הצד המר של מעבדי האקסטרים החדשים: פתרון טרמי זול במקום הלחמה איכותית • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

הצד המר של מעבדי האקסטרים החדשים: פתרון טרמי זול במקום הלחמה איכותית

דור ה-HEDT החדש של מעניק לשוק הביתי כמות ליבות גדולה הרבה יותר מבעבר, אך נראה כי יש גם שינוי שרבים ממש לא יתלהבו ממנו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הנה יתרון אחד שהיה תמיד למעבדים אשר הושקו לתושבות האקסטרים של אינטל: חלק המעבד וחלק המכסה (שעשוי נחושת) תמיד היו מולחמים באמצעות דבק חזק במיוחד. דבר זה איפשר למעבדים לבצע העברה מהירה יותר של חום מגוף המעבד עצמו אל המכסה, ובמהרה לבסיס גוף הקירור אותו הרכבתם על המעבד.

נראה שהחגיגה הזאת הולכת להגמר. האוברקלוקר המפורסם Der8auer פרסם תמונות שלו מהתעסקות עם אחד ממעבדי האקסטרים החדשים של ובפעם הראשונה אנחנו רואים שאינטל משתמשת באותו פתרון טרמי לצירוף המכסה לגוף המעבד עצמו – משחה מוליכה סטנדרטית יחד עם דבק בצדדים.

מחיר המוצר – בין 400 ל-1,200 דולר. הורדת טמפרטורות פעולה תפר אחריות. מקור התמונה: der8auer.com

פתרון זה הינו פחות טוב בצורה משמעותית מאשר הלחמת מכסה המעבד על גופו. אנחנו יודעים זאת פשוט בשל הסיבה שמעבדים דוגמת i7 7700K יכולים לעבור באמצעות כלים שונים הסרה של המכסה, ניקוי של המשחה והדבק בצדדים והשמה של משחת מתכת נוזלית המוליכה חום בצורה טובה משמעותית.

במידה ופתרון שכזה היה מגלח 3-4 מעלות צלזיוס להרגשה הטובה, לרבים לא יהיה ממש אכפת אם המעבד המתקדם שלהם מגיע עם משחה טרמית סטנדרטית. הבעיה מתחילה כאשר משתמשים רבים מדווחים שיפורים של 20 מעלות צלזיוס ויותר (!) בפעולת המעבד לאחר התהליך בביצוע .

דמיינו קניה של מעבד ב-2000 או 4000 שקלים רק כדי לדעת שתהליך שכזה, שמפר אחריות אגב, יוכל להוריד בצורה משמעותית את טמפרטורת פעולת המעבד. אנחנו מדברים פה על ההבדלים שבדרך כלל מקבלים בין אוויר פשוט ב-100 שקלים לעומת מים ב-600. לא משמח בכלל לקהל האוברקלוקרים.

בשלב זה אנחנו עדיין לא יודעים אם תשתמש בפתרון המשחה הרגיל גם שמעבר לזה בעל 10 הליבות שהושק היום. אנחנו מאוד מקווים שבמעבדי i9 המתקדמים בעלי 12 ליבות ויותר יהיה פתרון מולחם להורדה של טמפרטורות הפעולה.


תגיות
Back to top button
Close
Close