הפתעה יקרה: נתבי ה-Airport של אפל מגיעים לישראל • HWzone
מחשבים

הפתעה יקרה: נתבי ה-Airport של אפל מגיעים לישראל

גם הנתבים המתקדמים והלא זולים בכלל של הענקית מקופרטינו עושים עלייה לארץ הקודש

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת iDigital, המשווקת את מוצרי חברת אפל בישראל, מכריזה על תחילת השיווק של נתבי ה-Airport בישראל.

סדרת נתבי ה-Airport הוכרזה לראשונה בשנת 2003 ומאז היא עברה שישה מקצים של שדרוגים טכנולוגיים.  במקצה האחרון, עליו דווחתי לפני כשנתיים וחצי, שודרגו הנתבים לתמיכה בתקן 802.11ac, תוך התבססות על רכיבים של חברת .

הדורות הקודמים של נתבי חברת אפל לא שווקו בישראל והגעת הנתבים מהדור השישי, גם אם באיחור רב, תהווה ההזדמנות הראשונה לבחון אותם בתנאי הארץ.  העיכוב הארוך בהגעת נתבי ה-Airport לישראל נובע מהמגבלות הקיימות בישראל על השימוש בחלק מהערוצים של תדר 5Ghz ומהצורך לבצע את ההתאמות הנדרשות על ידי משרד התקשורת.

apprp1

בשלב זה תשווק חברת iDigital שלושה דגמים ממשפחת ה-Airport:

הדגם הראשון מכונה Airport Extreme המקוטלג כ-AC1750.  הוא מתבסס על מערך של 6 אנטנות פנימיות – 3 בתדר 2.4Ghz (כלומר 450Mbps) ו-3 בתדר 5Ghz (כלומר 1.3Gbps).

לנתב זה כניסת WAN אחת ו-3 יציאות LAN שכולן תומכות במהירות של 1Gbps ובנוסף כניסת USB 2.0.  בניגוד למקבול בנתבים אחרים, ספק הכוח של ה-Airport Extreme הוא פנימי והוא מתחבר אל החשמל באמצעות "כבל 8".

apprp

כמו רוב המוצרים של חברת אפל צבעו של ה-Airport הוא לבן והמבנה החיצוני שלו מזכיר גורד שחקים – בסיס ריבועי בגודל של 10 ס"מ על 10 ס"מ המתנשא לגובה של כ-17 ס"מ ובגלל ספק הכוח הפנימי, הנתב שוקל כמעט קילוגרם שלם אחד!

מחירו של ה-Airport Extreme הוא 999 שקל והוא זמין בחנויות iDigital הפרוסות ברחבי המדינה.

apprp3

לצד ה-Airport Extreme ישווקו שני נתבים המכונים AirPort Time Capsule.  פרט למשקל, העולה לכ-1.5 ק"ג, נתבים אלה זהים לחלוטין ל- פרט לכך שהם כוללים דיסק קשיח ההופך אותם להתקני אכסון רישתיים (NAS).  הדגם הכולל דיסק קשיח בנפח 2TB נמכר תמורת 1,499 שקלים ואחיו הגדול, הכולל דיסק בנפח 3TB נמכר תמורת 1,999 שקל.

עוד מ-NetCHIEF

בניגוד למקובל, הגדרת הנתבים אינה מתבצעת דרך ממשק WEB אלא דרך אפליקציה המכונה Airport Utility המובנית במחשבי מקינטוש ומכשירי iOS.  מי שאין בידין חומרה של אפל יכול להוריד מאתר של חברת אפל אפליקציה התואמת למחשבי .

כצפוי, אפליקצית Airport Utility אינה קימת עבור מכשירי אנדרואיד, מחשבי Chromebook או Linux.  באופן דומה, את רכיב האכסון בנתבי ה-Airport Time Capsule, מנהלים באמצעות אפליקציה המכונה Time Machine הזמינה אך ורק למחשבי מקינטוש.

apprp2

 

בחינה חיצונית של הנתבים מגלה את האיכות הידועה של חברת אפל – הם נראים מצויין ומורכבים באופן מקצועי.  יחד עם זאת, הקושחה של הנתבים מוגבלת ביכולותיה וחסרה תכונות מתקדמות המצויות בדגמים אחרים.

אך גם אם נשים את מגבלות הקושחה בצד ונתעלם מהמחיר הגבוה, לטעמי החסרון העיקרי של נתבים אלה היא העובדה שניתן לנהל אותם ביעילות בעיקר באמצעות חומרה של , עובדה המגבילה את קסמם רק לחובבים מושבעים של החברה ומוצריה.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים ורשתות ביתיות

קישורים נוספים


תגיות

תגובה אחת

  1. סה"כ נתבים טובים, אבל קיימים טובים וזולים מהם בשוק.
    היתרון של הנתבים: מראה אסתטי, ביצועים טובים, אמינות, ולבעלי מקינטוש אינטגרציה מלאה של גיבוי TIME CAPSULE.
    חסרונות: מחיר (בהשוואה לנתבים אחרים, המספקים ביצועים יותר טובים, אם כי המחיר בארץ לא גבוה בהרבה מזה בארה"ב)

    חבל שלא מביאים לארץ את הנתבים הרציניים והטובים של ASUS, TP-LINK, DLINK וכו', אלו נותנים ביצועים טובים יותר במחיר נמוך יותר

כתיבת תגובה

Back to top button
Close