הצצה קטנה לדור חדש של ניידים • HWzone
מחשביםמעבדיםכרטיסי מסךמחשבים ניידים

הצצה קטנה לדור חדש של ניידים

מדליף טוויטר מוכר מספק לנו תיעוד של מחשב עתידי –  בעל מעבד Core מהדור התשיעי של וכרטיס ביניים מדור ה- של NVIDIA

שנת 2019 מתקדמת לה, ונראה כי בקרוב מאוד נוכל לפגוש במעבדים חדשים וכרטיסי מסך חדשים לא רק בעולם המחשבים הנייחים אלא גם בעולם הנייד – וזה בא לידי ביטוי בהדלפה טרייה דרך מאגר הנתונים של מבחני ה-.

המדליף בעל המוניטין TUM_APISAK פרסם את הממצא המדובר, שמתעד מחשב נייד המבוסס על מעבד Core i7-9750H מדור חדש של ומכרטיס גראפי מסוג GTX 1650 שאמנם טרם הושק עבור השוק הנייח, אך יגיע גם לעולם הנייד בקרוב, מסתבר.

רסיסי פרטים עסיסיים על מה שצפוי לנו כבר בחודשים הקרובים בשוק

מעבד ה-Core i7-9750H קיבל אזכור גם במסמכים רשמיים מבית לאחרונה, כאשר ההערכות היו כי ישתייך אל קבוצת עילית של דגמים אשר יציעו בפעם הראשונה שמונה ליבות עיבוד פיזיות לשוק הנייד – אך בהדלפה הנוכחית נראה כי מדובר בדגם עם שש ליבות פיזיות וטכנולוגיית HyperThreading לקבלת 12 ליבות לוגיות, בדומה ל- i7-8750H אך עם תדר בסיס מומהר של 2.6GHz במקום 2.2GHz. האם זו רק שגיאה בזיהוי התוכנתי או שדגמים עם שמונה ליבות עיבוד יהיו זמינים רק ברמות המחיר העליונות, בדגמים כמו ה- i9-9980HK? נמשיך לעקוב.

רשימת המעבדים שנחשפה באתר – כולל ה- i7-9750H המדובר שמככב בהדלפה הנוכחית

מנגד, ה-GeForce GTX 1650 צפוי להיות הדגם הבסיסי ביותר בעולם ה-Turing בעתיד הנראה לעין, עם 1,024 יחידות CUDA, זכרון דינאמי של 4GB מסוג GDDR5 הישן והטוב ותדר פעולה בסיסי של כ-1,400MHz (שלכאורה יהיה נמוך רק בכ-100MHz מתדר הבסיס בגרסה הנייחת של הכרטיס הגראפי), אם להסתמך על התיעוד מתוך 3DMark. האם ניתן לקוות לרמת של ה- GTX 1060 הנייד במחשבים זולים ודקים יותר מאי פעם בעבר? את התשובות נגלה אולי בחודש אפריל הקרוב, או מעט מאוחר יותר.

הדלפה נוספת מהתקופה האחרונה מציגה גם גרסה ניידת של ה-GTX 1660 Ti שהושק לשוק הנייח – לצד מעבד מרובע ליבות מבית שאולי סוף כל סוף תצליח לצבור מעט תאוצה בעולם זה

תגיות

2 תגובות

  1. ומה הTDP של המעבדים האלו? כבר עכשיו מעבדי דור 8 מתחממים וצורכים לא מעט סוללה.

  2. אותי מעניין איפה דור הניידים של AMD אנחנו לקראת הדור השלישי של הניידם ועדין לא הצלחתי למצוא אותם בחנויות אשמח לעזרה תודה מראש

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close