התמונה הראשונה של Navi? זכרונות GDDR6 וצריכת הספק גדולה • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

התמונה הראשונה של Navi? זכרונות GDDR6 וצריכת הספק גדולה

הכתבה המקורית: תצלום מודלף של מה שאמור להיות המעגל המודפס בכרטיסי המסך מהדור הבא ב- יוצר עניין גדול

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעוד שאנחנו יודעים לא מעט פרטים טכניים אודות הארכיטקטורה המיועדת של מעבדי ה-Ryzen מסדרה 3000 ואודות ליבות ה-Zen 2 שבפנים, ליבות ה-Navi הגראפיות של חברת AMD שאמורות להיות מושקות בסמוך לאותם מעבדים נותרו מסתוריות משהו כמעט ללא פרטים רשמיים. עכשיו זה משתנה סוף כל סוף, במסגרת הדלפה שמגיעו אלינו מרשת הפורומים הסינית Baidu.

התמונות הטריות מציגות לנו מעגל מודפס עירום עם הלוגו של , אשר שייך לכאורה לדגם שיכונה RX 680 או RX 3080 – וישמש כיורש מעמד ביניים ל-RX 580 הפופולרי ברמת מחיר צפויה של כ-250 דולר, אי שם בקרבת ה- GTX 1660 Ti שכזכור מתומחר ב-280 דולר.

המעגל המודפס של העידן הבא – מיישר קו אל מול המתחרה בכל הנוגע לממשק הזכרון

הלוח כולל הכנה לשמונה שבבי זכרונות גראפיים, אשר מוכיחים באופן כמעט ודאי את ההתבססות על GDDR6 במקום HBM2 מתקדם ויקר יותר שניתן למצוא הדגמים ה-Vega – כאשר שמונה ערוצים מעידים כנראה גם על בקר זכרון בממשק 256 ביט, בדומה לדגמים הביניים של המתחרה . המעגל המודפס כולל הכנה לשמונה פאזות מתח וזוג מחברי כוח חיצוניים מסוג 8PIN – מה שמרמז על צריכת הספק מירבית של כ-250 וואט או יותר.

תהליך ייצור חדשני של 7 ננומטר עבור הליבה לצד צריכת הספק גדולה אשר דורשת זוג חיבורי 8PIN מספק הכוח עם שילוב בלתי צפוי ומסקרן בהחלט

המידע החדש שבידינו מחזק את השמועות המוקדמות על כך ש-AMD תתמקד תחילה בחיזוק ההיצע שלה בשוק הביניים, לפני שנראה את ארכיטקטורת Navi מתפתחת כלפי מעלה להחלפה של Vega (אם אכן זה יקרה מתישהו). עם זאת, ראוי לציין גם עדויות שנצפו בקרנל לינוקס עדכני – לפיהן Navi תמשיך להתבסס על ארכיטקטורת ה-GCN (ר"ת Graphics Next) הוותיקה, ולא על חדשה לחלוטין כפי שהערכנו קודם לכן.

GCN מלווה אותנו בגלגוליה השונים עוד משנת 2011 – ונראה כי התחלה חדשה לגמרי נראה רק בתחילת העשור הבא

בהנחה שיש אמת במידע זה יתכן כי נאלץ להמתין לארכיטקטורה חדשה אחרת, בהתבסס על תהליך ייצור ב-7 ננומטר בטכנולוגיית ה-EUV (ר"ת Ultraviolet), בכדי לראות יורשים ראויים עבור מוצרי השוק העליון ועבור ליבות ה-. אין ספק שכמות השאלות שיש לנו עדיין עולה בהרבה על המידע הזמין – אך אנחנו מקווים מאוד שהמצב הזה ישתנה כבר בסוף החודש הבא.

תחרות מול דגמי היוקרה של במחירים של 1,000 דולר ויותר לא תגיע בשנת 2019?

עדכון: במסגרת הדיווח הפיננסי שלה לתחילת שנת 2019 מכריזה AMD כי דגמי Navi ראשונים יושקו רשמית במהלך הרבעון השלישי של השנה, כלומר בין החודשים יולי לספטמבר – ובסמוך למועד הזמינות הצפוי עבור דגמי ה-Ryzen 3000 המבטיחים. האם ל- כדאי להיכנס לכוננות ספיגה?


תגיות

4 תגובות

 1. האם ל-NVIDIA כדאי להיכנס לכוננות ספיגה?
  NVIDIA רק צריכה לשחק מעט עם המחירים _ ע"פ התמונה הנ"ל NVIDIA נשארת בצד המנצח הרחוק הקיצוני !

  לבכות לצחוק או פשוט להסתובב וללכת לישון?
  מה קרה? נגמרו להם הרעיונות של "להדביק?"
  כנראה הם התעוררו שם והחליטו לעשות סדר באנרכיה שיש להם בחטיבה הזו.

  NAVI?
  שו הדא NAVI?
  הדא טיז אי נבי!
  נ.ב.
  כשחושבים על זה… AMD עדיין יכולה לחזור לדפוסי העבר שלה (מאחר ואלוהים יודע כמה קשה להשתחרר מדפוסי העבר) ובכל זאת להביא איזו מוטצייה על סטרואידים

  1. חחחח הרסת…וכן שיביאו משהו חייב להעיף את הGTX הירוק במערכת האדומה(אתם יכולים לראות יש תמונות בפורום השווץ במחשבך ;)

 2. נשמע כמו AMD קלאסי.
  הם בטח יישרו קו עם מחירי NV פלוס משחקים כמו שעשו בעבר.
  NAVI הוא עוד גלגול של GCN כך שאין מה לצפות ממנו למשהו מיוחד.
  AMD מוציאים סדרה חדשה בהתאם להתקדמות דורות ה-PS או XBOX ולכן הם מחדשים משהו פעם ב-4-5 שנים בגזרת כרטיסי הביניים. בשאר הרענונים זה רק העלאת תדרים פשוטה.

  יש רק לקוות שהם באמת יצליחו ו-NV תאלץ להחזיר מחירים לרמה שפוייה.
   

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close