ה-Radeon Fury בביקורות: חיים ומוות ביד ההמהרה

כרטיס המסך השני שמבוסס על ליבת ה-Fiji כבר כאן, עם ביצועים שמתעלים על ה-GTX 980 אך בתוספת מחיר שמסבכת את העניינים

כמובטח, AMD הסירה את אמברגו המידע שלה מוקדם מהצפוי – וביקורות ה-Radeon Fury החלו לזרום אל הרשת. האם כרטיס ה-550 דולר (ומעלה) הזה הוא נקודת האמצעי האידיאלית בין עבור גיימינג באיכות המירבית? הפרטים לפניכם.

בניגוד ל-Radeon Fury X אשר הוצע בעיצוב רפרנס בלבד שאותו לא הורשו הפרטנריות של AMD לשנות, ה-Radeon Fury הושק למעשה ללא עיצוב רפרנס כלל, אלא בהתבסס על עיצובים עצמיים משתי יצרניות בלבד – Sapphire ואסוס, כשהראשונה מציעה זוג דגמי Tri-X עם קירור מאסיבי בהתבסס על מעגל רפרנס קומפקטי (כמו זה של ה-Fury X), והשנייה מציעה דגם STRIX אחד אשר מתבסס על מעגל מודפס מותאם בגודל מלא, ומציעה תמיכה בטכנולוגיית ה-0dB לכיבוי המאווררים של הכרטיס במצב שבו תנאי הסביבה קרירים מספיק בכדי לתמוך בכך.

ffr6 ffr7

אנחנו חסידים גדולים של כרטיסי מסך בלתי סטנדרטיים עם טכנולוגיות ומערכי קירור מתקדמים, אך "הצרה" במצב שבו אין עיצוב רפרנס הוא שליצרניות הרבה יותר קל לספק כרטיס עם מיתוג ייעודי ולשאוף לגזור עליו קופון שמן יותר – וכך, הכרטיס הבסיסי של Sapphire אומנם מתומחר ב-550 דולר כמומלץ, אך דגם ה-OC שלה יוצר במחיר של 570 דולר, ואילו ה-STRIX של אסוס יוצע ב-580 דולר, כשכל תוספת כזו פוגעת באופן טבעי ביחס העלות/תועלת הכללי של ה-Fury.

ffr
דומים, אבל שונים במחיר.    מקור: anandtech.com

ffr5

נעבור לביצועים עצמם: כאן, ה-Radeon Fury בהחלט הצליח במשימתו העיקרית – הוא מהיר מהמתחרה הקרוב ביותר שלו, ה-GTX 980. ההבדלים אינם גדולים ועומדים על כ-6 עד 7 אחוזים בממוצע ברזולוציית 2160p, אך גם הפעם ב-AMD מוכיחים את הפוטנציאל שלהם במעבר ל-Ultra HD, שם ה-Fury זורח וההפרש מטפס לסכום דו ספרתי של כ-12 עד 14 אחוזים בממוצע. ברזולוציות FullHD ומטה משם ניתן לראות שיוויון בין שני כרטיסי המסך המתקדמים הללו, ואף התהפכות של המגמה – אך עבור רזולוציות כאלו כנראה שעדיף להסתפק בכרטיס פשוט קצת יותר, ולחסוך את ההפרש לטובת היום שבו ניתן יהיה לרכוש מסך 4K איכותי במחיר תחרותי.

ffr10
מקור: hardwarecanucks.com

למרות יתרון הביצועים בקו הפתיחה, לא הכל ורוד עבור הדגם החדש של AMD. החסרון הגדול ביותר של ה-Fury X מהגר, לצערנו, גם לאח הקטן – ולמרות קירורי האוויר המאסיביים והאפקטיביים שהצמידו לו Sapphire ואסוס, יכולת ההמהרה של הכרטיסים מוגבלת תוכנתית (ואולי גם קושחתית) ל-10 אחוז בלבד לליבה, לצד יכולת המהרה של כ-10 אחוז, לכאורה, גם לזכרון ה-HBM החדיש. הדבר צורם במיוחד בשל העובדה שה-GTX 980 שניצב מעבר ידוע כאוברקלוקר מעולה, שרוב דגמיו יכולים לפעול ללא בעיות בתוספת של 15 אחוז ואפילו 20 אחוז לתדרי הליבה, שמעניקים תוספת ביצועים בפועל של 10 עד 13 אחוז ומצמצמים מאוד, ואולי גם מבטלים לחלוטין, את יתרון הביצועים היחסי איתו מגיע ה-Radeon Fury במצב סטנדרטי.

ffr1 ffr2

לפי techpowerup ל-Fury יש הובלה בביצועים (ברזולוציות של מעל FullHD, כאמור), אך בכל הנוגע לצריכת הספק וביצועים לכל וואט המצב הוא שונה לגמרי – אם כי גם כאן ניתן לראות שיפור גדול מצידה של AMD לעומת דור ה-Hawaii

אנחנו מאוד מקווים שב-AMD יאפשרו ביצוע המהרה ראוייה יותר שתוכל למצות את מלוא פוטנציאל ליבת ה-Fiji מתישהו בהמשך הדרך, אך עד שזה יקרה יהיה קשה מאוד להמליץ על רכישה של אחד מהכרטיסים המתקדמים והבלתי סטנדרטיים, שכן כמעט כל היתרונות שלהם הופכים לבלתי רלוונטיים במצב שבו תדר הליבה לא חוצה את רק ה-1,110 מגה-הרץ.

ffr9ffr8

לפי מדדיו של האתר techreport, ה-Fury לא מצליח לחלוף על פני ה-GeForce GTX 980 – לא בביצועים, לא ביציבות הביצועים היחסית, וגם לא במחיר כפי שאנו כבר יודעים

בסופו של יום, ניתן להכריע ולומר כי פעם נוספת אין לנו הכרעה מוחלטת בעצם – כל מי שיחפשו כרטיס עם ביצועים טובים יותר 'היישר מהקופסא', בייחוד בעבור הסתכלות אל העתיד ורזולוציות ה-4K שהוא מביא איתו, יוכלו לבחור להשקיע עוד כמה עשרות דולרים (או כמה מאות שקלים בתרגום לשוק העברי) ב-Radeon Fury, אך מנגד כל מי שלא יחששו מביצוע המהרה ומראש לא מכוונים אל תחום רזולוציות העל, יוכלו לקבל תוצר סופי זהה ואולי אף מעט טוב יותר מהמתחרה GeForce GTX 980, ובמחיר מופחת לכאורה.

עוד כרטיס טוב מבית AMD, שלא ממש ממצה את הפוטנציאל שלו בשל החלטות תמוהות משהו של היצרנית מקור: sweclockers.com
עוד כרטיס טוב מבית AMD, שלא ממש ממצה את הפוטנציאל שלו בשל החלטות תמוהות משהו של היצרנית
מקור: sweclockers.com

סימן השאלה המרכזי שנותר לנו עתה נוגע ל-R9 Nano המדליק – מתי הוא יגיע אלינו, כיצד הוא ישתלב בהיררכיית התמחור של AMD, אילו ביצועים הוא יספק והאם באמת יוכל להיות יעיל פי 2 מכרטיסי ה-Hawaii. השעון אופס והספירה לאחור החלה, שוב.

 1. fp581

  באמת? אתם לא ממליצים על כרטיס מסך שהוא יותר חזק וקצת יותר יקר (בדולרים ותלוי בגירסה) כי ההמהרה מוגבלת ל10%? אני מנחש שלא השוותם את ההמהרה מול המהרה כי לפי מה שאתם אומרים פה אם ממהירים את ה980 הוא משתווה וקצת עוקף את הדיפולט של הכרטיס הזה שזה אומר שאם תמהירו את הfury הוא עדיין ינצח… שוב פעם כתבה מתחילה טוב ומסתיימת בטימטום גמור… בבקשה תלמדו לא להגיד שטויות ולבדוק את הנתונים ולא להגיד אולי יותר מהיר או אולי שווה בהמהרה כי אין לכם באמת מושג (כי לא בדקתם)

  11/07/2015 בשעה 11:37
 2. djelectric

  אולי במקום שתפתח את הג'ורה על כתב באתר תבדוק בעצמך. הנה דוגמה:
  באתר TPU לאחר המהרה, סיים ה-ASUS STRIX ב-6.4 אחוזים מהיר יותר
  http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_Fury_Strix/34.html
  זאת או אומרת, שכאשר ההפרש הרלוונטי בין ה-FURY ל-GTX 980 הוא 7.5% ב-1440P, ההפרש הזה גדל ל-14.4%

  כאן:
  http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_980_G1_Gaming/30.html
  אפשר לראות שלעומת ברירת מחדל, משפר ה-G1 של GB כ-21% ביצועים נטו לאחר אוברקלוק (ללא תוספת מתח אפילו).

  לוקחים את המספר הזה, חוזרים להשוואה של הFURY, ומוסיפים 21% ל-93% של GTX 980
  http://tpucdn.com/reviews/ASUS/R9_Fury_Strix/images/perfrel_2560.gif
  מה שאתה תראה בטבלא הזאת אם תוסיף את השניים מומהרים, זה את ה-GTX 980 יושב ב-112%, ואת ה-FURY יושב ב-106.4%.

  לא מסובך.

  11/07/2015 בשעה 11:50
 3. HuGeMouTh

  כל עוד אף אחד לא בדק FURY נגד G1/HOF/כל מפלצת אחרת באותה רזולוציה, עם OC ובאותם המשחקים אי אפשר להגיד את מה שכתבת. אתה מתבסס על משחק אחד שנבדק ברזולוציות שונות, אי אפשר להגיד שזה מייצג משהו.

  11/07/2015 בשעה 12:13
 4. djelectric

  Battlefield 3 זה Best case scenario. זאת אומרת, הממוצע שיפור במשחקים יהיה לרוב מעט נמוך ממנו. זה לא כל כך משמח, אלא יותר מגדיל את ההפרש בין השניים.
  עוד לא ראיתי ביקורת של FURY שבה הוא שיפר יותר מנתח הביצועים הפצפון הזה ב-OC, וזה פחות או יותר מאשר שהוא ישאר מאחורי גרסאות 980 מתקדמות שלמיניהן, יתכן שבקו אחד או אפילו מאחורי 980 רפרנס.

  11/07/2015 בשעה 12:16
 5. omertgm

  הקטע הכי חריג עם הכרטיס ה"בסדר" הזה היא העובדה שרק 2 יצרניות מציגות דגמים שלו. הרוב הגדול, גם בין המובילות -EVGA, MSI GIGABYT- בחרו שלא להשקיע בו. חסר תקדים למיטב זיכרוני בכרטיס קצה עליון.

  וגם ללא OC ידני, כשמסתכלים על דגמים מומהרים מהמפעל (out of the box) הבדל הביצועים מצטמצם לזניח. ושוב FURY , וכמו FX, הופך להיות הבחירה הפחות משתלמת עבור רוב הציבור.
  AMD שוב מפספסים בדברים הקטנים ומכשילים את עצמם באופן כמעט טרגי.

  11/07/2015 בשעה 12:31
 6. klayton

  אף אחד לא מזניח דבר וגם ככה הכרטיסים לא זמינים עד ה16.

  הבעיה העיקרית איתם זה המחיר.

  11/07/2015 בשעה 12:46
 7. HuGeMouTh

  יכול להיות שיש בעיות מלאי וחברות אחרות כרגע יושבות בצד כי זה לא משתלם. סביר להניח ש SAPPHIRE בעדיפות גבוהה יותר ואחריהם לפני נתח שוק.

  אני חושב שיש פה יותר מידי משתנים בשביל להתבסס על משחק אחד, כל עוד לא בדקו את מה שאתה אומר לעומק אי אפשר להגיד שום דבר חד משמעי.

  11/07/2015 בשעה 13:02
 8. Idanp

  יש כאן כמה אנשים שאוהבים להכפיש את amd , וזה כבר הפך להיות כדור שלג
  אם זה על הדרייברים או פיצ'רים מיותרים לחלוטין של המתחרה שמראים אותם כיתרונות מוחצים !
  בתכלס הfury חזק יותר עד 25%~ מה980 ומגיע אפילו ל30% הפרש ב4k ! ספק אפילו אם 980 מומהר למקסימום ישתווה אליו בסטוק
  וזה עוד עם דרייבר ראשון שסביר שיהיה עוד שיפור משמעותי בהמשך
  אם המחיר בארץ יהיה דומה או בהפרש קטן אין כאן התלבטות בכלל

  11/07/2015 בשעה 13:38
 9. urib

  אף כרטיס משום חברה! לא נותן חווית גיימינג ראויה ל4K.
  שורה תחתונה: אפשר להמשיך לפנטז על 4K ב-60FPS ולא משנה אם אתה שייך למחנה האדום או הירוק.

  11/07/2015 בשעה 13:59
 10. klayton

  כרטיס יחיד לא, אבל יש בהחלט שיפור עם המערכים ומן הסתם זה אינטרס כלכלי יותר של 2 הצדדים.

  11/07/2015 בשעה 14:41
 11. yonidahan

  AMD הפכו להיות פה מוקצה:D
  כל הזמן אני אומר לילדים שלי שאני מיוחד….כניראה שאני טועה, אני פשוט מהדורה מוגבלת 🙂

  11/07/2015 בשעה 17:45
 12. Yoram_gini

  אז קיבלתי כרטיס כמו 980 רק בלי הפיצ'רים של אנוידיה
  אז למה שאקנה אותו
  אקנה אנוידיה עם הפיצ'רים ועם הדריברים ואיכות התמונה.

  עוד דור שבו AMD רק מדביקה את הפער במקום לפרוץ דרך.

  12/07/2015 בשעה 00:59
 13. David_K

  איכות תמונה? ופיצ'רים כמו gameworks שפוגעים בביצועים שלהם רק טיפה פחות. כל הבעיות שיש לAMD עם משחקים מסוימים זה כי החברות מסרבות לשתף איתם פעולה בגלל הסכמים דרקוניים של Nvidia.

  ונראה איך אתה צוחק כשה980 שלך יקבל דרייברים שמורידים מהביצועים של הכרטיס כדי לגרום לכרטיסים חדשים להראות טוב עוד יותר בזמן.

  בינתיים NVIDIA צוחקת עם הכסף שלך לבנק.

  12/07/2015 בשעה 01:07
 14. omertgm

  יש לך דוגמאות לזה שדרייברים מורידים FPS עבור אותם הגדרות?

  12/07/2015 בשעה 01:17
 15. David_K

  Freesync לאט לאט נכנס לשוק ויותר ויותר מסכים תומכים בזה.
  Mantle אולי לא תפס אבל הוא הראה לעולם את הבעיה עם dx11 והכין לdx12 את השטח בכך שראו את הצורך בlow level api ודווקא על מעבדים חלשים כן ראו שיפור בביצועים כי המעבד הגביל פחות את הביצועים.
  בקשר לדרייברים. זה נראה שהם פשוט ויתרו על כל דבר שהוא לא maxwell כשזה נוגע לאופטימיזציה ומנגד כל כרטיסי הgcn מקבלים את כל השיפורים. סתם לדוג' הGTX 760 היה חזק כמעט בעשר אחוז מה270x היום עם דרייברים מעודכנים יש המון משחקים ש270x עוקף אותו. כרטיסים שהיו חלשים מהמתחרים שלהם בצד הירוק היום הרבה יותר קרובים ואף עוקפים את החברים הירוקים שלהם. וזה לא כי AMD טסו קדימה. אלה כי NVIDIA תקלה את הכרטיסים האלו במקום.

  12/07/2015 בשעה 01:55
 16. omertgm

  הכל טוב ויפה שזה נכנס לאט לאט וש-AMD הראו לעולם את נפלאות low level api ושהם הראשונים לHBM וכולי ולכולי. אבל אם אתה משקיע בלי לקבל תמורה כל האסטרטגיה שלך פושטת רגל. הבעיה היא שזו מגמה חוזרת כבר לאורך זמן וביחד עם הצהרות והכרזות שלא עומדות במבחן המציאות הם מתחילים לאבד את אמון הציבור (ובעלי המניות).

  דרייברים:
  אתה מדבר על חוסר אופטימיזציה למשחקים חדשים לכרטיסים מארכיטקטורות קודמות ולא על הורדת ביצועים ע"י דרייבר.
  כלומר, NV הפסיקו לשפר ביצועים עבור מנועי משחקים חדשים בארכיטקטורות קודמות (קפלר, פרמי) בעוד AMD ממשיכים לתמוך ולשפר את ביצועי אותה ארכיטקטורה (GCN).
  בין זה לבין לומר שהם מוציאים דרייברים שמורידים ביצועים יש הבדל עצום.

  אז NV מעדיפה להתמקד בשיפור הדור הנוכחי (מקסוול) על פני הדורות הקודמים- לא אידיאלי ואפילו מסריח אבל יש בזה היגיון כלשהו של חלוקת משאבים. גם במחלקת הדרייברים של AMD עושים חלוקת משאבים וגם היא לא חפה מבעיות לגמרי (תמיכה לקוייה או חסרה ב cross fire במספר משחקים אטרקטיביים).

  12/07/2015 בשעה 03:11
 17. SyndromE

  AMD דחפו את ה "low level api" בכדי לעקוף את בעית ה-drawcall overhead שלהם ב-DX11, איפה ש Nvidia מובילה משמעותית (דריבר).
  מבחינתי Mantle שירת כגלגל הצלה עבור AMD, עד לכש-DX12 יצא, אולי אפילו למקרה ש-DX12 לא יענה על הצורך שלהם במלואו.

  הסיפור עם FreeSync לא כל כך שונה במהותו, הם דאגו לדחוף תקן Adaptive Sync ע"מ למלא חסר שלהם בשוק אל מול G-Sync של Nvidia.

  לגבי דריבר, לפני כחודש וחצי שוחרר דריבר שרשמית טיפל באופטימיזציות ותיקונים לקפלר. דוויד התייחס לכך שלפני כן עלו טענות ברשת כי אנוידיה מחבלים בביצועי קפלר כדי לקדם את מקסוול.
  מה שבטוח לא תשמע מאותם אנשים על דריבר ששיפר ביצועי טסלציה לסדרה R9 3xx בהשקתה (בעוד סדרה 2xx עם אותה ארכיטקטורה נשארה בחוץ).

  בסוף כל חברה דואגת לתחת שלה בראש ובראשונה, וכל אחת מאמצת את האסטרטגיה שמתאימה לה. אין פה רעים וטובים. יש תחרות וכל המתחרים תורמים לקדמת הטכנולוגיה בדרך כזו או אחרת.

  12/07/2015 בשעה 05:36
 18. odedyac

  כל כך הרבה ריכולים ושטויות מדברים כאן…
  כן כן ממש כמו כמה פוסטמות שלא עובדות וכל היום מעשנות ומתימרות להיות פוסטמות שנשארות בבית בכדי לגדל ילדים (ותכלס, רואות את הילדים בתור מחזיק מפתחות או קישוט אחר)
  AMD SUCK מבחינה של איכות .
  מאחר ואין תחרות לNVIDIA, היא יכולה לעשות מה שהיא רוצה (זכותה), ולה בהחלט יש איכות!
  =
  בקשר לדרייברים: _ (ותעשו טובה אל תדברו אם לא ראיתם במו עיניכם או בדקתם במו ידיכם)!
  AMD כבר מעל שנתיים מתיחסת לדרייברים בתור בליינד דייט!
  NVIDIA לעומתה משקיעה בדרייברים!
  יש תמיכה מלאה מדור FERMI ומעלה! _ (נכון שיש בעיות לחלק מהמשתמשים אבל הבעיות נובעות ברובם מקומבו של מערכת ההפעלה וכמה מהקודים שלה ותוכנות לבין הדרייבר)
  בקשר להורדת ביצועים בגלל הדרייברים. _ זה נכון אבל נוגע לכרטיס ספציפי!
  כשיצאו GTX980…. הירוקים חיבלו בדרייברים של GTX780TI וכך נתנו ל980 את הEDGE הרצוי _ (הרי למקס אין שינוי בטרנזיסטורים! אמנם יש שיפור בגלל הארכיטקטורה… אבל לא כזה רציני…) (פחות ליבות ניצול יעיל יוצר) _ (כשנקבל את הFINFET החדש נראה שינוי משמעותי)

  12/07/2015 בשעה 06:54
 19. djelectric

  none77, קיבלת אזהרה על השפה והזלזול.
  ו-odedyacף או cowgirl או איך שאתאתה לא תרצה לקרוא לעצמך (אני בעד חופש מגדרימשתמשי), אפשר להיות קצת פחות קולניים ולהשתמש בסימני פיסוק מוסכמים במקום תווים אקראיים במקלדת.

  בבקשה לנסות לנהל דיון נורמלי בין שתי חברות שמציעות לנו, הלקוחות, מוצרים ובדרך מפתות אותנו להפוך לסנגורים שלהם. קצת אוביקטיביות בבקשה.

  12/07/2015 בשעה 10:43
 20. omertgm

  URL="http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/R9_Fury_Strix/31.html"]6-7% ירידה בביצועים[/URL]. עם 290/X זה היה ביטול 9% יחידות תמורת אותם [URL="http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9
  AMD מנסים לחזור פה על התרגיל המוצלח של 290/X רק שהפעם ההבדל במחיר הוא 100$ במקום 150$.
  עוד דבר מעניין- ביטלו 14% מיחידות העיבוד תמורת

  6-7% ירידה בביצועים
  . עם 290/X זה היה ביטול 9% יחידות תמורת אותם 
  6-7% ירידה בביצועים
   (1080/1440, 4K לא רלוונטי). ההפרשים במהירות הליבה זהים בשני המקרים וההפרש היחסי זניח.
  
  א. למי שהולך עם AMD זה ומייתר את FX כמעט לגמרי. עם תמהיל המחירים המוזר בארץ ובמידה שהוא יעלה מתחת 3000ש"ח אולי יהיה מתחרה ראוי ל 980.
  ב. נראה ש FX לא מנצל את כל הכוח שעומד לרשותו.
  ג. יש להם עדין סיכוי עם nano- שיבטלו עוד ליבות תמורת פגיעה קטנה בביצועים, שיורידו עוד 100$ ובאריזה קומפקטית יש להם קלף חזק. רק שלא ייקחו את הזמן שלהם. אין לי ספק של- NV יש עוד דגם ביניים אחד לפחות להציע.
  12/07/2015 בשעה 13:10
 21. omertgm

  מול 390 יש את 970 שבתוספת 100-150 שח מצדיק את התוספת בביצועים שהוא נותן אחרי OC קל. גם ספק הכח זה שיקול.
  אם כבר יחס כסףביצועים אז 290 אבל זה כבר ממש לא בשוק העליון ולא רמת הביצועים עליה מדובר- 980 וצפונה.

  12/07/2015 בשעה 15:24
 22. nec_000

  מול 390 יש את 970 שבתוספת 100-150 שח מצדיק את התוספת בביצועים שהוא נותן אחרי OC קל. גם ספק הכח זה שיקול.
  אם כבר יחס כסףביצועים אז 290 אבל זה כבר ממש לא בשוק העליון ולא רמת הביצועים עליה מדובר- 980 וצפונה.
  
  
  ארצה להתייחס ל- 3 טענות שהעלתה כל אחת בנפרד:
  
  
  
   970 אל מול 390
  
  ה- 970 לטעמי אינו עדיף באופן עקרוני או גורף, מעל 390 ממספר טעמים ובהם:
  1. בעייה בגודל הזכרון שעומד על רק 3.5GB, מה שמתחיל להשפיע בכותרי קצה עליון כבר עתה, וישפיע הרבה יותר בהמשך. מכאן שתוחלת החיים שלו, בשל הזכרון המוגבל, היא אינה ארוכה.
  2. סיבה שניה היא שככל הנראה ה 970 הגיע למיצוי די גבוהה באופטימיזצית דרייברים שניתן לבצע עבורו, בשעה שבסדרת ה 390 המרחב לשיפור (ככל הנראה) גדול יותר ויגיע בהמשך.
  3. סיבה שלישית היא שכיום מרבית הכותרים החדשים יוצאים תחילה לקונסולות המשחק ולכן נכתבות בעקרון על חומרה של AMD, ולכן בהמשך צפויים כותרים אלו דווקא להנות מיתרון
  בריצה על חומרת PC שמבוססת AMD גם היא.
  4. סיבה רביעית היא אינה טכנית אלא מסחרית, אם אנו הצרכנים בדואופול שיש כיום בשוק ההאצה הגראפית, נתרום עוד ועד לדחיקתה המוחלטת של AMD מזירת המשחק בשל המשך
   תמיכה ב front runner = נוידיאה, והתלעמות מה under dog = AMD, נשאר בסוף עם מתמודד בודד נוידיאה (מה שנקרא מונופול) ואז יבכו כולם ויכו על חטא שתרמו למצב הזה.
   כי אז נשלם הרבה יותר על כל מאיץ, ונקבל שדרוגים טכנולוגיים בקצב של צב. לא שמצב של דואופול הוא מרנין, אך עדיך הוא לאין שעור על מצב של מונופול תרתי משמע.
  
  
  ספק כח
  לגבי ספק כח לא מובנת מה הבעיה, כל ספק כח ראוי בן כ- 400-500 וואט ומעלה יריץ הן את הכרטיס הזה והן את זה, אלא אם מדובר על ספק כח סיני עלום שם שהתקבל באיזו חבילת מחשב
  בשקל תשעים, ואז אבויה למחשב כולו בלי קשר לכרטיס מסך שמריצים עליו.
  היות וסביר להניח שמי שרוכש מאיץ גראפי בכמעט 2000 שח - גם יש ברשותו מחשב סביר וראוי עם ספק כח לעניין וממותג מוכר (גם אם צנוע הספק), אזי לא מכאן צפויה הבעיה.
  
  
  תמורה לכסף
  באופן עקרוני ניתן להמשיך ולרדת עם המאיצים עוד יותר מטה לסגמנט הבא, ולרכוש ביד שניה שאריות 7900 / 680 / 770 בכמה מאות שקלים, ואז התמורה לשקל עוד יותר טובה.
  שכן אם באזור 600-700 שח רוכשים 7900 או 680/770 , לעניין זה (בצועים) מקבלים ביצועים שהם סביב 50% ממה שנותן כיום furyX , שעולה נזכור לרגע - 3.5 אלף שח חדש.
  אז הנה: תמורת חמישית מחיר קבלנו מחצית הבצועים. אם המטרה היא לחפש את "המקסימום ביצועים לשקל" אז יש לברוח ומהר מהקצה העליון 3-4K ש"ח
  וגם ממרכז הטבלה 1700-1900 ש"ח וללכת על ציוד משומש בן 3 (שאז היה הטופ של הטופ).
  12/07/2015 בשעה 15:56
 23. djelectric

  תמיד אפשר לרדת ולרדת ולרדת, לא על זה השוק חי. עם משחקים בעלי טקסטורות ברזולוציות X2 ו-X4 ממה שהכירו קודם, כח העיבוד הדרוש פשוט לפעמים עצום שצריך לפתוח את הכיס ולא לקחת 75% או 50% אלא 100%, ועדיף גם 120% דרך תוכנת אוברקלוק, משהו שהכרטיסים האחרונים של NVIDIA עושים נהדר.

  לסיבה 2 בכלל לא אתייחס, שכן AMD חוטפת סטירות על ימין ועל שמאל עם כותרים חדשים ונשארת לרוב מאחור עם קהל לא קטן של לקוחות זועמים, ראה ערך AC:Unity, Project Cars, Witcher 3 CFX, Watch dogs ועוד ועוד שבהם יש חוסר תמיכה או ליקוי מכוער בביצועים. לא יודע אם להאשים את הצוות המצומצם והדל שעומד מאחורי התוכנה של AMD או את חוסר האכפתיות של יצרניות המשחקים, רק שמדובר בעובדות בשטח שלקוחות סובלים מהן.

  אני בהחלט מסכים שסביב 1700 שקלים ה-R9 390 הוא תמורה מעולה, וה-8GB זה אחלה יתרון. אני לא מסכים ש-1700 שקלים הוא מחיר מנצח, וחושב שכשמדובר בחברת אנדרדוג עם נתח שוק של חמישית, מחיר לצרכן של 1500 יהיה נכון במקרה הזה.

  12/07/2015 בשעה 16:15
 24. omertgm

  כל מה שרשמת אפשרי אבל מה שמקשר את כולם הוא 'אולי, מתישהו בעתיד, יהיה ל390 עדיפות'. נכון להיום אין לו. בעצמך אמרת באופן צודק לחלוטין- עוד כשנה כל הקלפים יטרפו מחדש. אז אולי AMD יצליחו לשפר את הדרייברים ואולי DX12 יראה אצלם שיפור יותר גדול מ NV ואולי יפתחו לכרטיסי פיג'י את האפשרות ל Vcore שיעיף אותם ב OC ואולי אולי ואולי. אני אישית, לאור ההתרחשויות שנוגעות לה בזמן האחרון, לא בונה ולא סומך עליהם שיממשו גם חלק מה"אולי" האלו.
  אני גם מסתייג מלקנות מוצר "מתוך רחמים" לחברה מסוימת כשיש אופציה עדיפה. אם משהו תקוע שם למה לדחות את הקץ ולדחות את האפשרות לשינוי מהותי שיחזיר אותם להובלה?

  אדם שמשדרג ממערכת קיימת ויש לו כבר ספק 500W בן כמה שנים לא הייתי ממליץ לו על 390 אבל עם 970 אפשר לסחוב (כ 77W הבדל). 970 יעיל ב 40-50% ממנו בביצועיםW. זו לא נקודה מהותית, רק משהו שמגדיל את הסבירות ש 970 יותר יתאים למערכת קיימת.

  מסכים אתך וגם אמרתי שאנו מדברים על השוק הגבוהה, 980 ומעלה, ולכן האופציה של 390/970 היא כאמור לא רלוונטית לדיון. העליתי אותה מאחר ואמרת שהוא "סופר יעיל בביצועים/כסף" וזה כאמור לא נכון כשמתחשבים ב 970.

  12/07/2015 בשעה 16:32
 25. HuGeMouTh

  url]https://www.youtube.com/watch?v

  https://www.youtube.com/watch?v=-BTpXQkFJMY
  ה GTX980 הגיע קרוב אבל לא ניצח את ה FURY, גם לא אחרי OC. יכול להיות שגם יצאו דרייברים שישפרו ביצועים אז זה עוד יכול להשתפר. אם רוצים להוסיף כרטיס נוסף ראינו ש CFX מביא שיפור גדול יותר אז כנראה שעדיף את הפיתרון של AMD (ל 4K).
  12/07/2015 בשעה 20:36
 26. HuGeMouTh

  url]https://www.youtube.com/watch?v

  https://www.youtube.com/watch?v=-BTpXQkFJMY
  ה GTX980 הגיע קרוב אבל לא ניצח את ה FURY, גם לא אחרי OC. יכול להיות שגם יצאו דרייברים שישפרו ביצועים אז זה עוד יכול להשתפר. אם רוצים להוסיף כרטיס נוסף ראינו ש CFX מביא שיפור גדול יותר אז כנראה שעדיף את הפיתרון של AMD (ל 4K).
  
  
  - - - תגובה אוחדה:  - - -
  https://www.youtube.com/watch?v=-BTpXQkFJMY
  ה GTX980 הגיע קרוב אבל לא ניצח את ה FURY, גם לא אחרי OC. יכול להיות שגם יצאו דרייברים שישפרו ביצועים אז זה עוד יכול להשתפר. אם רוצים להוסיף כרטיס נוסף ראינו ש CFX מביא שיפור גדול יותר אז כנראה שעדיף את הפיתרון של AMD (ל 4K).
  12/07/2015 בשעה 20:36
 27. nec_000

  
  
  
  
  
  
  nec_000
  
  
  
  
   
  בהמשך ל 
  
  
  
  
  djelectric
  - 
  
  
  אני הייתי שמח לראות 390/X עם 4GB זיכרון תמורת ירידת מחיר של 200-300 שח (390X הנושק ל 980 בפחות מ 2000 יהיה להיט). שירדו מהעץ לשווק אותם בתור כרטיסי 4K- במצב השוק הנוכחי אין בזה כל טעם. בגלל החלטה שיווקית שגוייה -"אלו כרטיסי 4K"- שמלווה בשגיאה נוספת ,טכנית ("ולכן 8GB זה יתרון"), הם מפסידים פה הזדמנות לתת פייט אמיתי בשוק ה mid-high שיש בו הרבה בשר. יש להם את הפוטנציאל אך הם לא מממשים אותו. הם עשו את הבחירה שלהם, שבאה בתגובה למצב נתון וידוע, וכעת נראה איך השוק יגיב. אני עדין מחכה לכרטיס שלהם שאוכל להמליץ ולקנות בעצמי בלב שלם.

  הסיבה שהם שתלו שבבי זכרון בנפח כולל של 8GB , היא איננה בשל הרצון להתאים לכאורה לרזולוציות גבוהות יותר (שזה מה שהדעת סוברת תחילה)
  אלא בשל סיבה טכנית גרידא, והיא שהזכרונות הללו הם מליתוגראפיה מתקדמת יותר ולכן מסוגלים לרוץ בתדר מהיר יותר תחת צריכת זרם נמוכה יותר.
  הרצון שלהם היה לעלות ממהירות 5GB/sec ל- 6GB/sec והשבבים היחידים שתאמו זאת במתח הדרוש (קרי בצריכת זרם נמוכה) היו השבבים מהדור החדש בליתוגרפיה מודרנית,
  ואלו כתוצר לוואי גם גדולים יותר בנפחם (פי 2).

  12/07/2015 בשעה 21:48
 28. omertgm

  נקודה מעניינת, חיפשתי אזכור למשהו כזה ולא מצאתי. יש לך קישור?

  13/07/2015 בשעה 17:48
 29. Yoram_gini

  לא הבנתי למה לחסוך כמה מאות שקלים ולהיטקע עם כרטיס שאין לו תמיכה במשחקים הכי חדשים כמו שאמרו פה Watch dogs ועוד
  בנוסף כולם יודעים שהאיכות תמונה בNVIDIA טובה יותר מ AMD.

  עדיף להגדיל תקציב ולקנות NVIDIA וזהו.
  ככה אתה יודע שאין לך בעיות דריבר או חום. ואתה לא צריך להתבאס אם חסר לך פיצ'ר שמוריד איכות.

  13/07/2015 בשעה 19:26
 30. David_K

  אנשים מאוד אוהבים לשכוח את הדרייבר ששרף כרטיסי מסך. את ה480 כרטיס קריר משהו כנראה אחת הסיבות להפשרת הקרחונים. אני זוכר אפילו שאתר אחד קיבל developer sample של הכרטיס שהיה אמור להחליף את ה480 בtop end עם ליבה פתוחה עד הסוף ואלוהים ישמור היה כל כך חם וצרך כל כך הרבה חשמל שהוא פשוט לעולם לא הושק. איכות התמונה יותר טובה? דווקא בוידאו אנשים אומרים שמעבדי התמונה של AMD טובים יותר. בנוסף כרטיסי המסך חמים רק עם קירורי reference מחורבנים. שזה היה אותו הדבר אצל NVIDIA. יש לי 270x עם קירור מתקדם של עובר את ה60 מעלות זה שקירור הreference של Nvidia טוב יחסית זה משהו אחר. אבל כשכל כרטיס נורמלי בא עם קירור של היצרנית שיכול להחזיק את הfury או הטיטאן ב75 מעלות בלי בעיה הסעיף הזה לא רלוונטי.

  13/07/2015 בשעה 19:49
 31. nec_000

  לא הבנתי למה לחסוך כמה מאות שקלים ולהיטקע עם כרטיס שאין לו תמיכה במשחקים הכי חדשים כמו שאמרו פה Watch dogs ועוד
  בנוסף כולם יודעים שהאיכות תמונה בNVIDIA טובה יותר מ AMD. 
  
  עדיף להגדיל תקציב ולקנות NVIDIA וזהו. 
  ככה אתה יודע שאין לך בעיות דריבר או חום. ואתה לא צריך להתבאס אם חסר לך פיצ'ר שמוריד איכות.

  ססמאות פופוליסיות שאינן מגובות בכלום. חבל.

  13/07/2015 בשעה 19:54
 32. nec_000

  לא הבנתי למה לחסוך כמה מאות שקלים ולהיטקע עם כרטיס שאין לו תמיכה במשחקים הכי חדשים כמו שאמרו פה Watch dogs ועוד
  בנוסף כולם יודעים שהאיכות תמונה בNVIDIA טובה יותר מ AMD. 
  
  עדיף להגדיל תקציב ולקנות NVIDIA וזהו. 
  ככה אתה יודע שאין לך בעיות דריבר או חום. ואתה לא צריך להתבאס אם חסר לך פיצ'ר שמוריד איכות.
  ססמאות פופוליסיות שאינן מגובות בכלום. חבל.
  
  
  - - - תגובה אוחדה:  - - -
  
  
  אנשים מאוד אוהבים לשכוח את הדרייבר ששרף כרטיסי מסך. את ה480 כרטיס קריר משהו כנראה אחת הסיבות להפשרת הקרחונים. אני זוכר אפילו שאתר אחד קיבל developer sample של הכרטיס שהיה אמור להחליף את ה480 בtop end עם ליבה פתוחה עד הסוף ואלוהים ישמור היה כל כך חם וצרך כל כך הרבה חשמל שהוא פשוט לעולם לא הושק. איכות התמונה יותר טובה? דווקא בוידאו אנשים אומרים שמעבדי התמונה של AMD טובים יותר. בנוסף כרטיסי המסך חמים רק עם קירורי reference מחורבנים. שזה היה אותו הדבר אצל NVIDIA. יש לי 270x עם קירור מתקדם של עובר את ה60 מעלות זה שקירור הreference של Nvidia טוב יחסית זה משהו אחר. אבל כשכל כרטיס נורמלי בא עם קירור של היצרנית שיכול להחזיק את הfury או הטיטאן ב75 מעלות בלי בעיה הסעיף הזה לא רלוונטי.
   
  
  חסכת לי את כתיבת המענה המקיף שקודמנו הפופוליסט היה זקוק שיטיחו לו בפרצוף :xyxthumbs:
  13/07/2015 בשעה 19:55
 33. Yoram_gini

  ססמאות פופוליסיות שאינן מגובות בכלום. חבל.
   
  
   
  
  חסכת עבורי את כתיבת המענה המקיף, שקודמנו הפופוליסט היה זקוק שיטיחו לו בפרצוף :xyxthumbs:
  ויש עוד הרבה מה לעבות את היריעה ולהביא דוגמאות נוספות למכביר, אך לטעמי מה שהבאת מספיק דיו על מנת להבין את הפואנטה.

  זה הקטע
  שכל הכרטיסים האחרונים של AMD הם כמו ה 480
  חמים
  דריבר לא טוב
  והאיכות תמונה הירודה

  13/07/2015 בשעה 21:07
 34. Yoram_gini

  מה הטעם להעלות כרטיסים מהעבר? זה כמו לטעון שפנטיום 4 היה מתחמם (מישהו זוכר את הפרסקוט? ) ובגלל זה עדיף מעבד AMD היום ולא i5/i7

  AMD בדרך למטה. היא מאבדת כל שנה אחוזים מהשוק. מה הסיבות? שוב:

  איכות תמונה
  דריברים
  חום
  חוסר בפיצ'רים

  הסיבה היחידה שהם עוד לא נפלו סופית מול הענקית אנוידיה זה המחיר הנמוך.
  ברמת העיקרון הם מודים שהם פחות טובים
  אז הם מוכרים בזול

  זה הכל. אין פה מה להתבלבל יותר מידי.

  13/07/2015 בשעה 21:30
 35. klayton

  url]http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku

  http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING
  
  			
  13/07/2015 בשעה 22:02
 36. naki

  תמתין שנה או שנתיים, ולא בטוח שהשוק הולך לשם, מהסיבה הפשוטה שאם יצאו כרטיסי מסך ל4k, וזה יהפך לסטנדרט של גיימינג על pc יהיה פער כבד בין הקונסולות לpc
  דבר שכולנו רואים שאף אחד לא רוצה… התקדמות של חומרה לא תלויה בידע או יכולת לייצר

  13/07/2015 בשעה 22:04
 37. HuGeMouTh

  אלוהים ישמור כמה פעמים צריך לכתוב לך שאין הבדל באיכות תמונה, ההבדלים בחום משתנים מדור לדור (TITAN X ו 980TI למשל עושים בעיות לפעמים עם קירור סטוק) וממש לא חסר פיצ'רים ל AMD, לחלק יש להם פיתוח משלהם ולחלק יש את המצב האידאלי שזה קול בלתי תלוי (צד שלישי/קוד פתוח). דרייברים גם ההבדל לא ענק כמו שמתארים אותו, במיוחד לא כשזה מגיע לתדרות שחרור (מסיבה לא ברורה אנשים ממשיכים לספור רק דרייברים שיש להם חתימה של מייקרוסופט למרות שלחרא הזה אין שום חשיבות).
  רק עכשיו עשו השוואה בין GTX 980TI ו FURY X במארז ITX (כן חשוב בימיינו שהרבה אנשים עוברים למחשבים קטנים) וה FURY X בקושי הגיע ל 70 מעלות בזמן שה 980TI הגיע לטמפרטורה המיירבית בלי אפשרות לעשות בוסט.

  13/07/2015 בשעה 22:10
 38. Yoram_gini

  url]https://www.youtube.com/watch?v=trq6B4anzjM[/url]
  זה לא משנה כי GTX זה כרטיס יותר טוב.
  והנה לך הבדל באיכות תמונה :

  https://www.youtube.com/watch?v=trq6B4anzjM
  
  			
  13/07/2015 בשעה 22:41
 39. omertgm

  
  
  http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING
  
  
  3335 זה מחיר משעשע למדי. 
  בהתאם למחיר שלהם ל (FX (3975 וההפרש בין 2 הכרטיסים עפ MSRP של 100$ אפשר לחשוב שדולר אחד שווה 6.4 שקלים.
  ב FX KSP עולה כרגע 3490 אז בהתאם ליחס ההמרה הנל FURY צפוי לעלות שם רק 2850- מחיר מצוין שישבור את 980 :cognee:
  נראה לי שנמצא הגורם העיקרי שמונע מ- AMD להתאושש (ולא ההצהרות, המיותרות משהו, של יורם)
  
  :funn:את הנ"ל מומלץ לקרוא בנימה צינית של יאוש מהמחירים האבסורדים בארץ, ברגע של בדיחות הדעת ובאופן כללי ברוח טובה:funn:
  
  
  			
  13/07/2015 בשעה 22:42
 40. David_K

  AMD בדרך למטה. היא מאבדת כל שנה אחוזים מהשוק. מה הסיבות? שוב:
  
  איכות תמונה
  דריברים
  חום
  חוסר בפיצ'רים
  
  הסיבה היחידה שהם עוד לא נפלו סופית מול הענקית אנוידיה זה המחיר הנמוך.
  ברמת העיקרון הם מודים שהם פחות טובים
  אז הם מוכרים בזול
  
  זה הכל. אין פה מה להתבלבל יותר מידי.

  ביצועי compute עדיפים.
  ראשונים לתמוך בשלוש מסכים מכרטיס אחד. ראשונים עם eyefinity.
  Upscale לתמונה שנעשה ברמת החומרה בלי לאבד ביצועים
  הם עברו לcrossfire שלא דורש גשר לעומת sli
  עבדו על לשלב טכנולוגיה לסנכרון פריימים דרך dp ועובדים על להוסיף את זה לhdmi גם מה שיביא תמיכה אפשרית למיליוני מסכים לעומת gsync.
  AMD היו גם הראשונים להשיק כרטיס מסך עם GDDR5 ואם אני לא טועה אז גם כרטיסי מסך DX11.

  אז אתה יכול ללכת ולחפש את הטרולים הירוקים שלך.

  13/07/2015 בשעה 23:11
 41. Yoram_gini

  ביצועי compute עדיפים.  
  ראשונים לתמוך בשלוש מסכים מכרטיס אחד. ראשונים עם eyefinity. 
  Upscale לתמונה שנעשה ברמת החומרה בלי לאבד ביצועים 
  הם עברו לcrossfire שלא דורש גשר לעומת sli 
  עבדו על לשלב טכנולוגיה לסנכרון פריימים דרך dp ועובדים על להוסיף את זה לhdmi גם מה שיביא תמיכה אפשרית למיליוני מסכים לעומת gsync. 
  AMD היו גם הראשונים להשיק כרטיס מסך עם GDDR5 ואם אני לא טועה אז גם כרטיסי מסך DX11. 
  
  אז אתה יכול ללכת ולחפש את הטרולים הירוקים שלך.

  ביצועי compute ירודים. ראה קודה עליון עשרות מונים לכל דבר אחר.

  eyefinity ? אתה פאנבוי של איי אמ די. מי משתמש בזה. 1% מהגיימרים. הרוב פשוט קונים מסך 46 אינצ'.

  Upscale לא עוזר להם הביצועים של ה GTX עדיין יותר טובים. זה אנוידיה אל תשכח.

  הם עברו לcrossfire שלא דורש גשר לעומת sli. שוב, זה לא מעניין אף אחד, האיכות תמונה ירודה אין קודה אין פיזיקס אין שיער ואין וקסלס

  "עבדו על לשלב טכנולוגיה לסנכרון פריימים דרך dp ועובדים על להוסיף את זה לhdmi גם מה שיביא תמיכה אפשרית למיליוני מסכים לעומת gsync. " שוב, זה לא מעניין אף אחד, האיכות תמונה ירודה אין קודה אין פיזיקס אין שיער ואין ווקסלס

  הוציאו ראשונים או לא הוציאו ראשונים. ירודים בביצועים. ירודים באיכות תמונה. ירודים באיכות הדריבר.

  אז אתה יכול ללכת ולחפש את הטרולים האדומים שלך

  14/07/2015 בשעה 00:13
 42. SyndromE

  מבחינת ביצועים יותר נכון להשוות את ה980 ל 390X

  תלוי ברזולוציה. בתדרי סטוק, 1080p הוא משתווה ל-Fury. ב-1440p הוא ביניהם, אמנם קרוב יותר ל-390X,
  אבל אם לוקחים בחשבון את יכולות ההמהרה שלו, בעיקר בגרסאות קירור מתקדם (שיפור ביצועים של כ 20% מעל הסטוק), הוא כבר מטפס לכיוון ה-980Ti סטוק.

  14/07/2015 בשעה 02:26
 43. omertgm

  נניח שמישהו הולך לקנות עכשיו כרטיס רק של AMD, כי יש לו מסך תומך freesync.
  נתון: FURY חזק ב 7/10% מ 390X עבור 1080/1440 בהתאמה.
  ההפרש במחיר הוא כרגע 1000 שקל בארץ, נניח שירד ויתאזן על 800 הפרש.
  דומה להפרש של 10% בביצועים בין 970-980 בתוספת 1000שח בזמנו ואז ההמלצה הייתה חד משמעית על 970.
  יכולות OC שלהם דומות אז זה לא פקטור, צריכת חשמל דומה, נפח זיכרון אם כבר הוא לטובת 390X.
  אז… למה בכלל לקנות fury??

  14/07/2015 בשעה 11:50
 44. nec_000

  זה הקטע
  שכל הכרטיסים האחרונים של AMD הם כמו ה 480
  חמים
  דריבר לא טוב
  והאיכות תמונה הירודה

  שוב ססמאות פופולסטית שלא רק שאיננן מגובות במאומה, אלא שגרוע מכך, הפוכות למציאות.

  לעניין זה אחסוך מעצמי את מלאכת החיפוש ברחבי הרשת ואשאיר אותה לך כשעירוי בית.

  מקום טוב להתחיל בו את הלימדה יהיא קריאת כל הסקירות האחרונות על דור הכרטיסים החדשים של AMD,
  בכללם ה fury וה 390, ולגלות שלא רק שהם שקרירים יותר ממקביליהן ממחנה נוידיויאה, אלא גם שקטים מהם.

  צא ולמד.

  14/07/2015 בשעה 12:22
 45. Yoram_gini

  שוב ססמאות פופולסטיות שאינן מגובות במאומה, וגרוע מכך, הפוכות למציאות.
   
  לעניין זה אחסוך מעצמי את מלאכת החיפוש ברחבי הרשת ואשאיר אותה לך כשעורי בית, נסיוני הראה שרק ככה לומדים ברצינות.
  
  מקום טוב להתחיל בו את הלימוד (ברשותך) יהא קריאת הסקירות האחרונות על דור הכרטיסים החדשים של AMD,
   בכללם ה- fury וה- 390, ולגלות שלא רק שהם (בממוצע) קרירים יותר ממקביליהם ממחנה נוידיויאה, אלא גם שקטים מהם. 
  **אמליץ להתחיל מהאתר של anandtech ולעבור גם דרך tomshardware.
  
  לגבי "דרייברים לא טובים", אין לי אלא להסיק שאין ברשותך (כנראה) מי מהכרטיסים של AMD , ולכן הנך מעדיף 
  לצאת באמרות חסרות שחר (שככל הנראה קראת היכן שהוא ברשת), בפורומים חובבניים ולא רציניים וזאת מבלי 
  להבין את הנושא לאשורו, על בוריו, וללא התנסות אישית מספקת על הרכיבים המדוברים.
  
  לגבי איכות תמונה ירודה, אומר כך:
  ביום שאתה תוכל לנתח ולעבד בכליך שלך איכות תמונה, ולהציג לפנינו מצגת סדורה בה איכות תמונה
  משני כרטיסים מוצגת האחד אל מול השני, ולהסביר לנו מדוע איכות תמונתו של האחד על פני השני עדיפה
  ומה הם הפרמטרים שמפגינים זאת והכיצד באים ליידי ביטוי ומה גורם להם, מבטיח שתקבל תמורה הולמת 
  להשקעתך מצד הקורא.
  
  אך עד אז, במטותא, נבקש שלא תמלא לנו חברי הפורום את שטח הקריאה (בפורום המקצועי שלנו)
   עם זריקת ססמאות לאויר שהן אינן מעבר לקשקשת בלתי מקצועית ולא רצינית.
  
  בסליחה מראש אם הייתי קצת חסר סבלנות עימך בדבריי האגרסיביים.

  נתתי למעלה דוגמא לאיכות תמונה המעולה של NVIDIA על פני AMD הכרטיס הזול בלי הפיזיקס.
  באנוידיה האיכות יותר טובה שאל מי שתרוצה זה דבר ידוע כבר.

  פאנבוי AMD.

  14/07/2015 בשעה 13:39
 46. klayton

  *דוגמא לפיצ'ר ולא לאיכות תמונה.

  14/07/2015 בשעה 18:58
 47. Xvertigo

  B][COLOR=#ff0000]מי שנותן תמורה טובה יותר למחיר[/COLOR][/B].
  אתה, בחור צעיר, 100% פאנבוי מצוי.
  יורם, די כבר לחפור לנו את המוח בצורה החובבנית הזו ועם הססמאות האלה. את הפיזיקס שלך אתה יכול לדחוף לאן שהשמש אצלך לא זורחת, יש מעט כותרים שתומכים בזה וגם אז זה לא מלהיב (ויש לי שני GTX980 אז תחסוך ממני). בזמנו אפילו היה לי כרטיס PHYSIX נפרד עוד לפני שהחברה נקנתה ע"י NVIDIA וגם אז זה היה חביב ולא הרבה מעבר. לגבי איכות תמונה, לרוב איכות התמונה של AMD/ATI התעלתה על זו של NVIDIA, זה רק מוכיח כמה אתה ילד וכמה מעט זמן אתה פעיל בתחום.
  בניגוד אליך, אני מזגזג בין AMD לNVIDIA לפי

  
  
  מי שנותן תמורה טובה יותר למחיר

  .
  אתה, בחור צעיר, 100% פאנבוי מצוי.

  14/07/2015 בשעה 20:21
 48. Yoram_gini

  יורם, די כבר לחפור לנו את המוח בצורה החובבנית הזו ועם הססמאות האלה. את הפיזיקס שלך אתה יכול לדחוף לאן שהשמש אצלך לא זורחת. יש מעט כותרים שתומכים בזה וגם אז זה לא כזה מלהיב (ויש לי שני GTX980 אז תחסוך ממני). בזמנו אפילו היה לי כרטיס PHYSIX נפרד עוד לפני שהחברה נקנתה ע"י NVIDIA וגם אז זה היה חביב ולא הרבה מעבר. לגבי איכות תמונה, לרוב איכות התמונה של AMD/ATI התעלתה על זו של NVIDIA, זה רק מוכיח כמה אתה ילד וכמה מעט זמן אתה פעיל בתחום.
  בניגוד אליך, אני (ואחרים) מזגזג בין AMD לNVIDIA לפי 
  
  
  מי שנותן תמורה טובה יותר למחיר

  .
  אתה, בחור צעיר, 100% פאנבוי מצוי.

  העובדות מראות שההפך הוא הנכון.
  האיכות תמונה גבוהה יותר באנוידיה וזה ידוע.

  14/07/2015 בשעה 20:22
 49. guylederer0

  חלאס אפילו אותי זה מעצבן

  14/07/2015 בשעה 20:26
 50. Xvertigo

  יש לי הרגשה שזה טרול של אחד המנהלים, כבר הייתי בסרט הזה פעם או פעמיים…

  14/07/2015 בשעה 20:32
 51. nec_000

  נתתי למעלה דוגמא לאיכות תמונה המעולה של NVIDIA על פני AMD הכרטיס הזול בלי הפיזיקס.
  באנוידיה האיכות יותר טובה שאל מי שתרוצה זה דבר ידוע כבר.
  
  פאנבוי AMD.

  הדוגמאות שלך בלתי רלוונטיות, ישנה מצגת יחצנות מקבילה של AMD המכונה tress FX.
  גורנישט מקביל ל psyX. זה עובד על "ילדים".

  לגבי fan boy של AMD, בשל אי היכרותך אותי נסלח לך.

  על קצה המזלג:
  אנוכי איש מדע ופיתוח טכנולוגיה עילית, עובד בתעשיות בטחונית שמשתמשת רבות בהאצה גראפית.
  כמות המאיצים והמעבדים הגראפיים שעברתי ב- 25 השנים האחרונות היא מגוונת ובכללם 3dfx , matrox , silicon graphics
  נוידיה, ATI….

  לי אינה קיימת הערכה והערצה מיתוגית מסחרית לאף אחת משתי היצרניות הבודדות שנותרו כיום בשוק,
  שתיהן מקצועיות מכובדות ובעלות מוניטין והסטוריה מדהימים לתפיסתי ולמיטב נסיוני.

  התוצר הוא של אנשים לא של סמל מדבקה או מיתוג, וכלל אנשים משני הצדדים עברו ועוברים מיצרן אחד לשני
  מעת לעת כך שינה סמביוזה רבה בין היצרניות, הרבה מעבר למה שהדעת חושבת.

  אם הנך סובר שתוקפים אותך על תמיכתך הילדותית והמיתוגית ביצרן נוידיאה האמור נובע בשל התוקף שיך
  למחנה הנגדי באופן סימטרי אליך, זוהי הסקת מסקנה שגויה. אילו היית מצדד באותו האופן הלא מקצועי ב AMD
  היתה מקבל ממני כמו גם מאחרים קיטונות על התנהלותך הלא הולמת את הפורום שלנו. הא תו לא ואם יש לך ספק בכך
  בדוק אותנו…. בדוק אותי.

  כבר היה פה בעבר אחד ששפך קשקשת בזכות AMD לפני שנתיים, וגם אותו הדפנו ומיד (כולל עבדך הנאמן).

  14/07/2015 בשעה 23:28
 52. Yoram_gini

  הדוגמאות שלך בלתי רלוונטיות, ישנה מצגת יחצנות מקבילה של AMD המכונה tress FX.
  גורנישט מקביל ל psyX. זה עובד על "ילדים".
  
  לגבי fan boy של AMD, בשל אי היכרותך אותי נסלח לך.
  
   על קצה המזלג:
  אנוכי איש מדע ופיתוח טכנולוגיה עילית, עובד בתעשיות בטחונית שמשתמשת רבות בהאצה גראפית.
  כמות המאיצים והמעבדים הגראפיים שעברתי ב- 25 השנים האחרונות היא מגוונת ובכללם 3dfx , matrox , silicon graphics 
  נוידיה, ATI....
  
  לי אינה קיימת הערכה והערצה מיתוגית מסחרית לאף אחת משתי היצרניות הבודדות שנותרו כיום בשוק,
  שתיהן מקצועיות מכובדות ובעלות מוניטין והסטוריה מדהימים לתפיסתי ולמיטב נסיוני.
  
  התוצר הוא של אנשים שעובדים תחת החברות הללו, לא של סמל, מדבקה או מיתוג.
  ככלל אנשים משני הצדדים עברו ועוברים מיצרן אחד לשני מעת לעת, כך שישנה סמביוזה לא מבוטלת
  בין היצרניות, הרבה מעבר למה שהדעת סוברת למראית עין.
  
  אם הנך סובר, שתוקפים אותך פה על תמיכתך הילדותית והמיתוגית ביצרן נוידיאה, והאמור נובע בשל
   התוקף שייך למחנה הנגדי (באופן סימטרי אליך - רק אתה מסוגל לחשוב כך), זוהי הסקת מסקנה שגויה לחלוטין.
  
   אילו היית מצדד באותו האופן הלא מקצועי ב AMD, היתה מקבל ממני (כמו גם מאחרים) קיטונות על התנהלותך 
  הלא הולמת את הפורום שלנו. הא ותו לא.
  
  לידיעה כי לפני הכרטיס הנוכחי שיש לי (בבית) מסוג AMD, היה ברשותי כרטיס של נוידיאה.
   ולפניו אחד של AMD, ולפניו שוב של נוידיאה.
  בעבודה ובמוצרים שלנו יש עשרות ומאות כרטיסים משני היצרנים.
  
  אגב, כבר היה פה בעבר אחד ששפך קשקשת בזכות AMD (לפני כשנתיים),
   וגם אותו הדפנו ומיד (כולל עבדך הנאמן). 
  אם יש לך ספק בכך בדוק אותנו.... בדוק אותי.
  
  אנו מנסים ופועלים תמיד לשמור על המקום כאמת מידה מקצועית וראויה, כדי שבאמת יהיה
   פה מה ללמוד וידע איכותי להחליף האחד עם השני. וכן גם מקום נעים ככל שהדבר אפשרי.

  אתה מפתח. אין לך עין לצבע ולדברים כאלה של איכות.
  אתה בניגוד אלי פותח 2 משחק עם 2 כרטיסים ולא מבין את ההבדל.

  NVIDIA:
  -איזון לבן יותר נכון כתוצאה מדריבר טוב יותר. הטקסטורות הכל נראה טוב יותר. הג'יפורס יודע לתרגם למשחק את הCOLOR SPACE יותר נכון. תמיד נראה יותר טוב. גם האופן שבו הדריבר מזהה את הפיקסלים לפני שהוא מיישם עלייהם אליסינג יותר טוב. ורואים את זה במשחק. ועוד הבדל קטן ועוד הבדל קטן בסוף עושים הבדל. אני שאני רואה משחק על אנוידיה אני ישר רואה שזה נראה יותר טוב.

  -הפיצ'רים מאפשרים דינמיקה הרבה יותר משוחררת, פיזיקס זה השחקן המרכזי
  היכולות תלת מימד שמוטמעות בכל הכרטיסים. היום ג'יפורס שהוא כרטיס גיימינג עדיף עשרות מונים על כרטיס יעודי פייר של AMD לתלת. בעיקר בגלל קודה. והדריבר של אנוידיה שמשום מה מדבר יותר טוב עם כל התוכנות חוץ ממאיה ששם AMD עובדים טוב

  – והסיבה הכי חשובה, כל כמה כרטיס משתנה הליבה. ואיתה באים דברים חדשים לחלוטין. הווקסלס והשיער זה רק על קצה המזלג.

  אז תעשו לי טובה, אני לא סתם מהלל אותם.
  כל היתרונות שמציגים פה לטובת AMD נגמרים ב"הם המציאו אייפיניטי" או דברים שאף אחד לא משתמש בהם. מול אייפיניטי אני יכול להביא את vision של המשקפי תלת מימד.

  "הם הוציאו ראשונים GDDR5". את מי זה מעניין. זה לא מתבטא באיכות תמונה.

  כמו שאמרתי, היה לי הרבה שנים ATI.
  ואני מודה ש:

  7500 היה עדיף על המתחרים בגלל מחיר ממש טוב ואנוידיה עוד לא המציאו אז משו ששווה להשתמש בהם
  9800PRO היה עדיף על המתחרים
  4870 היא עדיף על המתחרים

  אבל היום ??
  היום GTX תפס פער על AMD. הוא פשוט מוצר יותר מוצלח. גם אם הוא יקר ב כמה מאות שקלים ונותן כמה פחות אף פי אס (מה שלא קורה), הוא עדיין היה מוצר יותר טוב ונכון לשימוש.

  15/07/2015 בשעה 00:07
 53. gil80

  חבר'ה, אני סתם שאלה:
  יש לי שני כרטיסים של R9 290 בגרסת OC מהקופסה עם קירור מים (מה שהופך את הרעיון של שדרוג לקצת בעייתי כי כל המערכת שלי עם קירור מים וכידוע זה סיפור להחליף כרטיסים).
  אך השאלה הנשאלת היא… האם משתלם לעבור ל- R9 3XX כאשר יש לי 2XR9 290?
  אני משחק על שלושה מסכים בעיקר סימולטרים ו-BF4 בשביל הכיף.
  תמיד אמרתי שעד שלא יהיה כרטיס אחד שמסוגל להביס 2XR9 290, אין לי טעם לשדרג, אך אני כבר לא בטוח אם זה המקרה ולכן אני שואל פה. בנוסף, מכיוון שלא התעמקתי בנתונים היבשים של הכרטיסים החדשים, לא ביססתי דעה.

  אגב, לגבי הבחור שטען משהו על איזון לובן בכרטיסים של הירוקים – לא מתיימר להבין מי מציג איכות תמונה טובה יותר אך כשזה נוגע לצבע, זה עניין סובייקטיבי לחלוטין, מה גם שכל מסך גם מאותו יצרן ואותו דגם מציג איזון לובן אחר. אתה צריך מכייל מסך מקצועי ע"מ לקבל איזון לובן וזה לא קשור לכרטיס מסך אלא למסך עצמו, לפאנל ולטכנולוגיה של הפאנל.

  15/07/2015 בשעה 03:35
 54. klayton

  4GB נוספים בהחלט יכולים לתרום לך, אבל הייתי בכל זאת מחכה לדור הבא.

  15/07/2015 בשעה 05:39
 55. 4Minute

  ביצועי compute עדיפים.  
  ראשונים לתמוך בשלוש מסכים מכרטיס אחד. ראשונים עם eyefinity. 
  Upscale לתמונה שנעשה ברמת החומרה בלי לאבד ביצועים 
  הם עברו לcrossfire שלא דורש גשר לעומת sli 
  עבדו על לשלב טכנולוגיה לסנכרון פריימים דרך dp ועובדים על להוסיף את זה לhdmi גם מה שיביא תמיכה אפשרית למיליוני מסכים לעומת gsync. 
  AMD היו גם הראשונים להשיק כרטיס מסך עם GDDR5 ואם אני לא טועה אז גם כרטיסי מסך DX11. 
  
  אז אתה יכול ללכת ולחפש את הטרולים הירוקים שלך.

  לא ברור לי מה היתרון בלא להשתמש בגשר כמו ב-SLI.
  הרי בלי גשר עדיין צריך תקשורת בין 2 הכרטיסים. איך? עם הממשק עצמו. (PCIE) וזה לוקח רוחב פס ועל הדרך מוריד ביצועים.

  15/07/2015 בשעה 08:14
 56. David_K

  לPCI E 3 X16 יש מספיק רוחב פס. הבעיה היתה בגשר שלא היה מספיק רוחב פס בשביל פורמטים ברזולוציה גבוהה ובגלל זה עברו לXDMA

  15/07/2015 בשעה 08:26
 57. urib

  אתה מודע לזה שמשתמשי CF יש תאימות למשחקים פחות טובה משמעותית מאשר משתמשי SLI, וזאת עובדה.

  15/07/2015 בשעה 17:29
 58. urib

  וזה קשור למה שאמרתי כי? חוץ מזה לפעמים אי אפשר להאשים אותם בתכנון לקוי של המשחק והחוסר רצון של המפתחים לשתף איתם פעולה בגלל ההסכמים שלהם עם NVIDIA. נכון הם עושים טעויות אבל אי אפשר להפוך את כל ההאשמה עליהם.

  מה זה קשור לNV ולמפתחים, או שאתה יודע לכתוב דרייבר או שלא…

  15/07/2015 בשעה 17:40
 59. David_K

  כי זה לא מספיק לעשות V בדרייבר וזה יעבוד. זה עובר בדיקות ואם צריך תיקונים ולא תמיד זה כזה פשוט. בעיקר כשאתה לא יודע מה לעזאזל הולך בקוד של המשחק שלא נותן לCFX לעבוד.

  15/07/2015 בשעה 19:21
 60. urib

  "אכלו לי, שתו לי…" חיסכון על חשבון R&D זאת הבעיה.

  15/07/2015 בשעה 21:22
 61. nec_000

  הייתי עושה לך מבחן Double Blind והיית יוצא לגמרי אהבל, מבטיח לך.

  האדון המכונה יורם, כבר מזמן איבד פה את קשב הקוראים…. חבל על טירחתנו.
  התעלמות ממנו הינה הדרך הנכונה ביותר.

  15/07/2015 בשעה 23:27
 62. Yoram_gini

  :xyxthumbs:
  
  האדון המכונה יורם, כבר מזמן איבד פה את קשב הקוראים.... חבל על טירחתנו.
   התעלמות ממנו הינה הדרך הנכונה ביותר.

  אל תדאג, אני אמשיך להמליץ לאנשים על NVIDIA ולהציל אותם מלקנות מוצר לא איכותי של AMD.

  16/07/2015 בשעה 00:36
 63. nec_000

  ואנחנו שואלים מתי יבוא הגורם שיציל אותנו ממך

  16/07/2015 בשעה 14:14
 64. Yoram_gini

  אתה ממליץ לאנשים קנות AMD ועוד יד שניה.
  אתה הורס לאנשים את הקניה.

  כל הכיף זה לפתוח קופסא חדשה של כרטיס מסך והכל חדש. זה למה יש מושג שנקרא UNBOXING
  מה אתה מבין בכלל.

  16/07/2015 בשעה 14:55
 65. Jeka Elzin

  Fan boys , Fan boys every where !
  הכוונה לאדון יורם כמובן.

  ובנימה רצינית , הבעיה היחידה שלי כרגע עם AMD ואני מדגיש היחידה , היא לא ביצועים , גודל , חום , צריכת חשמל וכו…
  רק אחת : והיא מחיר !
  המוצרים שלהם בסדר גמור , אבל לא למחיר שהם דורשים וזאת חברי הבעיה בדור הנוכחי.
  למען הסר ספק לי בכלל יש SLI של 980 שעתיד להתחלף בזוג 980 TI…

  16/07/2015 בשעה 15:55
 66. naki

  מיותר

  16/07/2015 בשעה 18:12
 67. omertgm

  3335
  בהתאם למחיר שלהם ל (FX (3975 וההפרש בין 2 הכרטיסים עפ MSRP של 100$ אפשר לחשוב שדולר אחד שווה 6.4 שקלים.
  ב FX KSP עולה כרגע 3490 אז בהתאם ליחס ההמרה הנל FURY צפוי לעלות שם רק 2850- מחיר מצוין שישבור את 980 :cognee:
  
  
  
  http://ksp.co.il/?select=&list=1&sort=3&glist=1&uin=27604&txt_search=fury&buy=&minprice=0&maxprice=0
  בזמנו צחקתי אבל מסתבר ב 2850 זה באמת המחיר, 
  מול 2775 עבור 980 מקוסטם טוב
   יש פה תחרות אמיתית (לפחות אצל KSP)
  נראה לי שאפשר להשיג 980 גם ב 2500 אבל 350 שח זה עדין הפרש הגיוני שאפשר שיוצר מצב חדש בתחום הגבוה-בינוני
  16/07/2015 בשעה 20:46
 68. nec_000

  לטעמי 550$ ל fury רגיל (לא X) ביחס ל 500$ שעולה 980, הוא מחיר שאינו מצדיק את עצמו וכבר כתבי על כך כמה עמודים קודם בשרשור זה.

  הבעיה היא שלאחר הורדת המחיר מצד AMD לכוונו של ה- 980, נוידיאה לא תשאר פראיירית גם היא ותוריד את המחיר מצידה (היא כבר הורידה ב- 20$ שלשום).

  תהיה תחרות מחירים וזחילה כלפי מטה זה די ברור, המרוויחים אלו הצרכנים.

  אם כי שוב, זו טעות ברמה העקרונית להוציא קרוב לשלושת אלפים שח עבור מאיץ מסך, שבעוד שנה עם השקת הדור הבא ב- 20 ננומטר יעשו טובה אם יתנו בעדו כמשומש שליש מערכו.

  16/07/2015 בשעה 21:22
 69. omertgm

  עזוב לרגע מה שקורה בחול, פה בארץ יש תמהיל מחירים שונה לגמרי שנותן אפשרות ריאלית לתחרות כאן ועכשיו (כמובן שצריך שיגיע למלאי).
  בלי לחכות להשפעות של הורדת מחירים בחול שאולי תתרחש ואולי אולי תגיע גם לארץ.

  16/07/2015 בשעה 21:37
 70. nec_000

  ממה שאני שמתי לב, המחירים בארץ (בשקלים) הם מסדר גודל של פי 5.1-5.3 ממחיר retail ארה"ב וזה גם די הגיוני שכן מעבר להובלה יש גם מע"מ.

  יחס זה תקף בדר"כ הן למוצרי AMD והן למוצרי נוידיאה.

  זאת כל עוד לא מתייחסים לשפיל העליון כדוגמתו של ה- 980Ti , שבשל מחירו הגבוה אינהרנטית (כמוצר דגל), אזי מביאים ממנו כמויות מאד קטנות לארץ,
  בבוכדי להצדיק היבוא של הכמויות הקטנות הללו, התמחור קצת פחות אטרקטיבי – מגיע ליחס של פי 5.8 סדר גודל.

  17/07/2015 בשעה 14:38
 71. djelectric

  פי 5.8? אתה מתכוון 5.8 שקלים לדולר.
  ככה או ככה אמריקה פה זה לא, והמחיר הוא יחסית סביל למי שמוכן לתת השקעה. מחיר GTX 980 TI בארץ ירד, והוא כבר נושק ל-3600 שקלים שזה מצב הרבה יותר טוב מה-4000 שראינו פה רק לפני שבועיים.

  17/07/2015 בשעה 15:11
 72. nec_000

  אכן, כוונתי היתה יחס שקלים לדולר retail ארה"ב.

  ואם ה 980TI כבר ירד ל 3600 (אני זכרתי 3800, לא בודק כל יום…)
  אז זה מצוין, כי האמור אומר שהיחס ירד כבר לאזור פי 5.5 שקל לדולר.

  18/07/2015 בשעה 11:27
 73. Shay0600

  בסוף כל הכרטיסים פועלים עם האפקטים של דיירקט X, אם חברה אחת התחילה לתמוך באפקט מסויים קצת יותר מוקדם מהשנייה זה לא אומר שהכרטיסים שלה יותר טובים.
  בסוף כולם יקבלו בדיוק אותה תמונה כשיגיע הזמן.
  ו"האיכות תמונה" זהה תפסיקו לבלבל את המוח עם וויט בלנס כאילו שזה מצלמה. גם אינסטגרם יודע לעשות וויט בלאנס.

  25/12/2015 בשעה 05:51