זכרונות בארבעה ערוצים - מגדילים נפחים • HWzone
מחשבים

זכרונות בארבעה ערוצים – מגדילים נפחים

יופי מעל לכל?

 

בביקורת זו קיבלתם טעימה מהכל, מזכרונות איטיים ופשוטים, מכאלה בעלי קיבולת עצומה וגם מכאלה המיועדים לשאפתנים הגדולים ביותר. ערכנו גם מבחנים בשלל משחקים אך חסכנו מכם את הצגת התוצאות מהעובדה הפשוטה שבין הערכה המוגדרת "איטית ביותר" ועד לערכות בעלות תדר של 2133 מגה-הרץ לא נצפה ולו הבדל אחד.

 

הבדלים כן נצפו בתוכנות בדיקה כמו AIDA64 שמבליטה בצורה טובה את ההבדלים באמצעות בדיקת מהירות הקריאה וההעתקה שם בלטו במיוחד שני . האחד הוא ה-Vengeance של Corsair והשני הוא ה-RipJawsZ 2133Mhz של G.Skill. לנפח הזכרון אין חשיבות גדולה במבחנים אותם ערכנו מהסיבה שאף אחד מהם לא מגיע לניצולת הגובלת בקיבולת הזכרונות.

 
עצתינו אליכם
 
לא משנה באיזו ערכת שבבים אתם משתמשים וכמה חריצי זכרון יש בלוח האם שלכם, בחירת זכרון צריכה להיעשות בראש ובראשונה בהתאם לאופן השימוש במחשב ולדרישת הנפח. במידה ואתם צריכים דגש בנפח, לכו על DDR3 בקיבולת 4 גיגה-בייט הזולים ביותר שתמצאו. כמו שאתם רואים, הבדל הביצועים לרוב זניח לחלוטין ולא ישפיע על המטלות אותם אתם צריכים לבצע במחשב.

 

חשוב לזכור שיש משתמשים רבים אשר מעוניינים בדברים כמו מראה, ואספקט זה אסור לזנוח. במידה ואתם מעוניינים בזכרונות אשר לא רק יכילו את הנפח המתאים אלא גם יראו יפה לכו על הזולים ביותר אשר מכילים גוף . שבבי הזכרון כשאינם מומהים לא מגיעים לטמפרטורת עבודה גבוהה כלל כך שתפקידו פעמים רבות לשמש אך ורק למראה.

 
 
הזכרונות אשר הראו בממוצע כללי את הביצועים הטובים ביותר מבין כל הזכרונות אשר בחנו הם RipJawsZ 2133Mhz 16GB מבית G.Skill ועל כך מגיעה להם את מדליית הזהב.
 
מקום ראשון – G.Skill RipJawsZ 2133Mhz 16GB DDR3
הביצועים הטובים ביותר
 
 
את המקום השני יקטפו הזכרונות בעלי המראה המרשים ביותר. מבין כל הזכרונות אשר נבחנו, היו אלו הזכרונות מבית AVEXIR שהצליחו להדהים אותנו עם מראה שאין שני לא באמצעות נורות לד כחולות וגוף שחור. מבין שתי הערכות אשר בחנו זו שהובילה בביצוועים היא כמובן זו בעלת מהירות של 2000 מגה-הרץ אך דווקא הנפח הוא זה שהרשים אותנו והוא הולם את המראה העתידי, לכן את המקום השני קוטפת הערכה בעלת הנפח העצום.
 
מקום שני – AVEXIR 1333Mhz 32GB DDR3
העיצוב הטוב ביותר
 
 
את המקום השלישי אנו שומרים לזכרונות אשר נגישים יותר למשתמש מבחינת עלותם. בהתחשב בזה שהבדל הביצועים בין כל הזכרונות אשר בחנו יחסית זניח, וההבדל היחיד המשמעותי הוא בנפחים בחרנו בזה בעל יחס העלות הגבוה ביותר לנפח. הזכרון מדגם RipJaws Z 1600Mhz בנפח 16 גיגה-בייט נושא את היחס הגבוה ביותר בין מחיר לנפח הזכרון ונמכר ב-100 דולרים בלבד (אפשר בארץ למצוא את הערכה ב-600 עד 700 שקלים).
 
מקום שלישי – G.Skill RipJawsZ 1600Mhz 16GB DDR3
התמורה הטובה ביותר
 
 
חשוב לנו לציין כי ה-Vengeance מבית Corsair צמוד בביצועיו לזכרון המהיר מבית G.Skill וכי הזכרון מסוג Vengeance LP צמוד במחירו לזכרון ה-1600Mhz מבית G.Skill כך שבמידה ומסיבות אסטטיות תעדיפו אותם, הפרש המחיר והביצועים יהיה זניח בהתאמה.


העמוד הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
תגיות

10 תגובות

 1. סוף סוף
  עכשיו ברור מעבר לכל שאין הבדל בין זיכרון חד ערוצי לדו ותלת
  כל הכבוד

 2. שאלה למבינים
  כפי שהראו התוצאות של קריאה/כתיבה /העתקה
  יש הבדל ברור בין ערוץ אחד ל 2 ו 3 ו 4
  האם כדאי לשים תמיד שתי סטיקים ולא אחד?

 3. בקשר לזכרונות של AVEXIR
  אהבתי מאוד את העיצוב של הזכרונות האלו ואת התאורה הרנדומלית שיש בהם ורציתי לדעת האם זכרונות אלו כבר קיימים בארץ , אם כן אז איפה ? , והאם הזכרונות הללו מתאימים גם ללוחות אם כמו Asus P8Z68 Socket 1155 לדוגמא ?

 4. ל-5 ול-4
  5 – התשובה היא בהחלט כן, סט ה-32GB עבד בצורה מושלמת ב-P8P67 PRO שלי.

  4 – על אף ההבדלים הגדולים שנראו במבחן הזה אני יכול להעיד בבטחה שעדיין לא תרגיש בהבדלים כשמדובר בכמות זכרון זהה. מה שהכי נכון למשתמש הבייתי לעשות היום ע"פ דעתי היא לקנות סטיק בודד של 4GB ב90-115 שקלים, ובעתיד הרחוק להוסיף נוסף שגם יכפיל את הכמות וגם ישלים למערך דו ערוצי

 5. ל-6
  אני אשמח אם תאמר לי היכן ניתן למצוא זכרון של 4 גיגה במחיר שרשמת. הזולים ביותר מתחילים ב130 בחנויות כמו KSP ואייבורי…

 6. השאלה שצריכה להישאל היא
  כרגע לוחות האם של LGA2011 יקרים בכמה מאות שקלים מאלו של LGA1155. האם ומתי יצא מעבד ivy briedge LGA2011 במחיר שפוי ולא מטורף לחלוטין.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close