הרכישה הכי גדולה בהיסטוריה של סמסונג הופכת אותה למעצמת סאונד ואודיו • HWzone
מחשביםטכנולוגיהכתבות נבחרות

הרכישה הכי גדולה בהיסטוריה של סמסונג הופכת אותה למעצמת סאונד ואודיו

הצעד הבלתי רגיל של היצרנית הקוריאנית יעניק לה שליטה על כמה מהמותגים הכי יוקרתיים בסביבה

כשהיא לא מתעסקת במכונות כביסה שמתפרקות מעצמן וצורך לפרק 2.5 מיליון מכשירים חכמים מבלי ליצור מפגע סביבתי רחב היקף, מסתבר שסמסונג עושה קניות – ומה שהיא העלתה בחכתה כעת אמור לתת לה דריסת רגיל חשובה וגדולה בשני תחומים חדשים.

בחברת הענק הכריזו על כוונה לרכוש את חברת Harman International Industries האמריקאית, בעסקה ששווייה המוערך עומד על כשמונה מיליארד דולר ותבוצע במלואה במזומן. מדובר בחברה עם הכנסות שנתיות של כמעט שבע מיליארד דולר וכ-29,000 עובדים שמפוזרים ברחבי העולם, וגם אם שמה לא אומר לכם הרבה – על המותגים הרבים שבבעלותה ללא ספק שמעתם: החברה היא זו שמחזיקה בתתי החברות AKG, , בחטיבת אמצעי המולטימדיה לרכבים של Bang & Olufsen וכמובן גם במותג Harman/Kardon, לצד עוד יותר מ-15 מותגים מעולם האודיו המקצועני, מערכות הרכב, עיבוד האודיו ועוד.

hrr4 hrr

עסקת ענק מעניינת עבור סמסונג

סמסונג ידועה היטב בתור חברה שאינה מבצעת רכישות גרנדיוזיות רבות בשוק (זו תהיה הרכישה הכי גדולה שלה בשוק העולמי מאז הקמתה) אלא מתמקדת בפיתוח עצמאי – אך נראה כי החשש מכך שעולם הרכבים, שהופכים לחכמים ויוקרתיים יותר בקצב מהיר במיוחד, "יברח" ממנה לפני שתספיק להגיב הביא למהלך הזה.

דוגמה למערכת רכב מתקדמת שהציגה Harman בעבר הלא רחוק
דוגמה למערכת מתקדמת שהציגה Harman בעבר הלא רחוק

בסמסונג מצהירים כי שבבי העיבוד, שבבי הזכרון ואמצעי התצוגה שלהם יוכלו להוות שילוב ראוי בהחלט למערכות האודיו ולמערכות התקשורת של Harman, ובכך יהפכו אותה למובילה בשוק אמצעי השמע ובשוק מערכות הרכב. סביר להניח שכל המותגים מבית Harman אותם אנו מכירים ימשיכו להתקיים גם בעתיד הנראה לעין, אך מנגד יש סיכוי לא קטן שנתחיל לראות מוצרים דומים מאוד להם שימותגו תחת שמה של , בנסיון להרחיב את כוחם של כולם יחד במקביל. יהיה מעניין.

עם כל הכבוד לציוד האודיו האיכותי - המערכות המשולבות בתוך רכבים הן כנראה הסיבה המרכזית לעסקה הזו מבחינתה של סמסונג
עם כל הכבוד לציוד האודיו האיכותי – המערכות המשולבות בתוך רכבים הן כנראה הסיבה המרכזית לעסקה הזו מבחינתה של סמסונג

תגיות

6 תגובות

  1. "… ששווייה המוערך עומד על כשמונה מיליארד דולר ותבוצע במלואה במזומן. מדובר בחברה עם הכנסות שנתיות של כמעט שבע מיליארד דולר…"
    למה שהיא תימכר במחיר כזה אם היא מכניסה כל כך הרבה?!?

    1. אוקי. תודה. אבל הכתבה צריכה להיות עניינית יותר ולומר את מה שאתה אמרת.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close