ה-HD DVD יגיע גם ל-Xbox 360

אין תגובות

למרות המפרט הטכני העמוס של קונסולת ה-Xbox 360, מיקרוסופט הפתיעה כשהחליטה לצרף לה כונן DVD רגיל בלבד. הסיבה לכך היא שמיקרוסופט נמנית על החברות התומכות בפורמט ה-HD DVD, שהוא המתחרה הישיר של פורמט ה-Blu-ray. מאחורי Blu-ray עומדת סוני, שהכריזה בתערוכת E3 2005 שקונסולת ה-PlayStation 3 שלה, אשר תושק באביב 2006, תגיע עם כונן אופטי התומך בו. אין ספק כי העובדה שסוני תשיק את ה-PS3 יחד עם כונן Blu-ray מפעילה לחץ כבד מאוד על מיקרוסופט.
 
זו ככל הנראה הסיבה לכך שבשבוע שעבר, במהלך בתערוכת CES 2006, אשר נערכת בלאס וגאס, הודיע פיטר מור, סגן נשיא בחברה אשר מוביל את תחום ה-Xbox והמשחקים לחלונות, כי במהלך שנת 2006 תשיק החברה כונן HD DVD חיצוני אשר יתחבר לקונסולת ה-Xbox 360 אך יאפשר רק לצפות בסרטים על גבי דיסקים של HD DVD. קראתם נכון, מיקרוסופט הצהירה שהיא אינה מייעדת כונן זה על מנת לטעון משחקים אלא לצורך צפייה בסרטים בלבד.
 
פתרון זה נראה תמוה בהחלט שכן מטרתה העיקרית של הקונסולה היא משחקים הרבה יותר מאשר צפייה בסרטים. אם כן, לא רק שמדובר בפתרון שהוא לא הפתרון האידיאלי, על פניו הוא גם נראה כפתרון חסר כל משמעות. לא בטוח שלמצב זה שואפים להגיע במיקרוסופט ולכן, אנו תקווה כי בסופו של דבר ניתן יהיה לעשות שימוש בכונן זה על מנת לטעון משחקים בגרסאות HD DVD. עדיין לא ידוע מה יהיה מחירו של הכונן זו וגם לא תאריך השקתו, אך אם נזכר כי קונסולת ה-PS3 תושק באביב 2006, סביר להניח שבמיקרוסופט ישיקו תוספת זו לפני או אפילו במקביל להשקת הקונסולה של סוני.
 תקבל כונן HD DVD חיצוני במהלך השנה
 
בין שני הפורמטים, HD DVD ו-Blu-ray, מתקיימת מלחמה של ממש כאשר שני הצדדים מגייסים אליהם יצרניות חומרה, אולפני סרטים ולמעשה כמעט כל חברה שקשורה באופן כזה או אחר לתחום. במהלך השנה החולפת אמנם התקיימו דיונים בין שני הצדדים, על מנת להגיע להסכמות ולפורמט יחיד ואחיד, אך שיחות אלו הסתיימו ללא הצלחה. נכון לעכשיו נראה כי המצב בשוק יהיה פחות או יותר דומה למצב שהיה כשהושק פורמט ה-DVD לפני שנים אחדות – ואולי אף גרוע יותר.
 
למי מכם שזוכר, המצב מזכיר מאוד את מלחמת הפורמטים לקלטות וידיאו שהתקיימה בין ה-Betmax של סוני ל-VHS של JVC – כן, אותו פורמט משנות ה-70 המאוחרות אשר ה-DVD מתיימר להחליפו. במלחמת הפורמטים הזו סוני הפסידה בסופו של דבר אך היום, המצב נראה שונה לגמרי ויש האומרים כי עושה רושם שבתחילת שנת 2007 פורמט ה-Blu-ray הוא זה שישרוד וישתלט על השוק.
 
 
עוד ב-CES, פיטר מור וביל גייטס, הצהירו בנפרד כי בכוונת החברה לשלוח בין 4.5 ל-5.5 מיליון קונסולות, עד סוף שנת הכספים של החברה, המסתיימת בסוף חודש יוני. בכך למעשה נסוגה מיקרוסופט מהצהרתה המקורית, שניתנה בעת ההשקה, לפיה היא מתכוונת לשלוח בין 2.5 ל-3 מיליון ב-90 הימים הראשונים.