המטורלל והמעונב: כונני ה-SSD החדשים • HWzone
מחשביםאחסון

המטורלל והמעונב: כונני ה-SSD החדשים

הכירו את כונן האחסון הססגוני ביותר שנוצר עד היום – ואת המוצר הראשון בתחום מבית שמחליטה להצטרף לחגיגה באיחור אופנתי משהו

למרות שחלק מהיצרניות עברו להתמקד בכונני אחסון מהירים המבוססים על ממשק ה-M.2, ניכר כי קיימות עדיין שחקניות רבות בשוק שעבורן כונני בתצורת ה-2.5 אינץ' המסורתית ובממשק ה-SATA הן העיקר והמרכז – וההיצע הקיים ממשיך לתפוח.

דגם טרי ראשון שכדאי לכם להכיר שייך ללא אחרת מ-Gigabyte, שעבורה זה מוצר ראשון בתחום. החברה לא מפתחת בקרים ולא מייצרת שבבי בעצמה, כמובן, אלא משתמשת במוצרים של חברות אחרות בשילוב עם קושחה שאותה התאימה, כמקובל – ובמקרה זה מדובר בבקר ה-S10 הפופולרי של חברת Phison, בשילוב עם TLC תלת מימדיים בטכנולוגיית ה-BiCS של .

יצרנית לוחות אם נוספת מצטרפת אל עולם האחסון העמוס

כונני ה-UD Pro יוצעו בנפחי 256 ג'יגה-בייט ו-512 ג'יגה-בייט תחילה, עם הבטחה למהירויות מירביות של 530 מגה-בייט בשנייה ולביצועים אקראיים של עד 80,000IOPS בקריאה ועד 75,000IOPS בכתיבה (בדגם הגדול מבין השניים), עם מטמון מבוסס DRAM, ללא תמיכה בהצפנה ואחריות לתקופה סטנדרטית משהו של שלושה שנים. אין בכוננים הללו מאפיינים ייחודיים כלשהם, אך לשמחתנו גם תגי מחיר מומלצים של 70 דולר לדגם הבסיסי ו-120 דולר לנפח של חצי טרה-בייט הם סבירים ותחרותיים – ואם אכן ניתן יהיה למצוא אותם בעלות זו (או אף נמוכה ממנה) הן יהוו מוצרי ביניים לא רעים כלל.

כל עוד ב- יצליחו לשמור על מחירים אטרקטיביים – לא תשמעו מאיתנו שום התנגדות להשקה של עוד ועוד כוננים הנושאים את שמה

Gigabyte ניצלה את ההזדמנות בכדי להצהיר כי כונני ה-UD Pro הם רק התחלה מבחינתה, עם תוכניות להשיק גם דגמי מתקדמים בהמשך תחת מותג הגיימינג , ועם קריצה ברורה לצרכנים המרכיבים מראש מערכות בהתבסס על לוחות אם מתוצרתה ומאותו המותג. שיהיה בהצלחה!

דגם נוסף ומיוחד אף יותר מגיע אלינו מ-Team Group – ומתיימר להיות כונן האחסון הצבעוני המשוכלל מכולם, לחובבי הארת RGB אדוקים במיוחד. ה-Delta RGB הוא לא כונן ה- הראשון שכולל נורות לד צבעוניות מובנות בו, אך הוא בהחלט כולל שטח מואר גדול במיוחד וגם גירסה עם תמיכה בתכנות של ההארה, כך שכל לד יופעל בצבע שונה בזמן נתון והתוצאה הסופית תהיה מסונכרת יחד עם רכיבים מוארים נוספים במערכת בהתבסס על יישומים ייעודיים לכך, לקבלת 'אורגן אורות' מושלם בתוך המחשב הנייח.

הצבעוני מכולם – שיהיה זמין גם בגירסה שתציג גוון צבע בודד בכל זמן נתון וגם בגירסה שתוכל להציג תבניות מתקדמות ומגוונות יותר

מתחת למעטפת הבוהקת יש גם כונן אחסון ממוצע למדי, עם נפחים של בין 250 ג'יגה-בייט לטרה-בייט אחד, מהירויות העברה רציפות של עד 560 מגה-בייט וביצועים אקראיים שיוכלו להגיע לרמות של 90,000IOPS בקריאה ועד 85,000IOPS בכתיבה, עם אחריות לשלוש שנים וזכרון מטמון מבוסס – הכל במחירים של החל מ-86 דולר לדגם בנפח הבסיסי, 132 דולר לדגם 500 ג'יגה-בייט ו-259 דולר לנפח המירבי של 1,000 ג'יגה-בייט.

התרשמתם לטובה מהכוננים? שתפו גם את החברים שלכם ברשתות החברתיות!

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close