זה מתקרב: השקת דור ה-Core השמיני של אינטל מגיעה ב-21 באוגוסט • HWzone
מחשביםמעבדים

זה מתקרב: השקת דור ה-Core השמיני של אינטל מגיעה ב-21 באוגוסט

שש ליבות וארבע ליבות במחירים זולים יותר, גם בניידים וגם בנייחים, קרובים יותר מאי פעם

אנחנו עדיין מתאוששים מההשקות הרשמיות של מעבדי ה-Threadripper מ- ומעבדי ה-HEDT המתחרים של ממשפחות ה-Kaby Lake-X וה-Skylake-X, והנה נראה שאנחנו צריכים שוב להכין את עצמנו לעוד מידע חדש ודגמים חדשים שיתחרו על הכיס ועל לב המערכת הבאה שלנו – דור ה-Core המיינסטרימי השמיני של , עליו כבר שמענו אינספור שמועות ונבואות תחת שמות הקוד Cannon Lake ו-, יוצג באופן רשמי בפעם הראשונה בהחלט ב-21 באוגוסט.

אירוע ההכרזה ייערך בסמוך לאירוע משמעותי אחר, ליקוי חמה מלא שייראה לכל רוחבה של ארצות הברית בפעם הראשונה מאז שנת 1918 – משהו שללא ספק עשוי לשחק תפקיד מוחשי כלשהו במסגרת ההשקה הלכה למעשה, בהתחשב בכך שבחברה מזכירים את יכולות המציאות המדומה בתור אחד מהתחומים שיככבו בדור המוצרים החדש (וכבר קיבלנו תקדים לשימוש של ענקית השבבים בטכנולוגיה זו על מנת ליצור מסיבת עיתונאים שתהדהד חזק מהרגיל במדיה המקוונת).

הנה זה מגיע

אנחנו עדיין לא יודעים אילו דגמים ספציפיים יוצגו לנו בעוד קצת פחות משבועיים ואילו דגמים יישמרו למועד מאוחר יותר, אך ברור למדי כי באינטל מעוניינים להבטיח שיש להם ארסנל מלא של חדשים (ומחשבים המבוססים עליהם) שמוכנים לעונת הקניות הגדולה של סוף השנה האזרחית – ושילוב של דקיק בפוסטר ההכרזה הרשמי מעניק לנו רמז עבר על מה שניתן לצפות לו.

חדשים יהיו שם בוודאות כמעט מוחלטת לפי התמונה הזו, אבל מה לגבי אחיהם השולחניים?

רוב השמועות שמסתובבות להן בשוק נכון לעכשיו מתייחסות דווקא למעבדים הנייחים החדשים של החברה, ממשפחת ה-Coffee Lake, כאשר הדיווח האחרון מתיימר לעשות סדר במשפחת ה- i3 ולתקן את אשר שמענו רק לא מזמן – דגמים תקציביים אלו אכן יהנו מארבע ליבות עיבוד פיזיות, לראשונה, אך לא יכללו תמיכה בטכנולוגיית ה-HyperThreading להכפלת כמות הליבות הלוגית. שלושה דגמים שונים לכל הפחות יהנו מתדרי עבודה בסיסיים של בין 3.6GHz ל-4GHz (ללא יכולת טורבו כלשהי), ואחד מהם אף יהיה מסוג K עם מכפלת תדר פתוחה שתאפשר המהרה קלה שלו – כך שנראה כי i3 החדשה תהפוך להיות כל מה שהתרגלנו לקבל ממשפחת ה- i5 בחצי העשור האחרון, וזו בהחלט התפתחות מבורכת.

הפירוט החדש אודות מעבדי ה- i3 של הדור השמיני נשמע הגיוני יותר מזה שקיבלנו לפני מספר ימים – ועשוי להעניק חיים חדשים גם למעבדי ה- וה-Celeron המוזלים וכפולי הליבה של הדור הבא

אז האם ההכרזה ב-21 באוגוסט תספק לנו מעבדי Cannon Lake חסכוניים ב-10 ננומטר, מעבדי Coffee Lake נייחים או מעבדי Coffee Lake עם כמות מוגדלת של ליבות? אנחנו נחזיק אצבעות לכך שלמעשה יהיה זה שילוב של קצת מכל דבר. צפו לעוד עדכונים בקרוב.

תגיות

4 תגובות

  1. שאלה , i3 8300 יהיה חזק יותר מ i5 7600 ? האם הוא כדאי למשתמש הביתי ? והאם הוא יהיה זול יותר מ i5 7600 ?

  2. בהחלט יש מה לצפות, קפיצה משמעותית מזה שנים של יובש.. תודות ל- AMD.

    כל מי שמשדרג מחשב – ממש מיותר לקנות עכשיו, שווה לחכות..

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close