העתיד זה כאן: זכרונות GDDR6 חדשניים מבית סמסונג • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

העתיד זה כאן: זכרונות GDDR6 חדשניים מבית סמסונג

יצרנית השבבים הענקית מתכוננת למהפכה עם ייצור המוני של שבבים בנפח כפול ובמהירות עבודה גבוהה מכל מה שהכרנו – כאשר גם SK Hynix נכנסת למירוץ עם שבבי משלה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


רק לפני מספר שבועות פינטזנו על זכרונות ה-GDDR6 הגראפיים החדשים מבית חברת מיקרון שהחלו בייצור המוני עם נפחים של 8 ג׳יגה-ביט לכל מארז ומהירות של עד 16 ג׳יגה-ביט בשנייה לכל ביט בממשק הזכרון – והנה כבר מגיעה הכרזה על העידן הבא שיציע מספרים ענקיים אפילו יותר, הפעם מאת .

יצרנית השבבים הגדולה ביותר הכריזה על תחילתו של ייצור המוני לשבבי GDDR6 גראפיים ראשונים מסוגם בנפח של 16 ג׳יגה-ביט לכל מארז , או 2 ג׳יגה-בייט לכל , לעומת מקסימום של ג׳יגה-בייט אחד שליווה אותנו כבר שנים. המשמעות – מחצית מכמות השבבים להגיע לאותם נפחים שהתרגלנו לקבל בכרטיסי מסך, והכפלה תיאורטית של הנפח המירבי האפשרי לקבל באותו מספר שבבי, עד 32 ג׳יגה-בייט (!) בכרטיס אחד.

מזנקת מעל כל המתחרות – עכשיו גם בתחום הזכרונות הדינמאיים הגראפיים

אם לא די בכך, הזכרונות שמיוצרים בתהליך "ברמת 10 ננומטר" (בתחומים אלו לא נהוג לציין מספר ספציפי עבור הליטוגרפיה) יציעו צריכת הספק נמוכה יותר משבבי ה- וה-GDDR5X – ומהירות של לא פחות מ-18 ג׳יגה-ביט בשנייה לכל ביט בממשק הזכרון המחבר בינם לבין ליבות העיבוד, זאת לעומת מקסימום של 16 ג׳יגה-ביט שפגשנו אצל מיקרון. מספר זה יוכל להעניק רוחב פס אפקטיבי של מעל 500 ג׳יגה-בייט בשנייה לכרטיסים בממשק 256 ביט, מעל 800 ג׳יגה-בייט בשנייה בממשק 384 ביט – ומעל ל-1.1 טרה-בייט של רוחב סרט להעברת מידע בכרטיסי שוק עליון עם ממשק 512 ביט. מדהים – ומתחרה ראש בראש במיטב של תקן .

הדגמים החדשים יהוו סיבה מוצדקת עבור היצרניות לוותר על המשך אימוצה של טכנולוגיית ה-HBM2?

שבביה של עתידים לצוץ במוצרים ראשונים במהלך השנה הנוכחית, ממש כמו שבבי ה- של מיקרון – ושבבי של SK שזמינים לרכישה רשמית כבר עכשיו, כך נראה.

אחרי מיקרון וסמסונג, גם מצטרפת אל המירוץ הזה

יצרנית הזכרונות הקוריאנית הגדולה השנייה בשוק הוסיפה צמד דגמים של שבבי GDDR6 באתר הרשמי שלה, עם נפחי 8 ג׳יגה-ביט למארז (ג׳יגה-בייט אחד) ומהירויות של בין 10 ג׳יגה-ביט בשנייה ל-14 ג׳יגה-ביט בשנייה לכל נקודת ממשק, מה שלא שובר שיאים כמו ההיצע הטרי של סמסונג אך מספיק בכדי להיות מהיר משמעותית משבבי ה-GDDR5X המובילים. במילים אחרות, נראה כי ניתן כבר להצהיר כי ה-GDDR6 כבר בשל להיות חלק מגל מוצרי העיבוד הבא, ולדחוק את ה-GDDR5 אל השוק הבסיסי ביותר במקומו של ה-.

השבבים של אמנם משוכללים פחות מאלו של המתחרות – אך עשויים להיות זמינים לרכישה עבור היצרניות השונות בשלב מוקדם יותר – ולהרוויח מכך


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close