אותו בקרוב


תגיות
Back to top button
Close
Close