הקומפקטי הראשון, ולא בשבילנו: PowerColor מציגה את ה-Radeon RX 5700 הקטן ביותר • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

הקומפקטי הראשון, ולא בשבילנו: PowerColor מציגה את ה-Radeon RX 5700 הקטן ביותר

חולמים להרכיב מערכת Mini-ITX עם אחד מכרטיסי העיבוד הגראפי המתקדמים של דור ה- מ-AMD? כעת זה אפשרי…אם תצליחו להניח את ידיכם על מוצר שמיועד רק לשוק היפני

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


יפן היא אינה המדינה הראשונה שעולה לראש כשחושבים על איזורים בעולם שדוחפים קדימה את שוק המחשבים האישיים הנייחים ורכיבי החומרה עבורם – אך כנראה שיש בארץ השמש העולה חיבה שלא ניתן להתעלם ממנה למערכות קומפקטיות ועוצמתיות ככל האפשר, וזה מסביר מדוע TUL Corporation הטאיוואנית בחרה להשיק את הדגם המקוצר הראשון מסוגו עבור ה-Radeon RX 5700 דווקא שם, תחת מותג ה-PowerColor שלה אשר זוכה למוניטין חיובי בלתי מבוטל בעידן המודרני של בתחום.

ה- RX 5700 ITX הוא כרטיס מסך פשוט למדי על הנייר, שמציע את אותן 2,304 יחידות עיבוד מוכרות לנו מדגמי RX 5700 אחרים בשילוב עם 8GB של זכרון GDDR6, בתדרי עבודה שלא עברו שינוי ביחס לגרסת הרפרנס ועומדים על 1,465MHz כבסיס, 1,625MHz במצב משחק ו-1,725MHz במצב Boost מירבי – אך הוא מצליח לספק את אלו באמצעות מעגל מודפס ומעטפת באורך של 17.5 סנטימטרים בלבד, במקום קרוב ל-27 סנטימטרים בגרסאות הכרטיס עם רפרנס ו-23 סנטימטרים בדגמים הייעודיים הקצרים ביותר האחרים שהושקו עד עתה.

הראשון מסוגו – וממש לא האחרון, אנחנו מקווים

הכרטיס הגראפי של PowerColor מציע גוף מבוסס ארבעה צינורות הולכת חום ומאוורר 80 מילימטרים יחיד, יציאת HDMI 2.0 יחידה, צמד יציאות DisplayPort 1.4 וגם חיבור 8Pin אחד לאספקת אנרגיה נוספת מעבר ליכולות ממשק ה-PCI-Express – שזה פחות מחיבור 8Pin יחיד וחיבור 6Pin נוסף שקיימים בגרסת הרפרנס, כך שציפיות לפוטנציאל נוסף עבור היחידה אמורות להיות מינימליות. מחירו של הכרטיס בשוק היפני נמצא בטווח שבין 44,000 יין ל-49,000 יין לערך, שהם בין 403 דולר ל-446 דולר בהמרה ישירה – יקר מאוד יחסית לדגמי RX 5700 מקבילים שמוכרים לנו במערב, אם כי משהו שנמצא בערך באמצע תחום המחירים של כרטיסים אלה ביפן אשר נעים בין 40,000 יין בקצה הנמוך ל-53,000 יין בקצה העליון.

אין לנו מילה רשמית מ- אודות תוכניות להשיק את דגם ה-ITX באופן גלובאלי – וזה עשוי להפוך אותו ליקר ערך באופן מיוחד בקרב המכורים להרכבת מערכות Mini-ITX זעירות עם כוח עיבוד גדול ככל הניתן

אנו ממשיכים לטעון כי מוצריה הגראפיים של סובלים מהיעדר מבחר מגוון ומרשים מספיק של דגמים בעיצוב ייעודי, והשקה של דגם Mini-ITX ראשון ובלעדי רק במדינה אחת (לעת עתה לפחות) מהווה המחשה טובה לכך. נקווה כי במפתחת השבבים ימצאו דרך לדרבן את התחרות והיצירתיות של שותפות הייצור שלה בהמשך הדרך – כך שנוכל לבחור בסופו של דבר בין מספר גדול של מוצרי שונים, מושקעים, משוגעים ובעיקר אמינים וראויים לאיכותם, בדומה למה שניתן למצוא בדרך כלל מעבר לכביש במשפחת מוצרי ה-.

יש כבר כמה ברי מזל שהספיקו להניח את ידיהם על הכרטיס – ורצו לשתף את כל הרשת עם הממצאים שלהם, באופן טבעי


תגיות

2 תגובות

  1. רק תיקון קטן המטבע היפאני הוא יין ולא יואן…יואן זה מטבע סיני…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close