הפשטות משתלמת? מקלדת HyperX Alloy FPS בביקורת • HWzone
מחשביםציוד הקפיביקורותכתבות נבחרות

הפשטות משתלמת? מקלדת HyperX Alloy FPS בביקורת

לקחנו לביקורת את המכאנית הקומפקטית של המותג לבית קינגסטון – האם העיצוב המינימלי שלה שווה את המחיר? בואו לגלות

המקלדת המכאנית שבביקורת זאת היא מעט שונה ממה שאנחנו בדרך כלל רגילים לראות כאן באתר. בדרך כלל, מובאות לכם ביקורות על אקזוטיות בעלות הארת , מגוון רחב של כפתורים ופונקציות ומה לא בעבור מאות רבות של שקלים.

המותג HyperX מבית נכנס לא מזמן בסערה לשוק הציוד ההיקפי עם , עכברים וגם מקלדות. בין המוצרים השונים גם כאלו שעולים לצרכן פחות ובכל זאת מספקים את הסחורה, לפחות לחלק מנישות הגיימינג.

בין ציוד הגיימינג השונה נולד סוג של ציוד אשר מייעד את עצמו בעיקר לגיימינג תחרותי, עם דיוק מירבי על מנת להשיג תוצאות. כמו שעכברים מדוייקים יכולים לעלות כ-150-200 שקלים לספורט אלקטרוני לעומת עכברי גיימינג מובילים שעולים כ-400 שקלים ויותר – ישנן גם לספורט תחרותי שעולות משמעותית פחות מאחרות.

כזאת היא ה- Alloy FPS. מדובר במקלדת מכאנית בעלת נורות בצבע אחד, אדום, ומספר מצומצם של פונקציות על מנת למקסם תמורה מול עלות.

מקלדת זאת הינה מלאה במימדה ומגיעה עם לחצני ה-Numpad מצד ימין. עלות המקלדת המומלצת הינה 450 שקלים. במבצעים כאלה ואחרים תמצאו אותה גם יורדת אל קו ה-300 שקלים, זה כבר קרה בעבר. למקלדת זאת יש אחות קטנה בשם Alloy FPS Pro שהיא למעשה גרסה נטולת Numpad, מה שקרוי TKL בעולם המקלדות (ר"ת Tenkey-less).

המקלדת מגיעה עם תיק שיש לו גם כיס לעכבר, כבל נשלף, מקשי WASD בצבע אדום וחוברות הדרכה.

כפי שצוין עיצוב המקלדת הוא מינימליסטי וכולל מסגרת דקה למדי. חלק גדול מגוף המקלדת עשוי משכבה עבה למדי של פלדה, דבר שהופך את המקלדת לכבדה ובעלת אחיזה רצינית על השולחן.

בגב המקלדת נמצא את חיבור ה-Mini- לצד שקע סטנדרטי שיכול להשמש לטעינת מכשירים. מדובר בפיצ'ר… מעניין. אני חושב שאפשר להרחיב את השימושיות של דבר שכזה ולאפשר חיבוריות גם לאמצעי הרחבה ועכברים למשל.

לחצני המקלדת כמו בביקורות אחרות למקלדות מכאניות הם ה-Cherry-MX Red. מדובר בלחצנים האהובים עלי, ושימוש בלחצנים דומים בכל אפשרות מקנה לי את היכולת להשוות בצור הוגנת נוחות של סוגי השימוש.

חווית השימוש במקלדת

המעבר למקלדת מסוג גיימינג תחרותי היא לא פשוטה עבורי, ואני כותב שורות אלו מה-Alloy FPS גם לאחר כשבועיים של שימוש קבוע. הריווח הנמוך בין מקשים גורם לעיתים קרובות לשגיאות הקלדה וגם הסתכלות תכופה על המקלדת בעת הקלדה (שעליה אין עברית, על אף שאני כותב בעברית) קורת לא מעט. אני חושב שאני עדיין בשלב שבו אני נאלץ למפות את המקלדת בראש. מקלדת צפופה שכזאת היא בהחלט דבר שצריך להתרגל אליו.

בין המשחקים התחרותיים שאני משחק קיים גם Overwatch ושם נראה שהמקלדת עושה את עבודה בצורה ראויה ביותר. לא נתקלתי כלל במקשים שלא מתפקדים כראוי כאשר כמות גדולה שלהם נלחצת בו-זמנית. הצפיפות כן מעט מקשה במקרים בהם אני זקוק למקשים מעט יותר רחוקים כמו המספרים, F ו-G למשל. זה דבר שאין ספק שצריך זמן בשביל להתרגל אליו.

מבחינת רעש הייתי מדרג את ה-Alloy FPS בין המקלדות השקטות יותר שמשתמשות בלחצני Red. נראה שגוף הפלדה עושה עבודה טובה למדי בספיגת עוצמת המכה של מכסי המקשים וזה מצב אופטימלי לפני שצריך לפנות לפתרונות השתקה כאלה ואחרים. מצד שני, על רוב הסוגים הם לא בדיוק הסוג שהייתי ממליץ לאוהבי השקט בין כה וכה, בטח לא בסביבת לחצנים כמו Red ו-Blue למשל.

בתור משתמש שרגיל גם ליצור תוכן בכתב ולהאזין למוזיקה במחשב, מקלדת שכזאת היא לא הפורטה שלי, עם לחצני מולטימדיה שמוטמעים בתור פונקציה משנית ללחצני ה-F הממוספרים. על מנת להעביר שירים או להפסיק את המוזיקה אני זקוק ללחיצה על מקש Fn יחד עם אחד מהמקשים הללו וזו פעולה שלא באה בצורה טבעית, גם לא אחרי שבועיים של שימוש.

בכל הנוגע לעמידות המקלדת וכמה קשיחה היא מרגישה, אני חושב שה-Alloy FPS היא המקלדת הקשיה ביותר שעברה תחת אצבעותי. השימוש בשכבה עבה במיוחד של פלדה היא החלטה נכונה למדי עבור HyperX, ויחד עם הפונקציה להחליף כבל Mini- בעת הצורך, נראה שעמידות עומדת בראש סדרה העדיפויות כאן. יתכן שגם המחסור במקשי מולטימדיה ולחצנים שונים הוא עוד גורם שיתרום להשרדות המקלדת לאורך שנים.

אדרג את חווית השימוש הכללית שלי במקלדות הזאת כסבירה לכתיבה וכטובה מאוד למשחקים. זה היעוד העיקרי לה המקלדת הזאת נוצרה. העיצוב המינימלי וניידות המקלדת מסייעת רבות לגיימרים בדרכים ולמרות שאנחנו קצת אחרי עידן מסיבות ה-LAN, מקלדת שכזאת תתפוס משמעותית פחות מקום בתיק מאשר מקלדת מלאה הכוללת לחצני מולטימדיה, משענת לפרק היד ושאר גאדג'טים.

מומלץ – מקלדת Alloy FPS Cherry-MX Red

בין אם זו מקלדת ה-Alloy FPS הסטנדרטית או ה-Alloy FPS Pro הקצרה יותר, מקלדת זאת מתאימה לגיימר שרוצה לחצנים מכאניים במחיר הוגן. נמליץ לכם בחום להמתין למבצעים השונים שם מקלדות מקבלות הנחות גדולות.

כבר ראינו מספר פעמים את הדגמים השונים יורדים אל מתחת לקו המס, מה ששם אותם מתחת לקו 350 השקלים, מחיר משתלם בהחלט למקלדת שכזאת. מקלדת ה- Alloy FPS נכנסת לרשימת המומלצים של HWzone.

תגיות
Back to top button
Close
Close