זיכרון DDR4 ב-CES 2014 – הביטו בעתיד הזיכרון

יצרניות הזיכרונות מתחילות להכריז על דגמי ה-DDR4 אשר יושקו מאוחר יותר השנה
 
זיכרונות ה-DDR4 אשר נמצאים בפיתוח כבר יותר מחמש שנים יספקו ביצועים גבוהים יותר מאשר ה-DDR3, רוחב הפס של ה-DDR4 צפוי להיות בכ-50% גדול יותר מאשר ה-DDR3 וצריכת החשמל נמוכה יותר בכ-35%. בנוסף, זיכרונות DDR4 יהיו אמינים יותר מאחר והם עוברים יותר מבדקים.
 
מספר יצרניות זיכרונות הציגו בכנסCES  הנערך בימים אלו זיכרונות DDR4 ביניהם  Crucialאשר הציגו את סדרת ה-Ballistix DDR4 במהירות 3000 מגה-הרץ ו-ADATA אשר הציגו זיכרונות DDR4 בנפחים של 8 ו-16 גיגה-בייט במהירות של 2133 מגה-הרץ עם תזמוני CL15 העובדים במתח של 1.2 וולט. שתי היצרניות המדוברות משתמשות בשבבי Micron.

סמסונג הציגו שבוע שעבר לראשונה זיכרונות LP-DDR4 לשוק המכשירים הניידים. הזיכרונות מיוצרים בתהליך ייצור של 20 ננו-מטר ומציעים מהירות גבוהה ב-50% תוך צריכת חשמל נמוכה ב-40% מאשר זיכרונות LP-DDR3.

יש לציין שהזיכרונות אשר הוצגו הם דגימות ראשוניות של הדור החדש ובהמשך יגיעו זיכרונות בעלי מאפיינים טכניים מתקדמים משמעותית. בנוסף, יצרניות הזיכרונות עובדות יחד עם אינטל כדי לאשר את תקינת XMP 2.0
 (Extreme Memory Profile)אשר תאפשר אופטימיזציה בין לוח האם לזיכרונות.
 
מכשירים ניידים כדוגמת טאבלטים לא יקבלו את הזיכרונות החדשים בעתיד הקרוב מאחר שרק כעת הם משודרגים לזיכרונות LPDDR3 והתקינה ל-LP-DDR4 עדיין לא הושלמה.
 

דגמי ה-DDR4 הראשונים יושקו לשוק השרתים באביב 2014 ואלו המיועדים לשוק הפרטי יושקו ברבעון האחרון של 2014, בערך בזמן שיושקו מעבדי האקסטרים Haswell-E. באשר למחיר, זיכרונות ה-DDR4 ימכרו במחיר פרמיום שמעורך ב-30% יותר מ-DDR3 עד תחילת שנת 2015 ואז יחלו להימכר במחירים דומים לאלו של מחליפם.