הרטרו הטוב ביותר: לנובו תשיק גירסה חגיגית של ה-ThinkPad לרגל יום הולדת המותג • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםכתבות נבחרות

הרטרו הטוב ביותר: לנובו תשיק גירסה חגיגית של ה-ThinkPad לרגל יום הולדת המותג

אחד מסדרות הניידים המפורסמות ביותר מאז ומעולם חוגגת חצי יובל, ותזכה לדגם ייחודי שייזכר בעידן שבו חברת הייתה זו שניהלה את העניינים

לנובו בהחלט יכולה להיות גאה בביצועים שלה בכל הנוגע לסדרת מחשבי ה-ThinkPad, שאת הזכויות אליה ואת מפעל הייצור שלה בצפון קרוליינה רכשה בשנת 2005 מחברת בתור עסק מוצלח אך מוגבל ביכולתו להמשיך ולהתפתח. בעלת הבית הסינית הצליחה לשמור על הגישה והאיכות שהובילו את הסדרה בעשור הראשון שלה גם לאחר שהסירה את שמה של מהמוצרים, והצעידה אותה אל עבר רף מכירות של 100 מיליון יחידות, שנחצה אי שם בשנת 2015.

ThinkPad מהווה שם נרדף לאיכות וסולידיות בעולם המחשבים האישיים גם כיום, כשהוא חוגג יום הולדת 25 להגעתו הראשונה אל השוק, ובלנובו החליטו כי זה יהיה זמן טוב להציע לצרכנים גשר בין העבר להווה – עם דגם רטרו מיוחד אשר ייחשף רשמית בעתיד הלא רחוק, אם להתבסס על ההצהרה בבלוג הרשמי של החברה.

זו כנראה התמונה הראשונה של הנייד החדש והמסקרן, שאמור להיחשף בחודשים הקרובים

האישור לכך שיש ThinkPad בסגנון 'קלאסי' שנמצא בהכנות מגיע כשנתיים אחרי שבחברה הציגו מספר קונספט של הדרך שבה שכזה עשוי להיראות, לפני שהרעיון החל לצבור תאוצה מעשית, ובינתיים נראה שאין לנו סיבה להניח שהדגם אשר יגיע לחנויות לא יהיה דומה מאוד לזה שהוצג בעבר, עם לוגו ה- הצבעוני המפורסם וכמובן גם מקלדת שאינה בתצורת ה-Chiclet (הפרדה פיזית בין כל מקש ומקש) השולטת בתחום כיום.

כך נראה קונספט הרטרו ThinkPad כפי שהוצג בידי לפני כשנתיים

כל שאנחנו יודעים להגיד בוודאות על הרטרו הוא שיהיה לו גימור דמוי גומי, כמו ברוב הדגמים הוותיקים של המותג לפני שהחלו לו מעבר לשימוש בחומרים קשיחים ואקזוטיים מעט יותר, שלוש 'נקודות מגע' מהסוג המוכר (אשר משמשות בתור חליף עכבר) עם גימורים שונים – ומחיר שלא יעמוד על 5,000 דולר, בניגוד לשמועות מסויימות שנפוצו להן ברשת בהתבסס על הרעיון שלנובו תחליט לפנק את המעריצים הוותיקים שלה.

צפו לחזרה של מקלדת 'שבע שורות' הפופולרית של המותג, כשש שנים אחרי הופעתה הרשמית האחרונה והמעבר המלא לתצורת ה-Chiclet המודרנית

אנחנו מעריכים כי מעבר לאלמנטים הקטנים שהוזכרו בפסקאות הקודמות, רוב המפרט החומרתי של הדגם החדש-ישן יהיה מודרני ורלוונטי לעולם ה-PC העדכני, כלומר מסך רחב ביחס גובה-רוחב סטנדרטי של 16:9, מעבד מהדור החדש של , כונן מובנה, זכרונות RAM בנפח נדיב, שמחזיקה פרק זמן מכובד וכדומה. אלה הן כמובן ספקולציות בלבד בשלב הזה, וראוי להתייחס אליהן בספקנות מתאימה עד שנצליח לקבל עוד קצת פרטים אמינים ורשמיים יותר – בקרוב, אנחנו מקווים.

הרבה השתנה בעולם המחשבים, וגם במשפחת ה-, מאז שהושק הדגם הקטן, השמנמן והמוצלח הזה ב-1992

האם נייד ThinkPad בניחוח שכזה עשוי לעניין אתכם, ואם כן – באיזה תג מחיר? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close