הסערה סביב סגירתו של KickassTorrents נמשכת • HWzone
מחשבים

הסערה סביב סגירתו של KickassTorrents נמשכת

בעקבות הורדת אתר הטורנטים הפיראטי הגדול על ידי רשויות החוק האמריקאיות, צצים ועולים אתרי שיתוף קבצים אחרים שמתיימרים להמשיך את דרכו או לרשת את מקומו

בעקבות מעצרו של ארתם ואולי, מייסד האתר (KickassTorrents – (KAT  החלו רשויות החוק האמריקאיות להחרים את שמות המתחם (Domain) של האתר. בכניסה לשם המתחם Kickass.to ניתן לראות הודעה של הרשויות שהוכנה במיוחד עבור האתר KAT ומעוטרת בסמליהן של חמש רשויות אכיפה שונות, ביניהן משרד המשפטים, משרד האוצר והמשרד לביטחון המולדת. נראה שרשויות החוק האמריקאיות מפעילות את כל כובד משקלן בשיתוף עם רשם המתחמים על מנת למנוע לאלתר גישה לאתר.

הודעת רשויות האכיפה האמריקאיות באתר KAT
הודעת רשויות האכיפה האמריקאיות במתחם האתר kickasstorrents.to

ובעוד הגישה ל-KAT נחסמת, מצטברים דיווחים על אתרי שיתוף חדשים שצצים ועולים, חלקם תוך הצגת מצג שווא כאילו הם האתר KAT שעלה תחת שם מתחם אחר. על פי דיווח באתר TorrentFreak, חלק מהאתרים מציגים העתק חלקי (Mirror) של KAT ומכילים תכנים שהופיעו בו לפני כשנה ויותר. עלייתם של אתרים אלטרנטיביים אלה הייתה צפויה ושיערנו שתתרחש כבר בידיעתנו הקודמת, אך יחד עם זאת חשוב לציין כי לא ברור מי הם מפעילי האתרים, וככל הנראה אף אחד מהם אינו "יורש" מקורי של האתר KAT. האתר TorrentFreak מציין כי לעת עתה אין לסמוך על החייאות מחדש למיניהן של KAT. לדברי האתר, הסיכון של גניבת פרטי כניסה גדול יותר ממציאת אתר שבו גיבוי אמיתי של נתוני המשתמשים.

צילום מסך מאתר KAT
צילום מסך מאתר KAT

פעילות דומה בה אתר שיתוף גדול יורד מהרשת ואחרים (חלקם מתחזים) עולים אחריו נראתה גם לאחר הסרתו של אתר השיתוף Yify, שהתרחשה לפני יותר מחצי שנה. אחד האתרים שעלו לאחר הורדת Yify.to היה האתר Yify.ag עם שם מתחם דומה אך ללא קשר לבעלי המתחם המקורי, כך לפי האתר Torrentfreak בדיווח מנובמבר 2015.  תבנית חוזרת זו מראה כי למרות ההצלחות הגדולות של רשויות החוק האמריקאיות בתפיסת הברונים הגדולים של שיתוף הקבצים, צצים בכל פעם מחדש אתרים נוספים בתוך שעות ספורות. מכאן שלא ברור עד כמה יעילה יכולה להיות עבודתן של הרשויות בסופו של יום – עבודה המצריכה כוח אדם רב וחוצה מדינות והשקעת משאבים כספיים ניכרים.

צילום מסך YTS.ag
צילום מסך של האתר YTS.ag בו נטען כי הוא מתחם YTS האמיתי של קבוצת YIFY החדשה, חצי שנה לאחר הורדת האתר YIFY המקורי

נראה שלמרות היותם של מפעילי האתרים אזרחי מדינות זרות, ולמרות ששרתיהם מאוחסנים לעיתים באיזורים גיאוגרפיים אזוטריים ורחוקים – ידן הארוכה של רשויות החוק האמריקאיות עדיין מסוגלת להגיע עד אליהם ולהביא למעצרם. עם זאת, אתרי שיתוף עדיין פעילים, ונראה שגם ימשיכו לפעול בעתיד הנראה לעין למרות החקיקה, למרות האכיפה ולמרות הסיכונים הגדולים למפעיליהם בכל מקום בו יהיו.

תגיות

14 תגובות

  1. זה שיצוצו זו לא הבעיה… יכולים לקום עוד אלף!
   מה שצריך זה את קבצי הטוררנט שיחברו אותך לקובץ הנכון שיש לו מספיק זורעים בכדי שנוכל להוריד במהירות מספקת ולא ב 2KB _ (פרק סדרה 720 שירד ביום שלם).
   נ.ב.
   לסדרות ומשחקים עדכניים לא צריך טוררנט!
   למי שיש טיפטיפה חוש התמצאות ברשת יכולך להוריד הכל במהירות הבזק מכל הטוב שבעולם.
   אני אישית בטוררנטים אך ורק על קבצים שלא נפוצים ברשת.
   הנה, זה שלי, למי שרוצה כמה _ (זה קובץ HTML של BOOKMARKS):
   https://www.4shared.com/document/r4S2OdDrba/bookmarks.html

    1. תוריד אותו ותפתח אותו _ (למעשה הדפדפן יפתח אותו)
     אלו המועדפים האישיים שלי.
     תמצא שם אתרים עם הסדרות סרטים והמשחקים והתוכנות הכי חדשים להורדה ישירה ומהירה!
     אבל כמו שציינתי למעלה… לפחות חוש התמצאות קטן…..? טיפטיפה… FAVORITES BOOKMARKS…. DOWNLOAD AS… DOWNLOAD WITH…..
     טיפ קטן, ממולץ להשתמש בדפדפן עם מנוע של מוזיללה בתוספת ADBLOBK + FLASHBLOCK + NOSCRIPT _ ואז… אפילו הפרסומות הכי מעצבנות לא יטרקידו אתכם!
     רק פרסומות שהם MUST _ (דף הורדה שניתן להגיע אליו רק לאחר הפרסומת)
     אבל רוב ההמתנות של 5-10 שינות כבר לא תצטרכו להמתין.
     ורצוי להגדיר שפתיחה של קישורים תעשה תמיד בלשונית חדשה… (ככה גם אם יש פרסומות… לא תצטרכו לחכות לדף שלכם, הוא תמיד יהיה שם)

    2. אתה רציני שאתה משווה את ההורדות ישירות הפאתטיות האלו לטורנטים שמורידים לי על 8MBPS?
     מלאא פרסומות
     מלא זמן המתנה
     תוכן באיכות נמוכה.. על 1080P DD5 שמעת?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close