וגר HD DVD עם Blu-ray? • HWzone
מחשבים

וגר HD DVD עם Blu-ray?

LG, ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית, מציגה השבוע ב-CES, לראשונה בעולם, צורב שמסוגל לכתוב על תקליטורי Blu-ray, לקרוא ולכתוב על תקליטורי CD ו-DVD, וגם לקרוא (לצערנו רק לקרוא בינתיים) תקליטורים בפורמט HD DVD. הכונן החדש נראה כמו פרק חדש במלחמה ארוכת הימים בין שני הפורמטים, ואנו מקווים כי הוא יהיה עוד שלב הדרך הארוכה לפתרון כולל שיקל על הצרכנים.

הצורב החדש יקבל את השם (בדומה לשמות אותם נתנה LG לכונני הסדרה הקודמת שלה) GGW-H10N וישווק כחלק מקו מוצרים חדש אשר יישא את השם Super Multi Blue (בדומה ל-Super Multi DVD). הוא יתמוך בפונקציית האבטחה SecurDisk, שפותחה תוך שיתוף פעולה עם Ahead (החברה שמפתחת ומפיצה את תוכנת הצריבה הפופולרית Nero). הצורב יצרוב תקליטורי Blu-ray במהירות של עד 4X, בניגוד לצורבים שהוצגו עד היום שתמכו רק ב-Blu-ray (ולא ב-CD ,DVD ו-HD DVD) ובמהירות צריבה של 2X בלבד.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןה-GGW-H10N של LG

LG השיקה ב-CES לא פחות מ-9 צורבים חדשים (פנימיים וחיצוניים), כולל ה-GSA-H42N וה-GSA-H42L – צורבי DVD במהירות של 18X, וה-GSA-H30N – צורב DVD חדש בממשק SATA.

בבכורה עולמית נוספת, LG השיקה בתערוכה גם נגן אשר מסוגל לקרוא ולנגן סרטים גם בפורמט HD DVD וגם בפורמט Blu-ray. ב-LG דיברו לראשונה על האפשרות של השקת נגן שכזה לפני מספר חודשים. גם בסמסונג דיברו על כך אך החליטו לבסוף לגנוז את הרעיון, כנראה בעקבות לחץ מסיבי מתוך מחנה ה-Blu-ray. נראה שלחץ זה לא הצליח לגרום ל-LG לעשות צעד דומה, מעבר לדחיית ההשקה מ-2006 ל-2007.

הנגן החדש של LG אשר נושא את השם BH100 ובאופן לא מפתיע ישווק גם כחלק מאותו קו המוצרים הנושא את השם Super Multi Blue, יגיע לארה"ב במהלך הרבעון הראשון, כלומר, עד סוף מרץ ומחירו לצרכן יעמוד על 1,200 דולרים. עוד לא ידוע אם הנגן יגיע גם לאירופה (וישראל) ואם כן, מתי ומה יהיה מחירו. אולם על פי מידע נוסף שהתפרסם, מאחר הנגן אינו תואם באופן מלא לדרישות של פורמט ה-HD DVD הוא ישווק ללא הלוגו שלו.

Time Warner, אחת מחברות המדיה והתקשורת המובילות בעולם, תוקפת את המלחמה השוררת בין שני הפורמטים מכיוון אחר והודיעה על השקת Total HD (ר"ת Total Hi Def), תקליטור המשלב את שני הפורמטים המדוברים. תוך שימוש בתקליטורי חדש זו תשווק החברה סרטים וסדרות גם בפורמט Blu-ray וגם בפורמט HD DVD, על גבי תקליטור אחד. כך, ניתן יהיה לנגן את הסרט או הסדרה על גבי כל נגן, בין אם הוא תומך רק בפורמט הראשון או רק בשני.

אם כן, שדה הקרב של מלחמת ה-HD DVD ב-Blu-ray זכה לתוספת חדשה מ-LG, ואין ספק שהמשך המלחמה בין שני המחנות פוגעת ותפגע במכירות שלהם. לראיה, במהלך שנת 2006 נמכרו בכל העולם 250 אלף נגנים, משני המחנות זאת בעוד הצפי קודם לכן עמד על 750 אלף יחידות. כמו-כן, סביר להניח שבעתיד הקרוב נראה חידושים נוספים מחברות אחרות, כמו לדוגמא הפורמט הסיני EVD, אשר מגיח מאחור ומנסה לגנוב לשתי המתחרות את המקום הראשון.


תגיות

6 תגובות

 1. אני חושב LG לקחה יוזמה טובה
  בכך שאיחדה את שני הפורמטים ביחד בצורב אחד.
  אני במקומה היתי מוציא במקביל ,לצורב שתומך בשני
  פורמטים כונן שקורא את שניהם.
  הם ישברו את המלחמה, אם היה כונן וצורב, ושניהם
  יתמכו בכל הפורמטים.
  בזה שהלקוח החכם יקנה צורב/כונן שתומך בשניהם.

 2. צפוי
  כמו עם הפלוס והמינוס של הDVD בזמנו… שיאחדו את סוגי הצריבה

 3. מילה מהחתול: עדיף SATA על פני כונן IDE ?
  אני קונה מחשב חדש ומציעים לי כונן צורב SATA ב איזה 600 ש"ח במקום Pioneer DVR-111DBK Black x 16 DVD±RW ב 200 . . . מה זאת הנפצה חדשה בשוק ? יש טעם להשקיע במה שמציעים לי שזה:
  Plextor PX-760SA x18 Internal Retail White/Black S-ATA DVD-RW
  אולי עדיף משהו אחר? (אני מוגבל לחנות הזאת עקב מגוריי במרכז)
  http://logicpc.co.il/heb/itemlist.aspx?cnam=A00075

 4. לחתול
  לא, עם הפרש מחירים כזה זה ממש לא שווה, ההבדל היחד ביניהם זה כבלים דקים ונוחים יותר (תאורטית הSATA אמור להיות מהיר יותר אבל הכוננים פשוט לא מגיעים למגבלת מהירות אפילו של הIDE אז זה לא ממש משנה)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close